• Aprašymas Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas kartu su Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutu rengia mokslinę konferenciją „Tarp likimo ir pasirinkimo: transkultūrinė perspektyva“. Tai pirmoji tarpdisciplininė mokslinė konferencija Lietuvoje, kurioje siekiama įvairiais aspektais ir žvelgiant iš skirtingų mokslų perspektyvų aptarti likimo fenomeną. Konferencijoje bus svarstomi nuo seniausių laikų keliami klausimai: kaip likimas buvo suprantamas įvairiose pasaulio kultūrose? Juk visose tradicijose egzistavo tam tikra samprata, aiškinusi kas ir kaip veikia žmogų jo gyvenimo kelyje (fatum, karma, ming, al-qadar, khuvi zayaa). Tokia jėga neretai buvo net deifikuojama ir personifikuojama (Tychė, Moiros, Tianming, Fortuna, Lakšmė, Laima ir kt.). Vakarų filosofijoje ir teologijoje nuolat plėtojamos laisvos valios ir determinizmo sampratos. Bet ar šios sąvokos padeda suprasti kas yra „likimas”? Tai fatalistinė koncepcija ar vis dėlto ji palieka vietos atsitiktinumui, sėkmei? Ar visose gyvenimo aplinkybėse žmogus turi pasirinkimo galimybę? O jei taip, tai kiek ji yra plati ir apčiuopiama? Galiausiai, koks gi vaidmuo tenka žmogaus atsakomybei už savo egzistencinius sprendimus ir kaip jis gali būti tam deramai motyvuojamas? Šiuos ir panašius klausimus diskutuos ir savo požiūrį ir tyrimus apie įvairius likimo ir pasirinkimo santykio aspektus pateiks praktikuojantys psichologai ir kultūrinių tradicijų tyrinėtojai orientalistai, filosofai, religijotyrininkai, etnologai.Dalyvavimas nemokamas, dalyvio registracijos nėra.
    Organizuoja Azijos ir transkultūrinių studijų institutas
    Vieta VU Konfucijaus instituto Didžioji Konfucijaus auditorija
    Kontaktai Prof. (HP) dr. Audrius Beinorius
    Pradžia 2020-01-18 10:00
    Pabaiga 2020-01-18 19:00
    Tipas Konferencija
    Papildoma informacja http://www.atsi.fsf.vu.lt/naujienos/bendros-naujienos/996-konferencija-tarp-likimo-ir-pasirinkimo
  • Aprašymas

Kviečiame patirti Šv. Jonų bažnyčios erdvę kitoje šviesoje, garse ir virtualioje realybėje.

2019 m. pavasarį VU Kultūros centras inicijavo meno ir mokslo bendradarbiavimo projektą, kurio tikslas buvo sudaryti sąlygas skirtingų disciplinų mokslininkų ir studentų susitikimui, įgaunant unikalios patirties taikomojo mokslo ir tarpdisciplininio meno srityje. Projekto organizatoriai kvietė mokslininkus ir tyrėjus dalyvauti kūrybinėse laboratorijose kartu su Vilniaus dailės akademijos fotografijos ir medijų meno studentais. Studentai iš meninės perspektyvos analizavo šiuolaikinės apšvietimo technologijų galimybes, o mokslininkai ėmėsi ieškoti technologinių sprendimų įgyvendinti vizualines idėjas.

Vilniaus Šv. Jonų bažnyčia, jos architektūra ir pačios erdvės kontekstas buvo tyrinėjimų pagrindas kurti audiovizualines ir virtualias patirtis. Šis projektas – tai pirmas bandymas Vilniaus universitete apjungti garsą, šiuolaikines technologijas ir vizualiuosius menus į bendrą performatyvią visumą.Renginio organizatoriai perspėja lankytojus, dėl parodos metu naudojamos mirksinčios šviesos ir žemo dažnio garsų.

Organizuoja VU Kultūros centras ir Vilniaus dailės akademija
    Vieta Šv. Jonų Bažnyčia (Šv. Jono g. 12, Vilnius)
    Kontaktai Kontaktai nenurodyti
    Pradžia 2020-01-18 17:00
    Pabaiga 2020-01-18 20:00
    Papildoma informacja Renginio nuoroda
  • Aprašymas Jėzuitų misijos sukakčiai skirtoje parodoje pateikiami Vilniaus universiteto bibliotekos fonduose saugomi spaudiniai ir rankraščiai, atskleidžiantys jėzuitų misijas nuo XVI a. iki XVIII a. Ekspozicija suskirstyta į keturias dalis, kurių pavadinimai apibūdina misionierių veiklas įvairiuose regionuose.
    Organizuoja Biblioteka
    Vieta Baltoji salė, Universiteto g. 3
    Kontaktai Snieguolė Misiūnienė, tel. 2687103
    Pradžia 2020-01-14
    Pabaiga 2020-02-21
    Tipas Paroda
    Papildoma informacja https://biblioteka.vu.lt/apie/naujienos/931-vu-bibliotekoje-atidaroma-jezuitu-sukakciai-skirta-paroda
  • Aprašymas Laukimas, mirtis, gavimas tai - esminiai donorystės etapai, kurie visuomet turės priešpriešą: pozityvo ir negatyvo, laukiančiųjų ir mirusiųjų, mirties ir gimimo, sprendimo ir nežinios.
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta Medicinos fakulteto II aukšto koridorius (prie Didžiosios auditorijos)
    Kontaktai Irma Kušeliauskaitė, tel. 239 87 43
    Pradžia 2019-11-26
    Pabaiga 2020-02-02
    Papildoma informacja https://bit.ly/2QQcnkq
  • Aprašymas Medicinos fakultete vyksta baltymų kristalografės dr. Giedrės Tamulaitienės paroda “Struktūrų istorijos”. Čia demonstruojamos realios bakterijų antivirusinių sistemų baltymų ir jų kompleksų struktūros, atskleidžiama informacija apie konkretaus baltymo aminorūgščių išsidėstymą erdvėje. Paveikslėliai taip pat suteikia žinių apie baltymų formą, jų funkciją, evoliucinius ryšius tarp baltymų bei padeda suprasti ligų priežastis ir sukurti naujus vaistus.
    Organizuoja Medicinos fakultetas
    Vieta Medicinos fakultetas, M.K. Čiurlionio 21