VU e.paslaugos
  • Aprašymas

ŠARŪNAS JATAUTIS gins disertaciją „Lietuvos paleodemografija (remiantis osteologiniais duomenimis)” humanitarinių mokslų srities, istorijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2012–2016 m. Vilniaus universitete.

Mokslinis vadovas – prof. dr. Rimantas Jankauskas (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06 B).

Mokslinis konsultantas – dr. Artūras Dubonis (Lietuvos istorijos institutas, humanitariniai mokslai, istorija – 05H).

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

doc. dr. Gintautas Vėlius – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, istorija – 05H);

dr. Laurynas Vytis Kurila (Lietuvos istorijos institutas, humanitariniai mokslai, istorija – 05H);

prof. habil. dr. Zenonas Norkus (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, sociologija– 05S);

prof. dr. Rimvydas Petrauskas (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, istorija – 05H);

prof. habil dr. Vladislava Stankūnienė (Vytauto Didžiojo universitetas, socialiniai mokslai, vadyba– 03S).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto, Lietuvos istorijos instituto bibliotekose ir VU interneto svetainėje adresu: www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
    Vieta Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 211 auditorijoje (Universiteto g. 7, LT-01513, Vilnius)
    Pradžia 2018-03-02 15:00
    Pabaiga 2018-03-02
    Tipas Disertacijos gynimas
    Papildoma informacja Daktaro disertacija
  • Aprašymas Autizmo spektro sutrikimai (toliau – ASS) – visą gyvenimą trunkanti būklė, daranti įtaką tam, kaip asmuo bendrauja, priima ir perteikia informaciją. Naujausiais duomenimis, 1 iš 100 žmonių pasaulyje turi ASS. Lietuvoje, kaip ir kitur pasaulyje, ASS vaikams diagnozuojami vis dažniau. Pati sąvoka „autizmo spektras“ nurodo, jog yra daugybė bruožų, kuriais šį būklė gali pasireikšti skirtingiems asmenims. Todėl, kuriant ASS turintiems asmenimis draugišką universiteto aplinką, svarbu suvokti kiekvienos situacijos individualumą.Seminaro metu bus aptariama autizmo spektro sutrikimų pasireiškimo specifika, dalyviai galės geriau įsijausti į autizmo spektro sutrikimų turinčių žmonių patirtis. Taip pat bus pristatyti praktiniai patarimai, kaip tinkamai pritaikyti universiteto aplinką ir studijų procesą šio tipo negalią turintiems studentams.Seminaras skirtas Vilniaus universiteto dėstytojams, administracijos darbuotojams ir studentams, kuriems aktuali autizmo spektro sutrikimų aukštojo mokslo kontekste tema.
    Organizuoja Vilniaus universitetas
    Vieta Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto 210 aud. (Saulėtekio al. 9, I rūmai)
    Pradžia 2018-03-01 10:00
    Pabaiga 2018-03-01 11:30
    Tipas Seminaras
    Papildoma informacja Registracija į seminarą
  • Aprašymas 2018 m. vasario 28 d., trečiadienį, 14.00 val. kviečiame į paskaitą visus, kurie nori geriau pažinti ir atpažinti augalus. Paskaita bus apie vasaržalių sumedėjusių augalų identifikavimą žiemos metu, jos metu bus mokoma, kaip žiemą atpažinti sumedėjusias lianas (vijoklius) pagal pumpurus. Pranešėjas VU Botanikos sodo ryšių su visuomene skyriaus vadovas dr. Darius Ryliškis.Sumedėjusių vasaržalių augalų priešiniais pumpurais identifikavimas žiemą. Lianų identifikavimas. Paskaitoje bus apžvelgti įvairių autorių siūlomi vasaržalių augalų su pražanginiais pumpurais ir lianų identifikavimo pagal šakeles ir pumpurus algoritmai, nagrinėjamos VU botanikos sode augančių augalų su pražanginiais pumpurais ir lianų šakelių makrofotografijos bei aptariami genčių su priešiniai pumpurais ir lianų šakelių požymiai, formuojami identifikavimo įgūdžiai.Užsiėmimo kaina yra 1 EUR + įėjimo bilietas į VU Botanikos sodą.Paskaita vyks VU Botanikos sodo Informaciniame centre (Kairėnų g.53, Vilnius)
    Organizuoja Botanikos sodas
    Vieta VU Botanikos sodas
    Pradžia 2018-02-28 14:00
    Pabaiga 2018-02-28 15:30
    Tipas Paskaita
    Papildoma informacja http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/255-Paskaita-apie-vasar%C5%BEali%C5%B3-sumed%C4%97jusi%C5%B3-augal%C5%B3-identifikavim%C4%85-%C5%BEiemos-metu-IV-dalis
  • Aprašymas Kviečiame dalyvauti rinkimuose ir balsuoti specialiai tam skirtose vietose Jūsų padalinyje
    Organizuoja Darbo tarybos rinkimų komisija
    Pradžia 2018-02-26 09:00
    Pabaiga 2018-02-28 16:30
    Papildoma informacja Daugiau informacijos
  • Aprašymas Po viešai nuskambėjusių galimų seksualinio priekabiavimo atvejų Lietuvoje ir svetur VU Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centras š.m. vasario 26 d. 15 val. kviečia į viešą paskaitą:„Seksualinis priekabiavimas ar flirtas: kur yra ribos?" Paskaitą skaitys: doc. dr. Lijana Stundžė ir doc. dr. Ilona Michailovič. Seksualinis priekabiavimas tarptautinėje bendruomenėje pripažįstamas viena opiausių diskriminacijos dėl lyties formų. Viešosios paskaitos metu aptarsime, kas yra seksualinis priekabiavimas, kaip jį atpažinti, kuo jis skiriasi nuo flirto, ką daryti, kai seksualiai priekabiaujama, kaip užkirsti kelią seksualinio priekabiavimo atvejams ateityje.
    Organizuoja Lyčių studijų centras
    Vieta Saulėtekio al. 9, I rūmai, 210 auditorija
    Pradžia 2018-02-26 15:00
    Pabaiga 2018-02-26 17:00
    Tipas Paskaita
    Papildoma informacja Nuotrauka iš interneto.
  • Aprašymas Edukacinis spektaklis apie Martyną Počobutą (1728-1810) pagal žinomo žurnalisto, Vinco Kudirkos premijos laureato Povilo Sigito Krivicko kūrinį. Martynas Počobutas, XVIII a. pabaigoje Vilniaus universitetą pavertęs išskirtiniu mokslo židiniu, buvo viena iškiliausių Abiejų Tautų Respublikos asmenybių.
    Organizuoja Teatro trupė "Minimum"
    Vieta VU teatro salė, Universiteto g. 3
    Pradžia 2018-02-26 19:00
    Pabaiga 2018-02-26