Šv. Jonų bažnyčia

Šv. Jonų bažnyčia

Sukurta: 29 balandžio 2016

Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį puošia Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčia ir varpinės bokštas, iš kurio atsiveria nuostabi Vilniaus Senamiesčio panorama.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, bažnyčia 1991 m. atšventinta, iki šiol ją aptarnauja jėzuitai. Dabar Vilniaus universitetui priklausančioje bažnyčioje vyksta pamaldos, VU studentų diplomų įteikimo šventės, koncertai, kiti renginiai.

Klasikinės muzikos koncertų tradicijos Šv. Jonų bažnyčioje

Klasika visiems 14

Klasika visiems

Didelio dalyvių susidomėjimo sulaukiančio ir daugybę klausytojų sutraukiančio edukacinio projekto "Klasika visiems" tikslas – įtraukti muziką mėgstančius žmones į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų muziką mėgstančiųjų balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas. „Klasika visiems“ koncertas nuo kitų skiriasi tuo, kad internetu užsiregistravę iš natų dainuoti galintys dalyviai, VU kolektyvai ir solistai susitinka sutartą dieną ir po visą dieną trunkančių repeticijų kūrinį vakariniame koncerte atlieka klausytojams.

Alma Mater musicalis

Lietuvos muzikų rėmimo fondas kasmet rudenį ir žiemą kviečia į „Alma mater musicalis“ koncertų ciklą. Po šimtmečių istorija alsuojančiais Šv. Jonų bažnyčios skliautais kiekvieno mėnesio pirmadienį akademinio jaunimo ir vyresnių klausytojų laukia įsimintini ir jaudinantys susitikimai su gerai žinomais ir savo kūrybinį kelią dar tik pradedančiais muzikais.

Didieji Šv. Jonų bažnyčios vargonai

Šiandien Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje stovintys vargonai atkeliavo iš Polocko Jėzuitų bažnyčios. Pradžioje jie buvo daug mažesni. Manoma, kad jų autorius galėjęs būti garsus XVIII a. vargonų meistras iš Karaliaučiaus A.G.Casparini arba žymus Vilniaus vargonų mokyklos atstovas M.Jansonas. Vėliau meistrų T.Tiedemanno ir J.Radavičiaus praplėsti Šv. Jonų bažnyčios vargonai stebino amžininkus. Taip pat ir dabar, po daugelį metų trukusių rekonstrukcijos darbų, šie 3 manualų ir 64 registrų vargonai yra didžiausi Lietuvoje.
Plačiau apie universiteto vargonus čia.

Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje

VU Kultūros centras Šv. Jonų bažnyčioje organizuoja koncertų ciklą „Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje“, skirtą vargonų muzikai.

Svarbu bendruomenei

Šv. Jonų bažnyčioje vyksta universiteto bendruomenei skirtos pamaldos, veikia maldos grupės, vyksta susikaupimo vakarai. Šioje nuorodoje rasite Šv. Jonų bažnyčios naujienas ir įvykius.

Šv. Jonų bažnyčioje įkurta kun. Alfonso Lipniūno koplyčia. Joje įrengta sielovadinė stotelė. Ši erdvė skirta universiteto bendruomenei: studentams, dėstytojams, darbuotojams, alumnams.