Rektoriaus komanda - 2017/06

Sukurta: 03 liepos 2017

RK 201706mMieli Vilniaus universiteto bendruomenės nariai,

nuleidome Universiteto vėliavą, išlydėjome 4160 absolventų, kuriais didžiuojamės ir kurių lauksime grįžtant į savo Alma Mater – galbūt toliau tęsti studijų, plėsti mokslo pažinimo lauką, o gal tiesiog turtinti savo universitetą gaiviomis idėjomis ir novatoriškomis vizijomis.

Taip baigėsi dar vieni mokslo metai. Dar vieni – istorijai, bet neeiliniai mums, dabar gyvenantiems Universitete ir kuriantiems jo šiandieną.

Trumpai akimirkai grįžtelėjus atgal į šiuos dešimt intensyvių mėnesių,

• dar kartą norisi padėkoti už tai, kas telpa žodžiuose tarptautinis pripažinimas. Tai, kad mūsų Alma Mater geriausių pasaulio universitetų reitinge ir toliau kopia į naujas aukštumas, pasistūmėjo į viršų net per 80 pozicijų ir įsitvirtino 401–410 vietoje iš 26 tūkst. pasaulio universitetų, tai mūsų visų, kaip bendruomenės, didžiulis pasiekimas. Ačiū visiems ir kiekvienam, už kasdien kuriamą Vilniaus universitetą, už tai, kad savo laiką atiduodate mokslui, pažangai bei mūsų valstybės augimui;
  • dar kartą norisi užtvirtinti Universiteto poziciją aukštojo mokslo reformos kontekste. Mūsų Universitetas sėkmingai įrodinėja, kad galime tapti vieta pasaulinėms idėjoms generuoti ir būti tarptautinės lygos žaidėju. Visgi vieni patys, be protingos valstybinės strategijos to nepadarysime. Mes ne kartą pabrėžėme, kad iš esmės palaikome valdžios siekį imtis aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Kita vertus, aiški ir mūsų principinė nuostata: įgyvendinant reformą negali būti rizikuojama net laikinai pabloginti tvariausios, didžiausią potencialą ir aukščiausią prestižą Lietuvoje turinčios aukštosios mokyklos būklės, būtina išlaikyti aukštą Vilniaus universiteto diplomų ir mokslo laipsnių, žyminčių išsilavinimo kokybės standartą, vertę;
  • norisi ir įsivardinti, ką nuveikėme kartu, kad Universitetas keistųsi. Tęsiant Universiteto 2015–2017 m. strateginio veiklos plano įgyvendinimą, šiais mokslo metais patvirtinti nauji visų akademinių padalinių nuostatai, nauja akademinio personalo darbo užmokesčio tvarka, nauja dėstytojų darbo laiko apskaitos tvarka, lygiagrečiai įgyvendinamas lektorių ir asistentų persigrupavimas pagal pareigybių paskirtį, veiklos valdymui pradėti taikyti metiniai pokalbiai, pradėta ruoštis neakademinio personalo darbo užmokesčio sistemos pertvarkai, pagreitį įgauna Centrinės administracijos ir kamieninių neakademinių padalinių pertvarka ir... dar per trisdešimt kitų strateginių projektų. Ne visur vienodai mums sekasi, ne visi darbai vyksta taip sparčiai, kaip norėtųsi, bet turbūt svarbiausia pats sutarimas, kad mūsų Universitetui reikia keistis. O ten, kur susirinkę didelis intelektinis potencialas, kritiniai protai, skvarbios mintys – visa, ko apstu mūsų bendruomenėje! – pamažu gimsta ir reikalingiausi sprendimai.

Tad pereinant prie vasariškai kitokio tempo ir belaukiant bendruomenę papildysiančių naujų studentų būrio, norisi visiems mums palinkėti rasti laiko atsikvėpti ir įsikvėpti – kiekvienam geriausiu iš šimtų egzistuojančių būdų.

Jūsų –
Rektorius ir komanda