Senatas informuoja - 2016/12

Sukurta: 01 gruodžio 2016

Dainora Pociute mMieli Vilniaus Alma Mater bendruomenės nariai,

paskutiniame rudens Senato posėdyje svarstomi klausimai aprėpė itin plačiai: nuo novatoriško mokslo iki naujų studijų, nuo padėkų ir įvertinimų iki teisinių-administracinių klausimų. Kaip ir visada, su visais mūsų sprendimais galima susipažinti Universiteto tinklapyje, o keletą jų norisi pakomentuoti ir plačiau.

Metams baigiantis atėjo laikas padėkoti, įvertinti labiausiai Vilniaus universitetui nusipelniusiuosius. Už ilgametį ir išskirtinį mokslinį, pedagoginį darbą profesoriaus emerito vardai suteikti knygotyrininkui Domui Kaunui, genetikui Vaidučiui Kučinskui, biochemikui Juozui Kuliui. Profesorius emeritas yra akademinės bendruomenės narys, kuris gali savanoriškai dalyvauti atitinkamo akademinio padalinio mokslinėje ir pedagoginėje veikloje, naudotis Universiteto bibliotekos ir informacinėmis paslaugomis bei kita Universiteto infrastruktūra. Sykiu vardas įpareigoja garsinti Universiteto vardą ir jo mokslo pasiekimus, būsimus savo mokslinius darbus publikuojant mūsų Alma Mater vardu. Linkime profesoriams sėkmingų mokslinių tyrimų ir atradimų.

Senatas taip pat apsisprendė suteikti du garbės daktaro vardus. Už ypatingus nuopelnus, vykdant veiklą, atitinkančią Universiteto misiją, išskirtiniai vardai suteikti Paryžiaus Ouest–Nanterre–La Defence universiteto profesoriui Otmarui Seului ir Lilio mokslų ir technologijų universiteto profesorei Marie–Claude Viano.

Įgyvendinant Universiteto 2015–2017 m. strateginiame veiklos plane užsibrėžtus tikslus buvo priimti keli svarbūs sprendimai. Senatas diskutavo ir apsisprendė, kad nuo šiol leidybinė funkcija perduodama Universiteto bibliotekai. Jos struktūroje atsiranda generalinei direktorei pavaldus Leidybos skyrius, iš kurio tikimasi tiek esamos situacijos analizės, tiek naujų vadybinių sprendimų, pagerinant VU akademinės leidybos ir leidinių platinimo padėtį. Leidybos skyriaus strategija ir veiklos principai bus aptariami ir tvirtinami Senate 2017 m.

Tęsiant Vilniaus universiteto kamieninių padalinių struktūros optimizavimą, buvo patvirtinti nauji, bet pagal iš anksto susitartus principus parengti Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto nuostatai. Jais įtvirtinta, jog šie padaliniai turės tik administracinio padalinio teisių neturinčius vidinius akademinius darinius (katedras, mokslo temines grupes, centrus, laboratorijas ir kt.). Tikimasi, jog tai sutelks ir paliks daugiau laiko mokslininkams užsiimti vien mokslu ir darbu su studentais, o administraciniai reikalai liks padalinio vadovų pareiga.

Šio Senato posėdžio nariai inicijavo ir naujo VU Tarybos nario rinkimus. Buvusiai Tarybos pirmininkei Ingridai Šimonytei tapus LR Seimo nare, į mūsų Tarybą turi būti iškeltas naujas kandidatas – ne Universiteto dėstytojas ar mokslo (meno) darbuotojas, atstovaujantis teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai.

Taigi pokyčių sprendimai ir einamieji darbai – nuolat greta. Ir vis dėlto: metams pradėjus skaičiuoti paskutines savo dienas linkiu visiems pabaigti, kas pradėta, įvertinti, kas nuveikta, pagalvoti, kur paskubėta, o galiausiai – tiesiog stabtelėti. Juk gruodis turbūt labiausiai apie tai!

Jūsų Senato pirmininkė –
prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė