Senatas informuoja - 2017/01

Sukurta: 05 sausio 2017

E Kurausko foto Senato pirmininke nMieli bendruomenės nariai,

Naujuosius metus pasitikome apžvelgdami bei įvertindami praėjusių metų rezultatus, įpareigojančius tęsti mūsų Universiteto veiklą strategijoje užsibrėžta kryptimi. Tad pirmiausia dėkoju visiems aktyviai dėl to dirbantiems, diskutuojantiems, ginantiems ne tik savo padalinių, bet ir visos akademinės bendruomenės interesus bei išsakantiems jos lūkesčius. Pusė Universiteto padalinių į naujuosius įžengia su naujais akademinės veiklos nuostatais, įteisinančiais struktūrinius pakitimus, kiti padaliniai jiems aktyviai rengiasi ir nuostatus pateiks tvirtinimui 2017-aisiais.

Paskutinį metų mėnesį mes taip pat gausiai svarstėme ir diskutavome, vertinome ir pagerbėme labiausiai 2016-aisiais mūsų Alma Mater nusipelniusiuosius. Senato posėdžio metu įsipareigojimą Universitetui perskaitė ir įgaliojimus veikti gavo naujasis Tarybos narys prof. Konstantinas Pileckas. Slaptu balsavimu Senatas 17-ai mūsų bendruomenės narių suteikė profesoriaus ir 19-ai – docento vardus. Patvirtinome ir pirmuosius afilijuotuosius Universiteto profesorius bei mokslininkus.

Gruodžio mėnesio Senato posėdžiui pateikti mokslinės veiklos nuostatai, kuriuos pristatęs vicerektorius juos prilygino savotiškai mokslinės veiklos Universitete konstitucijai. Dokumentas, orientuotas į aukštą tarptautinį mokslo lygį, skatina sudaryti galimybes tarpkryptinius mokslo tyrimus inicijuojančių ir atliekančių tarpfakultetinių darinių steigimui. Kartu su šiais nuostatais patvirtintas ir Dėstytojų bei mokslo (meno) darbuotojų dalyvavimo Vilniaus universiteto akademinėje veikloje pagal mainų ar bendradarbiavimo programas tvarkos aprašas. Juo remiantis teisę rašyti straipsnius su Universiteto prieskyra galės ir su juo darbo sutartimis nesusiję asmenys.

Gruodžio mėnesį tradiciškai iškilmingu Senato posėdžiu palydėjome senuosius metus. Galime didžiuotis, kad mūsų Alma Mater buvo ir išlieka dominuojančiu ir priešakiniu Lietuvos universitetu. Šiemet turėjom itin džiugių ir mums garbę suteikiančių mokslo pasiekimų, tarp jų – Nobelio premijos nominaciją bei daug kitų premijų. Iš penkių šiemet Švietimo ir mokslo ministerijos apdovanotų lietuvių kilmės užsienio mokslininkų, keturi buvo Vilniaus universiteto absolventai ir bendradarbiai. Šiemetinės rektoriaus premijos liudija apie kūrybingą mūsų mokslo potencialą, kuris jau seniai įveikė sovietinio mokslo uždarumą ir ribas bei įsiliejo į Europos ir pasaulio mokslo minties plėtrą. Mokslo pasiekimai, studentų aktyvumas ir lojalumas savo Alama Mater yra pagrindinės mūsų vertybės.

Tad metams perkopus 2017-ųjų slenkstį, linkiu branginti tai, ką turime, džiaugtis taika ir ramybe šalyje, tobulinti jos gyvenimo formas bei toliau puoselėti savo Alma Mater bendruomenę!

Jūsų Senato pirmininkė –
prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė