Senatas informuoja - 2017/06

Sukurta: 30 birželio 2017

D Pociute 264 176Mielos kolegės, mieli kolegos,

Vilniaus Alma Mater jau penktąjį šimtmetį yra Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos kelrodžiu. Visi mes, šio vardo dalininkai, semiamės stiprybės iš tradicijos ir turime būti atsakingi ir už Lietuvos mokslo ir kultūros ateitį. Su lyderiais siejami lūkesčiai, kuriuos pateisinti – didelė istorinė atsakomybė. Šiais mokslo metais įvykdytos Universiteto struktūrinės reformos, patvirtinti nauji visų akademinių padalinių nuostatai yra didelis bendruomenės sutelkto darbo rezultatas, kuris liudija prasmingoms reformoms atviro universiteto veidą. Univeristeto mokslo pasiekimai, vertinimai pasaulio reitinguose liudija ryškų VU vaidmenį univeristetų vandenyne. Lyderystė neįmanoma be aiškiai deklaruotų valstybės valdymo principų bei sąlygų, kurioje ji galėtų skleistis, užtikrinimo. Šiemet minime pasaulinės reikšmės lietuvių kilmės mokslininko Algirdo Juliaus Greimo 100-ąsias gimimo metines, kuris savo kurtą semiotikos teoriją vadino projektu. Kaip šiųmetinėje Santaros-Šviesos konferencijoje pastebėjo profesorius Arūnas Sverdiolas, Greimo sėkmės paslaptis – futuristinė, į ateitį organizuota sąmonė ir projektavimas. Ne gyvenimas praeities pasijomis ar momentis prezentizmas, bet ateities projektavimas.

Baigiame dar vienus intensyvius akademinius metus. Simboliška ir prasminga šia proga prisiminti, įvertinti, pagerbti. Tad Senato nariai paskutiniojo posėdžio metu nusprendė garbės daktaro vardą suteikti garsiam pasaulyje lietuvių poetui, publicistui, vertėjui profesoriui Tomui Venclovai. Bendruomenės pagarbos išraiška tapo ir Universiteto afilijuotojo profesoriaus vardai suteikti prof. Albinui Marčinskui, prof. Stasiui Albinui Girdzijauskui ir prof. Pranui Juozui Žilinskui, afilijuotojo mokslininko vardai dr. Dariui Juozui Jasaičiui ir dr. Algirdui Palaimai.

Paskutinis Senato posėdis ir svarstytų klausimų gausa, įsitraukimas į diskusijas buvo puikiausias paliudijimas, jog mūsų Universitetas gyvena svarbių pokyčių metą.

Pagal Universiteto 2015–2017 m. strateginiame veiklos plane užsibrėžtus tikslus Senatas vieningai apsisprendė ir patvirtino naujus Universiteto bibliotekos nuostatus su numatoma nauja padalinio struktūra. Įgyvendinant Vilniaus universiteto kamieninių padalinių struktūros optimizavimo planą patvirtinti paskutiniai pagal naujus ir iš anksto susitartus principus parengti akademinių padalinių nuostatai. Jais padėtas teisinis pagrindas naujos struktūros Filologijos, Fizikos ir Matematikos ir informatikos fakultetų įkūrimui. Nuo šiol šių padalinių, kaip ir anksčiau reorganizuotųjų, laukia tolesni kasdienės veiklos žingsniai, efektyvinant studijų procesus, siekiant suteikti naujas galimybes studijuojantiesiems, telkiant intelektinį potencialą mokslui. Mūsų įtvirtinti sprendimai – tai tik šio svarbaus kelio pradžia, naujuosius mokslo metus pasitiksime visuose padaliniusoe sutarę ir patvirtinę struktūrnius pokyčius.

Paskutiniajame posėdyje patvirtintas ir didelį susidomėjimu bei karštų diskusijų gausa Senato narių tarpe išsiskyręs Vilniaus universiteto Vizualinio identiteto vadovo svarstymas. Iki šiol neturėjome sunormintų mūsų Alma Mater simbolikos reprezentavimo oficialiuose dokumentuose ir viešojoje erdvėje gairių, tad tai naujas dokumentas, kurio tikslas – formuoti aiškų, teigiamą, tradicijas kuriančio bei lyderio poziciją užimančio universiteto įvaizdį. Vizualinio identiteto vadove pažymima, jog pateiktos stiliaus gairės sieks padėti atskleisti Statute įtvirtintas universiteto vertybes, pabrėžti stiprybes ir išryškinti jo unikalumą.

Su visais šiais ir visais kitais paskutiniame posėdyje gausiais svarstytais klausimais bei juos lydinčiais sprendimais, kaip ir kaskart, galima susipažinti Senatui skirtoje tinklapio rubrikoje.

Blaškymasis tarp interesų ir gyvenimas tik šiandiena nekuria bendruomenės ateities. Mūsų visuomenei ir jos šviesą užtikrinančiam univeristetui šiandieną reikalingas kūrybingas projektavimas. Mokslo metams užleidžiant vietą vasarai, noriu palinkėti gaivos mintims, polėkio ir saulės – tegul pripildo ji visų dvasią energija, su kuria grįšime rugsėjį!

Jūsų Senato pirmininkė –
Dainora Pociūtė-Abukevičienė