Senato pranešimas - 2016/04

Sukurta: 12 balandžio 2016

Senato pirmininke thumbMieli bendruomenės nariai,

Jau antrus metus planingai vykstančiuose Senato posėdžiuose priimame daug visai Universiteto bendruomenei svarbių bei mūsų bendrą akademinį gyvenimą reguliuojančių sprendimų. Su jais plačiau susipažinti visada galite mūsų tinklalapyje. Savo ruožtu, naujienlaiškiu stengsiuosi atkreipti Jūsų dėmesį į aktualiausius klausimus.

Pastarajame kovo mėnesio posėdyje buvo svarstomi du labai svarbūs visai bendruomenei dokumentai – Vilniaus universiteto 2015 m. veiklos ataskaitos projektas

ir Vilniaus universiteto 2015 m. pajamų ir išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitos projektas.

Tai strateginiai dokumentai, kuriuose apžvelgiami metiniai veiklos rezultatai – pamatas ir atspirtis ateities žingsniams. Sykiu tai puiki galimybė kiekvienam bendruomenės nariui pamatyti save ir padalinio, kuriame jis dirba, veiklos reikšmę viso Universiteto kontekste. Veiklos ataskaita parengta remiantis principinėmis 2015–2017 m. VU strateginio veiklos plano nuostatomis. Labai svarbu, kad visa bendruomenė žinotų ir domėtųsi mūsų Alma Mater padėtimi ir rezultatais tam, kad universitetas gyvuotų darniai. Mūsų stiprybė yra įvairovė, mokslinių veiklų ir studijų programų gausa, tačiau mano, kaip Senato pirmininkės, siekis – užtikrinti kuo tolygesnius akademinės gerovės ir kokybės standartus visiems padaliniams.

Senatas šiuos dokumentus apsvarstė ir įvertino bei teikė tolesniam Tarybos sprendimui.

Šiame Universiteto pokyčių etape labai svarbus buvo Senatui teiktas klausimas bei jo laukęs sprendimas dėl Strateginio veiklos plano priedo Universiteto kamieninių padalinių skaičiaus ir struktūros optimizavimas projekto. Tai visai bendruomenei labai jautrus ir kartu ypatingo susitelkimo reikalaujantis klausimas. Nepaisant to, kad rektoratas šio projekto idėjai pritarė, Senatas nutarė kreiptis į kamieninių akademinių padalinių tarybas su prašymu pateikti savo argumentuotas nuomones bei poziciją minėto projekto klausimu. Struktūros optimizavimas susijęs su akademinių kamieninių padalinių stambinimo, specializuotų jėgų sutelkimo idėja, tikintis, jog tai padės gerinti tiek mokslo ir studijų, tiek universiteto valdymo kokybę. Tai įsipareigojimas atsinaujinimui, atviresniam bendravimui ir skaidrių akademinių standartų diegimui. Balandžio mėnesį Senatas apsvarstys ir įvertins padalinių nuomones. Natūralu, kad jos bus įvairios, naujų akademinių darinių kūrimas yra procesas, tad svarbu, kad Senatas galėtų paskelbti šio proceso pradžią. Sutarus dėl struktūros atsivertų kelias naujų akademinių padalinių nuostatų kūrimui – tai vienas iš svarbiausių visų laukiančių darbų.

Šiuos ir kitus Senato sprendimus visada galite rasti mūsų tinklalapyje

Jūsų Senato pirmininkė

prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė