Anglistika (anglų k.)

Anglistika (literatūra, lingvistika, kultūra) (anglų k.)

Sukurta: 18 sausio 2013

Scope2x

Padalinys
Filologijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Filologija pagal kalbą

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
4 916 EUR

Anglistikos studijų programos tikslas – rengti savarankiškus, kūrybiškus ir nusiteikusius nuolat mokytis anglų literatūros, kultūros ir kalbotyros specialistus, kurių veiklos laukas – su kalbos, literatūros ir kultūros aktualijomis susijęs darbas visuomenės kultūrinės komunikacijos erdvėje (žiniasklaidoje, leidyboje, kultūros organizacijose), taip pat mokslo tiriamasis ir pedagoginis darbas švietimo ir mokslo įstaigose.

Studijų programa vykdoma anglų kalba.

Kodėl ši programa?

  • Programa ugdo sąmoningas asmenybes, suvokiančias kultūros analitikų ir visuomenės kritikų atsakomybę ir skirtingų kultūrinių tradicijų visuomenės palikimą bei gebančias vertinti šiuolaikinę kultūrinę įvairovę.

Karjera

  • Anglistikos absolventų karjeros perspektyvos – akademinė sritis (literatūros, kultūros, kalbos moksliniai tyrimai, literatūros ir kalbos dėstymas aukštosiose mokyklose) ir praktinis žinių taikymas (literatūros rengimas publikuoti, vertimas, terminologija, leksikografija, tekstologinė, leidybinė veikla, darbas literatūros archyvuose, muziejuose ir bibliotekose, įvairiose valstybinėse institucijose ir visuomeninėse organizacijose).
  • Be to, absolventai gali dirbti plačiajai visuomenei skirtose literatūros leidyklose; mokslinėje, profesinėje ir kultūrinėje žiniasklaidoje; taip pat literatūros grožinių ir mokslinių tekstų vertėjais.
  • Darbdavių interesus atitinka absolventų analitiniai bei interpretaciniai gebėjimai, plačios žinios apie literatūros funkcionavimo kultūroje šiuolaikinius ir istorinius kontekstus, kritinis mąstymas, dalykinės kompetencijos (gebėjimas kurti mokslinius ir profesinius tekstus ir kt.).