Finansų technologijos (FinTech)

Sukurta: 07 birželio 2018

Scope2x

Padalinys
Kauno fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Informatikos mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Informacijos sistemos

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Informatikos mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
1,5 metų

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
90

Scope2x

Metinė studijų kaina 
5 266 EUR

„Finansų technologijos“ studijų programa – tai novatoriška, tarpdalykinė studijų programa, jungianti finansų ir technologines dalykines sritis, skirta parengti specialistus, gebančius kurti ir taikyti blokų grandines (angl. blockchain), kriptografinių valiutų, didelių duomenų analizės, FinTech taikomuosius sprendimus, dirbti su inovatyvių produktų išleidimo į rinką projektais, formuoti alternatyvių turto klasių investicinius instrumentus, dirbti tobulinant sprendimus inovatyviose, centralizuotose ir decentralizuotose e. rinkose, bankininkystės, investicinio draudimo sektoriuose, valstybinio ir privataus sektoriaus organizacijose..

Dėmesio! Stojant į šią studijų programą yra laikomas stojamasis egzaminas arba motyvacinis vertinimas. Informacija apie egzaminą ir vertinimą yra prieinama Kauno fakulteto interneto svetainėje. Stojamasis egzaminas arba motyvacinis vertinimas laikomas konkursinio balo sandaros lentelėje numatytais atvejais.

Klausk studento 2021 11 LT Desktop

 Klausk studento 2021 11 LT Desktop

Kodėl ši programa?

  • tarpdalykiška „Finansų technologijų“ magistro studijų programa sujungia informacijos sistemų bei finansų studijų krypčių dalykus, leidžiant prisitaikyti prie kintančios globalinės finansų sistemos, apsisaugojant nuo pinigų nuvertėjimo, valdant asmeninius ar įmonės finansus

  • kvalifikuoti finansų srities specialistai, užpildantys naują FinTech bei blokų grandinių (angl. blockchain) technologinių sprendimų diegimo versle ir darbo rinkoje nišą, atsirandančią derinant klasikines finansų inžinerijos ir inovatyvias finansų technologijų sritis;

  • FinTech programa remiasi pirmaujančių pasaulio universitetų gerąja praktika;

  • studijų programos dėstytojai – ilgametę akademinę ir verslo praktiką turintys dėstytojai, dirbantys inovacinėje finansinių technologijų kūrimo diegimo ir administravimo srityje 5–10 metų, kuruojantys ES projektą BlockNet.

Karjera

  • Programos absolvento profesinės veiklos laukas – finansinių technologijų industrija.

  • Bankai, draudimo bendrovės, verslo įmonės, absolventas gali steigti FinTech startuolius, dirbti tiriamąjį darbą.

  • Baigę šias studijas absolventai dirba:

  • blokų grandinės (angl. blockchain) programuotojais,

  • įmonės vadovais,

  • investicinio portfelio valdytojais,

  • didelių duomenų analitikais,

  • FinTech taikomųjų sprendimų versle projektų vadovais ir pan.

 

Saulė„Šioje inovatyvioje studijų programoje koncentruotai gilinamasi ne tik į teorinius ar psichologinius aspektus, bet didžiulis dėmesys skiriamas ir praktikai. Praktikos metu mokomasi ir išbandoma, kaip veikia blokų grandinės, kriptografinės valiutos, finansinės sistemos ir populiariausi investavimo įrankiai, kurie bus reikalingi siejantiems savo ateitį su finansų technologijomis.“

Finansų technologijos (FinTech) absolventas Steponas Jurelė

Saulė„Programoje gilinamasi į tradicines finansų sritis bei įrankius ir inovatyviąsias finansines technologijas, blokų grandinės konceptą ir sužinoma apie plačias jų taikymo galimybes, susipažįstama su didžiųjų duomenų analize, programavimu, rinkos prognozavimo modelių kūrimu ir vertinimo įrankiais. Žiniomis dalijasi FinTech sritį išmanantys dėstytojai bei kviestiniai svečiai, todėl tampame pranašūs darbo rinkoje.“

Absolventė, UAB „Bankera“ kokybės užtikrinimo vadovė Kotryna Laptevaitė

Saulė„FinTech sektorius sėkmingai auga ir plečiasi dėl juose susijungiančių ir vienas kitą papildančių finansų bei technologijų verslų. Su FinTech sektoriumi susijusios bendrovės disponuoja dideliu kapitalu, todėl didėja galimybė sparčiau kopti karjeros laiptais bei versle taikyti naujausias technologijas. FinTech verslai atsakingi ir už finansinį tarpininkavimą, todėl ypač svarbu, kad juose dirbtų kokybišką finansinį raštingumą įgiję asmenys, išmanantys ne tik finansų rinkas, apskaitos principus ar dirbtinio intelekto, blokų grandinių, kriptovaliutų ir kitus technologinius sprendimus, bet ir FinTech verslo reguliavimą nuo duomenų apsaugos iki pinigų plovimo prevencijos.
Jaunimui FinTech sritis patraukli, todėl svarbiausia, kad siejantys ateitį su finansų technologijomis pasirinktų VU Kauno fakultete vykdomas studijas. Čia žinias perteikia ekspertai, susipažinę su naujausiomis FinTech aktualijomis, susijusiomis tiek su verslu, tiek su technologijomis, tiek ir su teise.“

UAB „Bankera“ įkūrėjas, soc. partneris Vytautas Karalevičius