Rusistika (literatūra, lingvistika, kultūra) (rusų k.)

Sukurta: 03 balandžio 2014

Padalinys
Filologijos fakultetas

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Studijų kryptis (šaka)
Filologija pagal kalbą

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų magistras

Trukmė
2 metai

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Studijų programos kreditai

Metinė studijų kaina
5 266 EUR

Rusistikos studijų programos tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos rusų literatūros, kultūros, lingvistikos analitikus ir tyrėjus, suvokiančius šiuolaikinės visuomenės poreikius, gebančius kritiškai mąstyti, savarankiškai ir atsakingai dirbti su įvairių žanrų tekstais rusų kalba ir spręsti su kalbos, literatūros ir kultūros aktualijomis susijusias teorines ir praktines problemas tiek savo profesinės veiklos, tiek platesnėje (tarp)kultūrinės komunikacijos erdvėje.

Programa yra atvira visų krypčių absolventams, mokantiems rusų kalbą ne žemesniu nei B2 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbos metmenis. Visi studijų dalykai dėstomi rusų kalba.

Kodėl ši programa?

• Rusistikos studijas sudaro rusų kalbos ir lingvistikos, rusų literatūros ir literatūros mokslo bei rusų kultūros dalykai. Magistro baigiamojo darbo temą ir problemą studijuojantieji gali rinktis patys.

Karjera

• Baigusieji studijas gali dirbti su rusų kalbos, literatūros ir kultūros aktualijomis, tekstų kūrimu bei (tarp)kultūrine komunikacija susijusį darbą kultūros, švietimo ir mokslo įstaigose, valstybinėse ir viešosiose įstaigose, tarptautinėse organizacijose, verslo ir paslaugų įmonėse, žiniasklaidoje, leidyboje, su šiuolaikiniu menu ir medijomis susijusiose visuomenės srityse, taip pat gali dirbti akademinį ir mokslo tiriamąjį darbą aukštosiose mokyklose.
  • Absolventai taip pat yra pasirengę laisvai samdomų arba sau darbo vietas susikuriančių turinio kūrėjų, leidėjų, kūrybos komunikacijos darbuotojų karjerai.