Šiuolaikinės Azijos studijos

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Regiono studijos

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina (2021 metai)
4787 EUR

Šiuolaikinės Azijos studijos – tarpdisciplininė studijų programa, derinanti Azijos studijų metodų išmanymą ir gilinamąjį dviejų Azijos regionų – Rytų ir Pietų Azijos – šiuolaikinių kultūrų bei visuomenių pažinimą.

Šios programos siekis – išryškinti Azijos dimensiją skirtinguose akademiniuose diskursuose, kuriuose tradiciškai vyrauja europocentriniai požiūriai bei suteikti teorinius ir metodologinius Pietų ir Rytų Azijos studijų pagrindus, derinant juos su gilinamuoju šių regionų šiuolaikinių kultūrų ir visuomenių pažinimu.

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau!

Kestutis Vingilis„Šiuolaikinės Azijos studijos mane nustebino temų įvairiapusiškumu – nuo migracijos teisės iki žydų misticizmo. Studijos buvo įdomios ir skatino mąstyti visai kitaip, negu buvau įpratusi, o dėstytojai ir kursiokai iš naujo priminė, kas yra nedidelė, bet tvirta bendruomenė. Dirbau tarptautinėje kompanijoje, gyvenau Turkijoje, Indijoje ir Singapūre, dalyvavau projektuose skirtingose Pietryčių Azijos šalyse. Bendraudama su kolegomis japonais, bangladešiečiais, filipiniečiais dažnai prisimindavau tarpkultūrinės komunikacijos kurso žinias. Galimybė praleisti pusmetį Heidelbergo universitete pagal Erasmus mainų programą tik patvirtino mano įspūdį – Šiuolaikinės Azijos studijų programa buvo puikus pasirinkimas."

Rūta Žukaitytė, projektų vadovė tarptautinėje telekomunikacijų kompanijoje

Kestutis Vingilis„Šiuolaikinės Azijos studijos man buvo lyg viena iš didžiausių gyvenimo dovanų. Azija visada ir visur buvo šalia, o studijos tik pagilino suvokimą apie šį dinamišką ir šiandien itin svarbų regioną bei paskatino toliau mokytis kinų kalbos, suteikė galimybę su geriausiais Vilniaus universiteto dėstytojais dalyvauti diskusijose, kartu vykdyti mokslinius tyrimus. Studijuodama pasinaudojau suteikta galimybe magistrantams nuvykti į Kiniją, kur sutikau įdomių žmonių ir susipažinau su dviejų provincijų kultūros ypatumais. Šiuolaikinės Azijos studijos – geriausias pasirinkimas, nes čia įgytos žinios yra ypač naudingos ir pritaikomos praktikoje šiandieninių aktualijų kontekste."

Margarita Žukauskaitė-Jucaitienė, VU Konfucijaus instituto projektų koordinatorė

Kestutis Vingilis„Šiuolaikinės Azijos studijos – programa suteikianti būtiniausius instrumentus tyrinėti kultūras ir regionus. Studentai susipažįsta su įvairiomis metodologinėmis prieigomis, yra skatinami mąstyti kritiškai ir plėsti savo pasaulėžiūrą. Mano patirtį praturtino dalinės studijos Libane, kurių dėka galėjau patobulinti arabų kalbos žinias, atlikti etnografinį tyrimą ir artimiau susipažinti su kita kultūra tiek iš akademinės, tiek ir iš gyvenimiškos perspektyvos. Šiuolaikinės Azijos studijos yra puiki proga geriau suprasti mus supantį pasaulį ir turėti tvirtą atspirties tašką tolimesniems moksliniams projektams."

Marija Rakickaja, „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ švedų kalbos mokytoja

Kestutis Vingilis„Šiuolaikinės Azijos studijos – tai neįprastų temų, dekonstrukcijos ir asmenybių vieta, kur yra ugdomos nepakeičiamos kritinio mąstymo kompetencijos. Turėjau galimybę tyrimais prisiliesti prie sudėtingų ir asmeniškai įdomių temų. Nors studijų programos pavadinimas suteikia savotiškos mistikos aureolę, tačiau jų dėka asmuo yra skatinamas smalsiai ieškoti dar neišmintų, hermeneutiškų kelių."

Kęstutis Vingilis, Organizacijų vystymo partneris