Socialinė politika

Socialinė politika

Sukurta: 21 sausio 2013

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Socialiniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Sociologija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Socialinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
1,5 metų

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
90

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
4096 EUR

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau!

Kodėl ši programa?

  • Socialinės politikos magistrantūros studijų programos pagrindiniai tikslai yra derinti socialinės politikos teorines žinias su praktiniu jų pritaikymu šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje ir tarptautinėje erdvėje, ugdyti gebėjimus pažinti socialines problemas, rengti ir profesionalų bendruomenei bei visuomenei pateikti socialinės politikos sprendimus, organizuoti jų įgyvendinimą, taikyti šiuolaikinius socialinės politikos rezultatų analizės metodus, vadovauti socialiniams projektams ir juos įgyvendinančioms institucijoms, inicijuoti socialinės plėtros priemones, jas organizuoti bei vadovauti jų vykdymui.

Karjera

  • Absolventas bus pasirengęs dirbti socialinės politikos analitiku, administratoriumi ir projektų vadovu socialinių tyrimų institucijose, savivaldos ir valstybinėse socialinės srities įstaigose, įvairias gyventojų grupes ir klientus atstovaujančiose ir jiems advokataujančiose nevyriausybinėse organizacijose, profesinėse sąjungose, politinėse organizacijose, žiniasklaidos įmonėse ir kt.

     

 

Donata TelišauskaitėŽmonės manęs dažnai klausia, kas yra socialinė politika? Atsakau juokaudama, socialinės politikos praktikai bando ,,padaryti pasaulį gražesnį!“. O jeigu rimtai, tai mokslas, kuriuo siekiama rasti / sukurti geriausius socialinių problemų sprendimus. ,,O kas ta socialinė problema?” ,- tokį gaunu klausimą atgal. Bendrai, socialinių problemų gali būtų įvairių, pvz., užimtumo stoka, neįgaliųjų integracijos problemos, šeimos ir darbo derinimo nebuvimas, skurdas, nelygybė, tai problemos, kurios aprėpia didelę asmenų, o ne pavienių, dalį.

Labai džiaugiuosi, kad turėjau ir vis dar turiu galimybę gilintis į socialinės politikos lauką. Tai man suteikė galimybę kritiškiau vertinti politikos sprendimus, susijusius su socialine sritimi. Be to, nuo mažens norėjau padėti žmonėms, tad manau socialinė politika puikiai man padeda vykdyti mano užsibrėžtą tikslą. Naudojant universitete įgytas žinias, kartu su kolegomis sukūriau socialinį verslą – Senjoro. Tai lankomosios priežiūros paslaugos neįgaliesiems ir senjorams, kuriomis siekiama ne tik pasirūpinti asmenų baziniais poreikiais, tačiau akcentuojama socializacija, didinamas pagyvenusių asmenų užimtumas, skatinamas mokymąsi visą gyvenimą, be to, veikloje naudojamos socialinės inovacijos, o gautas pelnas reinvestuojamas pagalbai nepasiturintiems senjorams. O šiuo metu šiai organizacijai vadovauja kita, socialinės politikos absolventė, o aš savo įgytas žinias pritaikau socialinio draudimo srityje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, kurdama įstatymų pakeitimus, spręsdama iškilusias problemas ir ieškodama sprendimų, kurie padėtų žmonėms. Tad jeigu, kada nors pagalvojote, kad ši sritis yra visiška biurokratija, tikrai klystate, mano nuomone tai ilgas, kūrybinis procesas, kuris iš tiesų labai įdomus ir svarbiausia, turintis kilnių tikslų!

Donata Telišauskaitė-Čekanavičė, Socialinės politikos bakalauro 2018 m., magistro - 2020 m., alumnė

 

 

Violeta VilkoityteEsu Socialinės politikos magistrantūros programos absolventė. Dar studijų metu įsidarbinau LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Čia turėjau galimybę taikyti studijų metu įgytas žinias analizuojant socialinės politikos procesus, remtis teorijomis, naudotis kiekybiniais ir kokybiniais socialinių tyrimų metodais. Atsidūrusi visuomenės gerovės kūrimo mechanizme suvokiau kaip nelengva atliepti visų socialiai pažeidžiamų žmonių poreikius, tinkamai paskirstyti resursus. Ir kartais kaip svarbu į rankas įbrukti meškerę ir įrodyti, kad gavę žuvį jie bus sotūs vieną dieną, o gavę įrankį ir tinkamai jį panaudoję – visą gyvenimą.

Socialinė politika visai kaip Platono olos alegorija, vis bandoma vesti į šviesą, į gerovę, padėti ištrūkti ir parodyti, kad gali būti kitaip... Geriau.

Violeta Vilkoitytė