Verslo mokyklos alumnai dalinosi verslo patirtimi su užsienio studentais

Verslo mokyklos alumnai dalinosi verslo patirtimi su užsienio studentais 01Vilniaus universiteto Verslo mokykla pradeda naują renginių ciklą anglų kalba, skirtą užsienio studentams, atvykusiems studijuoti pagal Erasmus+ ar dvigubų mainų programą. Pirmasis toks susitikimas įvyko š.m. lapkričio 16d. Šį kartą susitikimo temą „pasufleravo“ mainų studentai, pareiškę norą daugiau sužinoti apie verslo Lietuvoje subtilybes. Savo patirtimi noriai dalinosi VU VM alumnai Utku Boyra ir Vytautas Dobilas, galėję pažvelgti į verslą Lietuvoje iš skirtingų perspektyvų – užsieniečio, įkūrusio savo verslą, bei lietuvio, jau ne pirmus metus besisukančio verslo pasaulyje.

Turkas Utku Boyra teigė atvykęs į Lietuvą kaip į krepšinio rojaus šalį. Derindamas krepšininko karjerą ir studijas tuometinėje VU Tarptautinio verslo mokykloje, Utku ėmėsi verslo. Jo teigimu, pradžia nebuvo lengva, o ir palaikymo iš savo verslių šeimynykščių Turkijoje ne itin sulaukė. Šiandien jis džiaugiasi sėkmingu verslu (UAB „Azijos skoniai“), Lietuvą vadina savo namais, ir visus svetingai sutinka savo restorane „Eastambul/Meze“.

Verslo mokyklos alumnai dalinosi verslo patirtimi su užsienio studentais 02Vytautas Dobilas - aktyvus VU VM Alumni klubo narys, daug prisidėjęs prie alumni veiklos atgaivinimo, vienas iš VU VM alumni klubo steigėjų. Šiuo metu yra sėkmingo lietuviško staruolio „Deeper“ vykdantysis vadovas. Vytautas sukaupė įvairiapusę vadovo patirtį dirbdamas verslo bankininkystės, prekybos, elektronikos, komunalinių paslaugų, valdymo konsultacijų sektoriuose, taip pat kurdamas ir išvystęs keletą startuolių. Laisvalaikiu aktyviai dalyvauja Rotary, AIESEC Alumni, Lietuvos šaulių sąjungos veikloje, mentoriauja tarptautinėje „LT Big Brother“ programoje.

UAB „Deeper“ – išmanius elektronikos prietaisus kurianti Lietuvos įmonė, savo produkciją eksportuojanti į daugiau nei 50 užsienio šalių. Pirmasis įmonės sukurtas produktas – išmanus sonaras žvejybai – pasiūlė naują požiūrį į tradicinę žvejybą ir greitai sulaukė pripažinimo bei įvertinimo Lietuvoje ir užsienyje. Didžiausioje pasaulyje technologijų parodoje „Consumer Electronics Show 2016” įmonės produktas, sukurtas Lietuvoje, buvo apdovanotas kaip geriausias inovatyvus prietaisas bevielių produktų kategorijoje. Šalies prezidentė įmonei yra įteikusi sėkmingiausios aukštųjų technologijų įmonės apdovanojimą.

Diskusijos metu alumnai nevengė atsakinėti ir į provokuojančius studentų klausimus, įvardino sunkumus, su kuriais susidūrė verslo kelyje, pasidalino ir sėkmingomis, ir ne itin, verslo kūrimo istorijomis, drąsino jaunesniuosius kolegas nebijoti iššūkių ir kurti savo verslą. Šmaikšti ir turininga diskusiją tęsėsi prie aromatingos arbatos puodelio užkandžiaujant turkiškomis užtepėlėmis, kurias patiekė Utku restorano meistrai.