Kūrybingumo mokykla

„Kūrybingumo mokyklos“ edukacinėje platformoje (www.kumokykla.lt) pristatomose pamokose vyresniųjų klasių moksleiviai ir jų mokytojai išradingo mąstymo atvejų atras ir srityse, kuriose jų nėra įprasta ieškoti – pvz., fizikoje, chemijoje ir netgi matematikoje.

Kūrybingumą tyrinėjančių, jį dėstančių ir bendrą knygą išleidusių Tomo Ramanausko ir Kristupo Saboliaus tandemas šiemet paruošė visas 12 pamokų, kuriose aptariama kūrybiška vyresniųjų klasių programoje mokomų dalykų prigimtis.

„Dažnai manoma, kad mokykloje reikia mokytis, o ne ką nors kurti. Tačiau didžiosios mokslo asmenybės ne kartą pripažino, kad vaizduotė yra būtina, jei norime atrasti, o kartu ir interpretuoti gaunamas žinias. Be kūrybiško požiūrio neįmanomas nei analitinis, nei kritinis mąstymas. Tai galioja tiek literatūrai, tiek fizikai, tiek algebrai. Tarkime, galime prisiminti, kad Lewiso Carrollio „Alisa Stebuklų šalyje“ yra slaptas matematikos veikalas, o muzikinės paralelės leidžia suvokti tai, kas vyksta šiuolaikinėje fizikoje“, – pasakoja Vilniaus universiteto docentas, projekto bendraautoris K. Sabolius.

Naujojoje plaftormoje pateikiami smagūs namų darbai, kurie nuo įprastųjų skiriasi savo apimtimi, žaismingumu ir dažnai pasitelkiamomis socialinėmis medijomis. Užduotis, kaip visada, bus galima pradėti ir baigti bet kuriuo metu – nuo pat projekto pradžios iki birželio. Atlikusieji visus namų darbus pretenduoja laimėti „Swedbank“ įsteigtus išmanius prizus, o mokyklos studijų draugas Vilniaus universitetas įsteigė įspūdingą 5000 eurų stipendijų fondą, atiteksiantį sumaniausių konkurso dvyliktokų dešimtukui.

Iniciatyvūs pedagogai bus kviečiami laisvai naudotis lektorių teikiama medžiaga savo darbe, o pravedę kūrybingą pamoką pretenduos į projekto geriausio draugo „Swedbank“ teikiamus prizus.

Kita naujovė antrajame mokyklos sezone – speciali užduotis visai klasei. Ją įveikusią ir įsimintiniausiai savo kūrybines galias atskleidusią Lietuvos klasę mokyklos rėmėjas pakvies į kūrybingumo prisotintą dieną su projekto autoriais.

12 naujų pamokų, pateikiančių kūrybingumo atvejus kiekvienoje iš mokyklinių disciplinų, ir specialiai joms sukurtų pratimų ieškokite atnaujintoje projekto svetainėje www.kumokykla.lt 

Projektas vainikuotas birželio 25 d. Swedbank centrinėje būstinėje vykusiu renginiu, kurio metu, dešimčiai kūrybingiausių projekto dvyliktokų VU rektorius prof. Artūras Žukauskas įteikė Kūrybingumo stipendijas. Daugiau apie Kūrybingumo mokyklos projekto rezultatus.

 

Prof. dr. Simas Šakirzanovas apie kūrybingumą chemijoje:

 

Doc. dr. Ričardas Skorupskas apie kūrybingumą geografijoje:

 

Dr. Giedrius Alkauskas apie kūrybingumą muzikoje:

 

Gediminas Navickas apie kūrybingumą IT srityje:

 

Prof. dr. Marija Drėmaitė apie kūrybingumą istorijoje:

 

VU Fizikos fakulteto prof. Mikas Vengris primena A. Einsteino pavyzdį, patvirtinantį, kad fizika yra glaudžiai susijusi su kūrybiškumu:

 

VU prof. dr. Giedrius Alkauskas apie kūrybingumą matematikoje:

 

VU dr. Miglė Tomkuvienė apie kūrybingumą chemijoje:

VU dr. Giedrė Tamulaitienė apie kūrybingumą gyvybės moksluose:

 

VU dr. Birutė Miškinienė apie kūrybingumą versle:

 

Kūrybingumo mokyklos antro sezono anonsas:

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos