Aktyvią veiklą pradėjo VU KHF Alumni draugija

 MG 9619

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) bendruomenę šiais metais papildžiusi VU KHF Alumni draugija sukvietė fakulteto alumnus į Kontaktų vakarą. Apsilankymas Kontaktų vakare jo dalyviams buvo ne tik puiki proga atnaujinti senas ir atrasti naujas pažintis, kartu prisiminti studijų metus, bet ir susipažinti su aktyvią veiklą pradedančia VU KHF Alumni draugija, kuri pasiryžusi suvienyti skirtingas VU KHF absolventų kartas.

2016 m. spalio 21 d. vakarą VU KHF šurmuliavo alumnai: į Alumni draugijos kvietimą atsiliepė ir į Kontaktų vakarą atvyko daugiau nei 70 VU KHF absolventų. Kontaktų vakaro dalyviai pirmiausia turėjo galimybę susipažinti su atsinaujinusiu VU KHF kompleksu – įdomią ir daug prisiminimų sukėlusią ekskursiją po daugeliui jau primirštus arba studijų metais net nematytus jaukius bei paslaptingus fakulteto kampelius vedė VU KHF administratorė Inga Vaitkevičiūtė.

Po nuotaikingos ekskursijos į prof. Vlado Gronsko auditoriją sugužėjusius Kontaktų vakaro dalyvius pasveikino VU KHF dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys. Jis pristatė pagrindines VU KHF aktualijas ir ateities perspektyvas. Remiantis faktais ir skaičiais buvo apžvelgta vienintelio VU akademinio fakulteto kitame mieste istorija, studijų programos, moksliniai pasiekimai, atnaujinta ir atnaujinama infrastruktūra, pristatyti veikiantys laisvalaikio kolektyvai, pakviesta į VU KHF organizuojamus renginius. Dekanas džiaugėsi buvęs tarp dešimties iniciatyvinės grupės narių, kurie nusprendė įkurti VU KHF alumnus vienijančią draugiją. Be doc. dr. K. Driaunio, VU KHF Alumni draugijos steigėjai yra buvę fakulteto ir jo studentų atstovybės aktyvistai: Paulius Boreika (UAB „Orion Asset Management“ projektų vadovas, UAB „Orion Capital“ projektų vadovas, VšĮ PB fondas direktorius), Edgaras Balaika (AB „Energijos skirstymo operatorius“ procesų vystymo vadovas), Tomas Palšis (ACME įmonių grupės direktorius), Laurynas Mitkus (LHM įmonių grupės vadovas), Algirdas Kviklys (UAB „Rödl & Partner“ vidaus mokesčių skyriaus vadovas), Tadas Žirgulis (UAB „Dehidra“ pirkimų ir logistikos vadovas), doc. dr. Saulius Masteika (VU KHF prodekanas infrastruktūrai ir plėtrai), Raminta Žemaitytė (VU KHF Studijų skyriaus duomenų bazių administratorė) ir Giedrius Romeika (UAB „Dautera“ bendrasavininkis ir direktorius). „Labai džiaugiuosi matydamas tiek daug pažįstamų veidų, kuriems rūpi mūsų visų fakultetas. Per daugiau nei 20 metų VU KHF sutikau labai daug įdomių, pažangiai mąstančių, kūrybiškų žmonių, jų labai pasiilgau ir kartu su bendraminčiais noriu juos visus suburti į darnią, aktyvią bendruomenę, kuri nuolat bendradarbiaudama bei tobulėdama prisidėtų ir prie fakulteto įvaizdžio formavimo, ir prie vykdomų veiklų tobulinimo bei plėtros“, – Kontaktų vakaro dalyviams sakė doc. dr. K. Driaunys.


VU KHF Alumni draugijos veiklos tikslus pristatė draugijos prezidentas ir valdybos pirmininkas P. Boreika. Pasak jo, „VU KHF Alumni draugija yra VU KHF vienijanti ir stiprinanti asociacija, kurios tikslas – suvienyti įvairiais laikotarpiais fakultetą baigusius asmenis, koordinuoti jų veiklą ir įgyvendinti bendrus tikslus. VU KHF Alumni draugija siekia tapti aktyvia VU KHF bendruomenės nare ir yra pasirengusi bendradarbiauti tiek su VU, tiek su kitų Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų absolventų bendruomenių nariais, tiek su kitomis organizacijomis.“ VU KHF Alumni draugijos vizija – pažangi, darni ir aktyviai veikianti bendruomenė, vienijanti visus VU KHF absolventus. Misija – palaikyti ir stiprinti bendradarbiavimu ir bendruomeniškumu paremtus fakulteto ir jo absolventų tarpusavio ryšius. VU KHF Alumni draugijos vizija ir misija bus įgyvendinamos orientuojantis į tris pagrindines veiklos kryptis: (1) aktyvų įsitraukimą į VU KHF bendruomenės veiklą; (2) metodinės, konsultacinės, profesinės ir kitos intelektinės pagalbos teikimą, susijusių projektų inicijavimą ir dalyvavimą juos vykdant; (3) VU KHF bendruomenės (įskaitant alumnus) stiprinimą ir plėtrą. VU KHF Alumni draugijos nariai puoselės aktyvumo, bendradarbiavimo ir nuolatinio tobulėjimo vertybes. „Matau didelį poreikį sutelkti mūsų fakulteto alumnus ir sukurti bendruomenę, kuri dalytųsi savo patirtimi su dabartiniais studentais ir tarpusavio ryšiais su kitais alumnais. Šie ryšiai yra vertingi ir svarbūs kiekvienam iš mūsų. Pirmas žingsnis jau žengtas – VU KHF Alumni draugija įkurta, toliau – kviečiame prisijungti kiekvieną iš Jūsų!“, – pristatymo metu tvirtino P. Boreika. Jis išskyrė pagrindines galimybes ir naudą, kurias įgyja VU KHF Alumni draugijos nariai (su jomis galima susipažinti čia).


Kontaktų vakaro dalyviai galėjo susipažinti su VU KHF Alumni draugijos valdyba, kurią sudaro: P. Boreika, E. Balaika, A. Kviklys, T. Žirgulis, R. Žemaitytė ir G. Romeika. Valdybos nariai atsakingi už atskiras veiklos sritis: P. Boreika koordinuoja finansų ir lėšų pritraukimo sritį, E. Balaika – išorinę bei vidinę komunikaciją ir kuruoja su naryste susijusius klausimus, R. Žemaitytė – vidinius bei išorinius mokymus ir kuruoja su naryste susijusius klausimus, A. Kviklys yra atsakingas už projektinę veiklą ir renginius, T. Žirgulis ir G. Romeika užtikrina efektyvius santykius su akademine bendruomene ir yra atsakingi už VU KHF Alumni draugijos paslaugas ir naudas.


Kontaktų vakare jo dalyviai diskutavo tema „VU KHF Alumni draugijos ateitis“. Diskusijoje, kurią moderavo Giedrė Rutkauskaitė, dalyvavo šeši kviestiniai VU KHF absolventai: Algirdas Pukis (AB AGATHUM direktorius ir valdybos pirmininkas, VšĮ Kauno maratono klubo steigėjas ir vadovas), Kotryna Stankutė-Jaščemskienė (profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ vadovė), Šarūnas Mikelevičius (HAVAS MEDIA verslo vystymo direktorius), Julija Jegorova (atlikėja ir konkurso „Lietuvos balsas“ nugalėtoja), Mindaugas Snarskis („Fazer Bakery Baltic“ generalinis direktorius ir Lietuvos maisto pramonės asociacijos valdybos pirmininkas) ir P. Boreika. Diskusijos dalyviai ne tik pasidalijo ryškiausiais studijų laikų prisiminimais, bet ir analizavo, kodėl fakultetui yra reikalinga VU KHF Alumni draugija, ko iš jos tikimasi ir kokia ji galėtų būti po keleto ar net keliolikos metų. Visi diskusijos dalyviai sutiko, kad kiekvienas VU KHF absolventas gali ir privalo prisidėti prie VU KHF Alumni draugijos, nes tai padeda ne tik sugrįžti į puikius studijų metus ar prisidėti prie fakulteto veiklos gerinimo, bet ir užmegzti naujus kontaktus, kurie padėtų asmeninėje bei profesinėje veikloje. „Asmeniniai kontaktai yra XXI a. valiuta, todėl VU KHF Alumni draugijoje galima tapti itin turtingam“, – neabejojo K. Stankutė-Jaščemskienė. „Jeigu nuo to tapsime turtingesni, linkiu, kad kiekvienais metais VU KHF Alumni draugijos narių skaičius tik didėtų“, – jai pritarė M. Snarskis.


Dalyviai dar ilgai nesiskirstė iš Kontaktų vakaro ir laiką leido VU KHF Tarybos menėje, kur skambant muzikantų iš VU KHF instrumentinio ansamblio „Concordi sono“ atliekamai muzikai dalijosi prisiminimais, pasakojo apie dabartinę savo veiklą ir planavo ateities susitikimus. Nė vienam Kontaktų vakaro dalyviui nuobodžiauti neleido linksmi, šmaikštūs ir visada besišypsantys VU KHF folklorinio ansamblio „Uosinta“ dalyviai.

Kontaktų vakare dalyvavusi VU centrinėje administracijoje dirbanti ir ryšius su alumnais koordinuojanti Vitalija Radzevičiūtė neabejojo, kad VU KHF vykęs renginys – viena labiausiai pavykusių alumnų iniciatyvų universitete: „Šiuo metu VU veikia 13 Alumni draugijų. Jų veikla yra ganėtinai skirtinga, tačiau savo esme labai panaši – palaikyti ne tik absolventų ryšius su universitetu, bet ir vienų su kitais. VU KHF Alumni draugijos pasirinktas kontaktų vakaro formatas puikiai atitiko šią misiją ir suteikė galimybę absolventams ne tik gerai praleisti laiką, bet ir atgaivinti bei užmegzti naujas pažintis. Universiteto vizija ryšių su alumnais srityje – stengtis, kad absolventai ir baigę studijas jaustųsi bendruomenės dalimi ir suprastų, kad gavus diplomą ryšys su Alma Mater nenutrūksta – tampama universiteto partneriais ir ambasadoriais visuomenėje. Tikimės, kad laikui bėgant tai supras vis daugiau absolventų, kartu daugės ir aktyvių Alumni draugijų narių, kurie savo veikla stiprins VU įvaizdį ir kartu galės realizuoti save.“


VU KHF Alumni draugijos steigėjai visus norinčius prisidėti prie šiuo metu rengiamuose veiklos planuose numatytų iniciatyvų ir veiklų įgyvendinimo kviečia prisijungti užpildant registracijos anketą.


Visą informaciją apie VU KHF Alumni draugijos veiklą ir svarbiausias naujienas galima rasti VU KHF Alumni draugijos tinklalapyje, socialinių tinklų „Facebook“ bei „LinkedIN“ paskyrose.


Informaciją parengė KHF Alumni draugijos valdybos narys Edgaras Balaika. Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos