Atviras neįgaliesiems universitetas

Asmenys, turintys negalią, yra laukiami Vilniaus universitete – siekiame kurti tokią aplinką, kad studentai, turintys negalią, galėtų studijuoti nepatirdami kliūčių, o darbuotojams su negalia būtų sudarytos geros darbo sąlygos.

Savo veikloje vadovaujamės 2017 metais Senate patvirtinta strategija „Atviras neįgaliesiems universitetas". Lietuvos aukštosiose mokyklose tai pirmas atvejis, kuomet viso universiteto mastu priimamas ilgalaikis įsipareigojimas sistemingai dirbti lygių galimybių neįgaliesiems užtikrinimo srityje.

Vilniaus universitete dirba dvi neįgaliųjų reikalų koordinatorės, atsakingos už Universiteto bendruomenės narių su negalia poreikių analizę ir stebėseną, tinkamų studijų ir darbo sąlygų užtikrinimo bei įtraukties organizavimą ir koordinavimą, strategijos „Atviras neįgaliesiems universitetas“ kuravimą ir įgyvendinimą.

Iškilus klausimams, susijusiems su lygiomis galimybėmis negalios pagrindu, kreipkitės į neįgaliųjų reikalų koordinatores.

Naujai įstojusius pirmakursius su negalia kviečiame užpildyti anketą.

Pildyti anketą

Kontaktai

Neįgaliųjų reikalų koordinatorė 

Indrė Širvinskaitė

Universiteto g. 5, 108-109 kab., Vilnius

Tel. (8 5) 219 3161

El. p.

 

Studijų proceso pritaikymas ir finansinė parama studentams

Informaciją apie finansinę paramą, studijų proceso pritaikymą pagal individualius poreikius, prieinamą kompensacinę techniką, kontaktinius asmenis padaliniuose skaitykite šioje skiltyje.

Į Jums kylančius klausimus apie finansinę paramą atsakys Jurgita Alonderytė-Venckienė, el. p. , tel. (8 5) 219 3235.

VU prieinamumas asmenims, turintiems negalią

Detalią ir naujausią informaciją apie Vilniaus universiteto padalinių pritaikymą judėjimo negalią turintiems asmenims galima rasti padalinių internetiniuose puslapiuose bei kreipiantis į padalinio administraciją arba neįgaliųjų reikalų koordinatores.

Taip pat kviečiame susipažinti su projekto „Be slenksčių“ pateikiamais kai kurių VU padalinių pritaikymo judėjimo negalią turintiems asmenims įvertinimais.

Daugiau apie patekimą į Centrinius rūmus, VU biblioteką ir kitus padalinius.

Universiteto bibliotekoje yra galimybė pasinaudoti regos ir judėjimo negalią kompensuojančia įranga bei atitinkamai pritaikytomis patalpomis. Išsamiau – VU bibliotekos interneto svetainėje.

VU Atviras neigaliesiems universitetas

Konsultacijos akademiniais, praktikų ir karjeros klausimais

Studentai ir stojantieji kviečiami kreiptis į Studentų paslaugų ir karjeros skyrių tiek priėmimo į Vilniaus universitetą, teik su studijų procesu susijusiais klausimais, sužinoti savo teises ir galimybes ar pasikonsultuoti dėl individualaus studijų grafiko sudarymo. Profesionalūs karjeros konsultantai gali padėti geriau pažinti save bei susidaryti asmeninį karjeros ugdymo planą. Visos konsultacijos vykdomos ir nuotoliniu būdu. Tel. (8 5) 219 3144, el. p. .

Darbuotojams

Darbuotojams su negalia aktualią informaciją galite rasti Intranete.

Taip pat intranete galite rasti trumpus patarimus dėstytojams, skirtus geriau pažinti įvairių tipų negalią bei būdus užtikrinti studentams su negalia kylančius poreikius.

O VU Virtualioje mokymosi aplinkoje (VU VMA) kviečiame pasiklausyti doc. dr. Redos Gedutienės pranešimo „Draugiška disleksijai aukštoji mokykla: nuo supratimo iki pagalbos“, kuris buvo skaitytas 2017 m. gruodžio 4 d. Vilniaus universitete vykusioje konferencijoje „Mokymosi sunkumai aukštojoje mokykloje: kaip užtikrinti lygias galimybes studijuoti?“. Pranešimo įrašą galėsite peržiūrėti prisijungę prie VU VMA sistemos.

Mokymai

Vienas iš Universiteto siekių yra užtikrinti individualius negalią turinčių studentų poreikius. Tam, kad šie poreikiai būtų tinkamai atliepiami, Universiteto bendruomenės nariams yra svarbu pažinti įvairius negalios tipus, su jais susijusius iššūkius bei galimus jų sprendimo būdus. Kviečiame visus norinčius kreiptis į Universiteto Neįgaliųjų reikalų koordinatores bei konsultuotis arba dalyvauti mokymuose.

Mokymus esame pasiruošę organizuoti šiomis temomis:

Aukštojo mokslo prieinamumas regos ar klausos negalią turintiems asmenims; autizmo spektro sutrikimų specifika; Universalaus dizaino ir visiems prieinamos aplinkos kūrimo temomis. Mokymai bus rengiami tuo atveju, jeigu susidarys bent 8 norinčių žmonių grupė.

Jeigu jums iškyla specifiniai klausimai negalios tematika, visuomet galite kreiptis į koordinatores, visada padedame, kartais pasitelkiame specialistų konsultacijas.

2018 m. gruodžio mėnesį Universitete yra planuojama konferencija, skirta nagrinėti psichikos sutrikimų turinčių žmonių studijų patirtis aukštajame moksle. Tiksli tema ir data bus paskelbta vėliau.

Daugiau informacijos:

Neįgaliųjų reikalų koordinatorės:

Lina Garbenčiūtė, Indrė Širvinskaitė

El.paštas: ,

Daugiau apie negalią

Kviečiame susipažinti su filmukų serija apie VU studentus su negalia, kurie yra svarbi ir lygiavertė mūsų bendruomenės dalis!

Pirmojo filmuko herojus Mindaugas, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre studijuojantis neurobiologiją.

 

Daugiau nei pusė studentų pirmaisiais studijų metais patiria didesnį ar mažesnį stresą. Vieni su juo susitvarko savarankiškai, kitiems reikia profesionalų pagalbos.

Visi Vilniaus universiteto bendruomenės nariai turi galimybę kreiptis į VU Psichologinio konsultavimo ir mokymų centrą. Jis universitete yra tam, jog suteiktų pagalbą ne tik sergantiems, bet ir sveikiems, norintiems greičiau susitvarkyti su sunkiai pakeliamu stresu, atidėliojimu, stipriu nerimu ar užsitęsusiu liūdesiu. Neleiskite emocinėms problemoms užkirsti kelio siekiant asmeninių tikslų, studijų rezultatų.

Daugiau informacijos rasite pažiūrėję antrąjį video. Jame VU studentė Aistė ir psichologė Ieva pasakoja apie pagalbą, kurios galite sulaukti.

 

Geografiją studijuojantis Gediminas turi klausos negalią ir bendraudamas kalba lietuvių gestų kalba. Gestų kalbos gramatika skiriasi nuo žodinės kalbos. Gestai žymi sąvokas, jie nežymi raidžių nei žodžių, todėl kurčiųjų mąstymas regimas: jie dažnai mąsto gestais, vaizdiniais ir pan. tačiau tai netrukdo pilnavertiškai studijuoti drauge su kitais. Su Gediminu artimiau susipažinti galite pažiūrėję trečiąjį filmuką.

 

Ar regos negalia gali tapti kliūtimi studijuoti? Tikrai ne! Užtenka tinkamų priemonių ir nedidelės pagalbos. Daugiau apie tai, kaip sekasi #VU studentams su regos negalia –ketvirtajame video. Savo patirtimi dalijasi VU Istorijos Fakulteto studentas Grigas Sakalis

 

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku