Ekonomika

Padalinys Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Socialiniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės studijos
Studijų kryptis (šaka) Ekonomika Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Socialinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2021) 2640 EUR


Domitės ekonomika ir finansais, verslu ar politika, jums sekasi matematika ar tiesiog turite daug talentų ir ieškote, kur galėtumėte tai geriausiai panaudoti studijose ir vėliau darydami karjerą? Ši programa skirta jums, nes dėstomi dalykai ir nuo trečiųjų studijų metų siūlomos kryptys apima visą ekonomikos mokslo spektrą. Ekonomikos dalykų studijos lavina abstraktų ir kritinį mąstymą ir jo taikymą sprendžiant kompleksiškas problemas. Šios studijos sujungia ekonomikos teoriją ir praktiką, duomenų analizę ir matematiką į vieną visumą, susieja asmens, namų ūkio, įmonės, šakos, šalies ir globalias ekonomines problemas bei suteikia žinių ir reikalingų įgūdžių joms nagrinėti bei rasti sprendimus.

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Ekonomiką studijuoti Vilniaus universitete verta:

                       Absolventai dirba:
 • tai yra populiariausia ekonomikos programa Lietuvoje;
                         
 • ekonomikos analitikais;
 • tai programa, kuri siūlo dvi specializacijas, iš esmės apimančias visą ekonomikos mokslų spektrą;
 
 • verslo konsultantais;
 • tai ekonomikos programa, kurią baigę gebėsite verslo ir valstybės valdymo sprendimus pagrįsti ekonominiais ir finansiniais skaičiavimais;
 
 • duomenų analitikais;
 • ekonomikos programos absolventai gali dirbti ekonominės politikos formavimo, vertinimo ir vykdymo, duomenų analizės, viešojo administravimo, rizikos vertinimo ir valdymo srityse, centriniuose ir komerciniuose bankuose, ministerijose, finansų įmonėse, tarptautinėse kompanijose, ekonominių konsultacijų įmonėse bei asociacijose, gali steigti ir sėkmingai plėtoti savo įmones, taip pat tęsti studijas magistrantūroje.
 
 •  mokslininkais ir tyrėjais;

 

 
 • Finansų įmonėse (SEB, Swedbank, Luminor, Western Union)

 

 
 • Privačiose įmonėse (Euromonitor
  International, Vinted, EY);
   
 • Valstybinėse institucijose (Lietuvos
  bankas, Finansų ministerija, SoDra).

Esu baigusi VU verslo vadybos ir administravimo bakalaurą. Studijas baigiau pries 9 metus. Karjeros prasme studijos atnešė nemažai naudos ir buvo puiki investicija į ateitį. Kadangi dirbu vadybinį darbą, pastebiu, kad tikrai nemažai gautos informacijos tenka pritaikyti darbe. Ypač finansinėje srityje. Tikiu, kad šiai dienai viskas dar labiau patobulėjo ir studijos Vilniaus Universitete gali būti puikia investicija ir tramplynu siekiant karjeros aukštumų :)"

Kristina Graužinienė, CEO, Kelionių panorama

 

Studijavau VU EF 2003-2007 metais, Ekonomikos bakalauro studijose, ekonomines analizes pakraipoje. Nors tai buvo seniai, tačiau išliko daug gerų prisiminimų tiek apie dėstytojus tiek ir apie studijų turinį. Gal skambės keistai, tačiau mano nuomone, žmonės kurie studijuoja su tavimi yra ne ką mažiau svarbus nei studijų programos kokybė ar dėstytojų kvalifikacija. Tuo metu kai aš įstojau į ekonomiką, joje studijavo bene pažangiausi moksleiviai iš visos Lietuvos. Puikiai pamenu, kai per pirmąją aukštosios matematikos paskaitą docentas Vaclovas Daukšas paprašė pakelti rankas tų, kurie iš matematikos egzamino gavo 100-ukus, tokių buvo berods daugiau nei pusė grupės. Aš nebuvau vienas iš jų, tačiau buvimas tarp geriausių, pasąmoneje skatina neatsilikti, ugdo nugaletojo mentalitetą.
Šiandien aš užimu Viceprezidento finansams ir administracijai pareigas Avion Express avialinijose. Su įmonių finansais susijusį darbą dirbu jau 15-a metų, o karjerą pradėjau vienoj iš BIG4 audito kompanijų. Nesileidžiant į ilgas diskusijas apie studijų programos pritaikomumą ar dėstytojų kokybę, pasakysiu tik tiek, kad kasdien darbo reikalais bendrauju su daug finansų ar apskritai verslo bendruomenės žmonių, užimančių aukštas pareigas, darančių įdomias karjeras. O tarp jų yra tikrai daug kursiokų su kuriais sėdėjome vienoje auditorijoje. Man tai yra geriausias įrodymas, kad ne veltui pasirinkau studijas VU EF."

Vytenis Šuklys, Viceprezidentas finansams ir administracijai, Avion Express avialinijose

 

Studijavau ekonomikos bakalaurą VU 2008-2012 m. Mokslus pradėjome kaip tik finansų krizės įkarštyje, o tai buvo tarsi antra mokykla, kada galėjai fiksuoti įvykius realiu laiku, juos analizuoti, suprasti. Tai labai pravertė tolimesnėje mano karjeroje. Šiuo metu einu Ekonomikos ir finansų direktoriaus pareigas UAB Iremas. Bendrovė užsiima montavimo, metalo gamybos ir remonto veikla, kurioje dirba daugiau nei 500 darbuotojų."

Žilvinas Gailius, Ekonomikos ir finansų direktorius, UAB Iremas

 

Džiaugiuosi įgijęs ekonomikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį Vilniaus universitete, nes studijos man suteikė ne tik daug naudingų žinių, pasitikėjimą savimi, bet ir rasti daug nuostabių draugų su kuriais bendraujame iki šiol. Norėčiau išskirti pagrindinius programos privalumus: studijų aktualumas, dėstytojų patirtis bei požiūris į studentus. Šių studijų tikslas ugdyti kūrybingus, tolerantiškus, plataus požiūrio ir atsakingus šiuolaikinės visuomenės narius, suprantančius šiuolaikinio pasaulio problemas bei kuriančius galimas ateities perspektyvas."

Andrius Šuminas, Privačiosios bankininkystės departamento direktorius, Swedbank

 

Studijose labiausiai patiko pati atmosfera: motyvuoti grupės ir kurso draugai, įdomiai dėstantys dėstytojai.
Pirmieji metai buvo patys sudėtingiausi, nes palyginus su mokykla, universitete pateikiamos informacijos yra daugiau ir ji yra sudėtingesnė , bet labai daug priklausė ir nuo dėstytojų sugebėjimo pateikti informaciją įdomiai ir suprantamai.
Mano pasirinktos ekonominės analizės studijos buvo naudingos įgyti bendrų ekonominių žinių, sustiprinti analitinius gebėjimus. Taip pat universitete supratau, kad labai svarbu mokėti bent vieną užsienio kalbą . Toliau tobulinau anglų kalbos žinias per paskaitas ir savarankiškai, taip pat vienerius metus pasirinkau prancūzų kalbą kaip laisvąjį dalyką ir įgijau šios kalbos pagrindų.
Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę kaip pasirenkamąjį dalyką pasirinkti psichologijos paskaitas. Truputį vėliau supratau, kad vien žinių ir gebėjimų neužtenka, labai svarbus ir emocinis intelektas, kuriam susiformuoti padeda psichologijos pagrindų žinojimas.
Studijų metais įgijau daugiau drąsos bendrauti su įvairiais žmonėmis ir mokytis iš jų.
Renkantis darbo pozicijas, prioritizuodavau tas, kuriose vyraudavo konkrečios administracinės, apskaitos ir analitinės užduotys. Karjerą suprantu ne vien kaip kopimą karjeros laiptais (vertikalią karjerą), bet ir kaip nuolatinį visapusišką tobulėjimą, savęs realizavimą patinkančioje veikloje."

Vaida Vanagaitė, Danske Bank Globalių paslaugų centras (GSL), Kokybės vadovė (Pirkimų skyrius)

 

Šiuo metu dirbu Sodroje statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja. Šiandien didžiausias iššūkis darbe - tai trumpai, aiškiai ir objektyviai pasidalinti statistiniais duomenimis ir pristatyti aktualiausius Lietuvos klausimus ir problemas socialinio draudimo srityje. Įgyvendinti šią užduotį be sukauptos patirties Vilniaus universitete būtų labai sunku. Čia išmoktos pirmosios pamokos, kaip patikimai analizuoti duomenis ir interpretuoti tyrimų rezultatus. Studijos ekonomikos fakultete – tai įdomios paskaitos ir profesionalūs dėstytojai, tai nauji draugai ir bendraminčiai, tai įvairūs renginiai ir konferencijos, ir tai, be abejonės, viena iš šauniausių gyvenimo patirčių!"

Kristina Zitikytė, Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja


„Baigiau ekonomikos programos bankininkystės specializaciją. Matyt, dėl didelio domėjimosi dar studijuodama pati įsidarbinau bankų sektoriuje. Turėjau puikias studijas, kurių metu įgytas žinias pritaikiau savo darbinėje veikloje. Labai džiaugiuosi surinkusi tikrai didelį žinių bagažą iš įvairia patirtimi su studentais besidalinančių dėstytojų, kurie visą studijų laikotarpį padėjo tobulėti ir suformavo puikų požiūrį į mokslą.“

Julija Selvenytė, SEB

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku