Geologija

Scope2x

Padalinys
Chemijos ir geomokslų fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Fiziniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Geologija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Fizinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2021 metai)
3 426 EUR

Geologija yra labai platus mokslas, siekiantis atsakyti į begalę svarbių, kartais gyvybiškai svarbių, klausimų. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad geologo darbas siejasi su daugiau mokslinės reikšmės veikla, nereikėtų suklysti – geologo specialybė itin paklausi.Geologija – tai mokslas apie Žemę, jos uolienas ir iškasenas. O taip pat kitas planetas ir jų mėnulius, asteroidus, meteoritus ir kometas. Geologai planetų mineralus ir uolienas tiria vienu tikslu: siekiant nustatyti, kaip susidarė, kaip kinta mūsų planeta ir kiti kietieji mūsų visatos kūnai ir kaip žmonijai vystant savo pramoninę ir socialinę veiklą Žemėje puoselėti bei tvariai naudoti gamtos suteikiamus resursus.

Tapę geologais naujausiomis technologijomis tirsite Žemės gelmes, jų panaudojimo galimybes, rasite naudingąsias iškasenas (vandenį, naftą, statybines žaliavas ir kt.), energijos šaltinius, mokėsite tirti gruntą statyboms. Be to, Vilniaus universitete įgiję žinių apie gyvybės evoliuciją, daugiametę klimato ir ekosistemų kaitą, gamtinius pavojus, užsiimsite gelmių ir aplinkos apsaugos vadyba.

Be geologų ir hidrogeologų darbo Lietuvoje negalėtų vykti nei vienos statybos. Tad augant šalies ir pasaulio ekonomikai vis labiau plečiasi ir geologų-inžinierių paklausa. Ilgametės absolventų tyrimų išvados rodo, jog geologijos studijas pasirinkę studentai gali būti tikri savo ateities perspektyvomis ir tuo, jog studijuoti geologijos mokslus bus įdomu.

Vilniaus universiteto Geomokslų instituto Geologijos ir mineralogijos katedra bei Hidrogeologijos ir inžinerinės geologijos katedra yra vienintelės Lietuvoje ruošiančios geologus. O studijų procesas vyksta tiek auditorijose, tiek į studijų programą įtrauktose mokomosiose lauko praktikose Lietuvoje ir užsienyje (tradiciškai: Norvegijoje ir Lenkijoje).

Būdami geologijos studentais nuo 5 semestro galėsite specializuotis geologijos arba hidrogeologijos ir inžinerinės geologijos studijų šakose.

 

 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Geolgiją studijuoti Vilniaus universitete verta:
Baigę galite dirbti:
  • Galėsite specializuotis studijuoti itin aukšta paklausa rinkoje besimėgaujančiose taikomosios geologijos srityse: naftos ir naudingųjų žemės iškasenų bei inžinerinės geologijos tyrimų laukuose.

  • Geologijos, hidrogeologijos ir geologinės inžinerijos specialistų paklausa kasmet auga ne tik Lietuvoje, o ir JAV, Australijoje, Kanadoje. Skaičiuojama, kad po 5 metų geologų trūks visame pasaulyje.

  • Geologijos mokslų bakalauro studijas baigusių ir pagal specialybę įsidarbinusių studentų atlyginimai jau pirmaisiais karjeros metais viršija Lietuvos atlyginimų vidurkį.

  • Be mokomųjų praktikų, būsite kviečiami dalyvauti Erasmus studijų mainų programoje pasirinktuose užsienio universitetuose. Geologijos bakalaurai mėgaujasi privilegija: visi norintys ir gerai besimokantys studentai gali pasinaudoti šia unikalia galimybe (skirtas pakankamas konkursinių vietų skaičius).

  • Inžinieriais-geologias privačiame ir viešajame sektoriuje (geofizinius, geotechninius, ekogeologinius, hidrogeologinius, inžinerinės geologijos, gemologinius ir kitus tyrimus vykdančiose įmonėse ir bendrovėse).

  • Hidrogeologais privačiame ir viešajame sektoriuje.

  • Geologais privačiose naftos gavybos ir nemetalinių naudingųjų išteklių gavybos įmonėse

  • Geologais Lietuvos geologijos tarnyboje prie Aplinkos ministerijos, įvairiuose Aplinkos ministerijos padaliniuose.

  • Inžinieriais-geologais valstybinėse energetikos įmonėse Lietuvoje ir užsienyje.

 

„Studijuodamas geologiją įgijau ne tik žinių, bet ir jų troškimą. Dėstytojai čia yra „kitokie“, jie padeda tapti tikru gamtininku. Susiformuoja nauja pasaulėžiūra, supranti, kaip gamtos procesai glaudžiai tarpusavyje susiję. Studijos buvo smagios, o ne sausas knygų graužimas. Ypač tam padėjo lauko mokomosios praktikos Lietuvoje ir už jos ribų.“

Paulius Aleksa, Naftos ir dujų paieškos kompanijos HRH geologas

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku