Lietuvių filologija ir latvių kalba

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės 
Studijų kryptis (šaka) Filologija pagal kalbą Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2021) 3426 EUR

Lietuvių filologijos programa su užsienio kalbos specializacija turi tvirtą akademinę tradiciją, yra dinamiška ir atliepia šiandieninės visuomenės poreikius. Lietuvių kalbotyros, literatūros bei kultūros studijos ugdo šiuolaikinius, kūrybiškus kalbos, viešo kalbėjimo ir rašymo profesionalus, suteikia platų Lietuvos literatūros bei kultūros pažinimą regiono ir pasauliniuose kontekstuose.

Studentai tampa lietuvių literatūros ir dviejų įdomiausių indoeuropiečių kalbų specialistais bei tikrais Latvijos kultūros ambasadoriais Lietuvoje. Šios studijos atveria duris į baltų kultūros, Latvijos istorijos, šiuolaikinės visuomenės ir meno pasaulį, leidžia per kalbą pažinti vieną artimiausių mūsų kaimynių.

Įgytas universalus humanitarinis išsilavinimas ir konkretūs praktiniai įgūdžiai atveria plačias įsidarbinimo galimybes kultūros, švietimo, žiniasklaidos, kūrybinės komunikacijos ir kitose srityse.

Latvių kalbos pradedama mokytis įstojus.

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Lietuvių filologiją ir latvių kalbą studijuoti Vilniaus universitete verta:

                       Absolventai dirba:
 • įgyjamas universalus humanitarinis išsilavinimas, kalbotyros ir literatūrologijos pagrindai;
                         
 • žiniasklaidoje, viešųjų ryšių, kūrybinės komunikacijos srityje (15min, LRT, Aviva Lietuva, Lietuvos kultūros institutas ir kt.)
 • išmokstama profesionaliai ir kūrybiškai vartoti kalbą, analizuoti, vertinti ir kurti įvairaus pobūdžio tekstus bei viešąsias kalbas;
 
 • leidyklose ir redakcijose (Alma Littera, Baltos lankos, Tyto alba, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir kt.);                                                                                                                                       
 • literatūros pažinimas atveria turtingą kultūros ir meno pasaulį;
 
 • kultūros ir švietimo įstaigose (Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir kt.);
 •  latvių kalbos pradedama mokytis įstojus;
 
 • užsienio šalių atstovybėse Lietuvoje bei Lietuvos ambasadose užsienyje;
 • latvių kalbos ir kultūros studijos leidžia pažinti artimiausią Lietuvos kaimynę Latviją;
 
 • Vilniaus ir kituose universitetuose, kolegijose
 • solidų išsilavinimą užtikrina dėstytojai profesionalai, aukštos kvalifikacijos lituanistikos ir latvistikos tyrėjai;
 
 • laisvai samdomais redaktoriais, tekstų kūrėjais, vertėjais.
 • sudaromos galimybės dalyvauti dėstytojų iš Latvijos paskaitose;
 

 

 • galima išvykti dalinių studijų į geriausius užsienio universitetus;
 

 

 

 

 • išmokstama dirbti ir mokytis savarankiškai ir grupėje, analizuoti, mąstyti kritiškai ir kūrybiškai, siekti kokybės ir atsakyti už savo darbo rezultatus;
 

 

 • galima tęsti studijas kalbotyros, literatūrologijos ar kitų krypčių magistrantūroje, o vėliau ir doktorantūroje.
 

 

 

 

 


„Daugiau nei 20 metų praėjus nuo tos dienos, kai Vilniaus universiteto Filologijos fakultete pradėjau studijuoti lietuvių filologiją ir latvių kalbą, aš suprantu pasirinkusi ir vis dar einanti puikiu keliu. Kalbos atveria naujas galimybes, praturtina, kuria santykius. Apskritai filologija yra puikus mokslas, kuris įgalina suprasti tekstus ir kontekstus, padeda komunikuoti teisingai, lavina mąstymą tokiu būdu, kuris vėliau leidžia tapti. kuo tik nori, ir tik stiprina tam tikrus gebėjimus ir kompetencijas.

Latvių kalbos studijos, jos mokėjimas man atvėrė duris į vieną didžiausių kompanijų Lietuvoje, kur panirau į komerciją ir net 15 metų vis gaudžiau didesnę ir aukštesnę bangą. Būtent latvių kalbos mokėjimas man atvėrė galimybes išvykti vadovauti komandai kompanijos įmonėje Latvijoje, kur net penkerius metus praleidau besijausdama visiškai komfortiškai, nes mokėjau vietinę kalbą, nes pažinau kultūrą ir istoriją – tai padėjo kurti daug šiltesnius santykius su kolegomis, partneriais, padėjo visaverčiai dalyvauti bet kuriame verslo susitikime, mokymuose ar konferencijoje.

O kur dar malonumas bendrauti su vietiniais tos šalies žmonėmis ir atsiprašius už savo netobulą latvių kalbą, gauti širdį glostančių komplimentų apie tai, kaip puikiai kalbu latviškai.

Šiuo metu vadovauju nedidelei įmonei ir neretai tenka bendrauti su kolegomis ir partneriais kaimyninėje šalyje, o kalbos mokėjimas tik padeda pasiekti verslo tikslų ir bendrauti visai kitame lygyje.

Kalbos atveria norimas duris – tik eikite ir būkite, kuo norite būti“

Inga Savickienė, įmonės vadovė

Daugiau informacijos ir atsiliepimų apie latvių kalbos studijas VU rasite čia.

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku