Lietuvių filologija ir latvių kalba

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Filologija pagal kalbą Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2019) 2595 EUR

Čia studijuoti patiks tiems, kurie nori gilintis į lietuvių ir kitas baltų kalbas, literatūrą, tautosaką ir mitologiją, mėgsta skaityti – nuo antikinės literatūros iki šiuolaikinio romano, dramos, poezijos. Tyrinėsite lietuvių kalbą ir literatūrą, lietuvių kultūros pagrindą, gilinsitės į žmogaus mąstymo, sakytinės ir rašytinės kultūros paminklų, kolektyvinės ir individualios žodinės kūrybos pasaulius.
Pasirinkę užsienio kalbos specializaciją, taip pat studijuosite dar vieną kalbą ir ta kalba sukurtą literatūrą, šalies istoriją ir kultūrą. Studijos padės atverti kitų kultūrų lobius, kitakalbių žmonių pasaulius.

Lietuvių filologiją ir latvių kalbą studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • solidų lituanistinį išsilavinimą užtikrina dėstytojai profesionalai;

• leidyklose ir redakcijose;
  • latvių kalbos pradėsi mokytis įstojęs;

•  valstybinėse įstaigose;
  • galėsi dalyvauti ERASMUS+ ar kitose programose (studijuoti geriausiuose užsienio universitetuose ar atlikti praktiką užsienyje).

• vertimų biuruose;

• spaudoje ir televizijoje.

„Dirbant vertimų srityje bepigu sakyti, kad susiduriu su latvių kalba, nes juk esu susidūrusi su dešimtimis kalbų – tai tokiame darbe neišvengiama. Visgi latvių kalba užima specifinę padėtį, nes Lietuva ir Latvija dažnai suvokiama kaip vienas ekonominis vienetas, ir Latvija dažniausiai tampa šalimi, į kurią eksportuojama pirmiausia. Džiugu, kad klientai patiki etiketes į latvių kalbą versti profesionalams, o patys su latviais susikalba angliškai ar rusiškai. Tačiau, kiek esu turėjusi darbinių santykių su Latvijos įmonėmis, niekas taip nepralaužia ledų, kaip latvių kalbos mokėjimas. Sudarai įspūdį, kad geriau latvius pažįsti, todėl nusipelnai geresnių sąlygų. Manau, kad latvių kalba turėtų būti privalumas ne tik vertimų biure, bet visose įmonėse, turinčiose santykių su Latvija.“

Giedrė Petreikienė, vertimų biuro „Ars libri“ vykdomoji direktorė

Daugiau atsiliepimų apie latvių kalbos studijas VU rasi čia.