Rusų filologija (rusų ir anglų k.)

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė 4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Filologija pagal kalbą Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2019) 2595 EUR

Parsisiųsti studijų programos aprašą

Rusų kalba pagal ja kalbančiųjų skaičių pirmauja tarp slavų kalbų ir yra viena labiausiai paplitusių kalbų visame pasaulyje. Tai oficiali JTO ir kitų tarptautinių organizacijų kalba.

Studijuoti čia patiks tiems, kurie nori puikiai išmokti rusų kalbą ir pažinti įspūdingą rusų literatūros ir kultūros lobyną. Susipažinsite ir su Lietuvos rusų kalba, literatūra, kultūra.

Rusistų paklausa Lietuvoje yra didelė tiek dėl Lietuvos rusų bendruomenės, tiek dėl Lietuvos ir Rusijos bei kitų šalių ekonominio bendradarbiavimo ir kultūrinių mainų.

Programa vykdoma rusų ir anglų kalbomis.

Rusų filologiją studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • visapusiškos rusų filologijos studijos apima rusų kalbą, kalbotyrą, literatūrą ir kultūrą;

• LRT;

• Litovskij kurjer;
  • dėsto aukštos kvalifikacijos dėstytojai, dalis jų – gimtakalbiai;

• Delfi;
  • programa atvira tiems, kurie jau mokėsi rusų kalbos kaip gimtosios ar užsienio kalbos, ir tiems, kurie su ja dar nėra susipažinę;

• Puškino muziejuje;
  • galima išvykti dalinių studijų į geriausius užsienio universitetus;

• turizmo sektoriuje, kelionių agentūrose;
  • iki 50 proc. programos galima pasirinkti patiems (tai šios ir kitų krypčių dalykai, dar bent viena iš 20 užsienio kalbų);

• tarptautinėse organizacijose, užsienio šalių atstovybėse Lietuvoje;
  • galima įgyti pedagogo kvalifikaciją;

• Lietuvos ir užsienio kapitalo verslo / paslaugų įmonėse;
  • studijų metu išmokstama dirbti ir mokytis savarankiškai ir grupėje, analizuoti, mąstyti kritiškai ir kūrybiškai, siekti kokybės ir atsakyti už savo darbo rezultatus.

• vertimų biuruose, leidyklose ir redakcijose.

„Tik filologas žvelgia į kalbą ir į literatūrą kaip į sakralią erdvę ir tuo pat metu – kaip į tyrinėjimo objektą. Ne kiekvienas galės tapti mokslininku ir dvasininku, bet kelią į pasaulio brangenybes tikrai pamatysite, o Rusų filologijos katedros dėstytojai visada bus su jumis.“

Oleg Jerofejev, ru.delfi.lt vyr. redaktorius