Rusų filologija (rusų ir anglų k.)

Sukurta: 01 gruodžio 2019

Padalinys
Filologijos fakultetas

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Studijų kryptis (šaka)
Filologija pagal kalbą

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų bakalauras

Trukmė
4 metai

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Studijų programos kreditai

Scope2x

Metinė studijų kaina (2021 metai)
3524 EUR

Rusų kalba pagal ja kalbančiųjų skaičių pirmauja tarp slavų kalbų ir yra viena labiausiai paplitusių kalbų visame pasaulyje. Tai oficiali JTO ir kitų tarptautinių organizacijų kalba.

Ši studijų programa leidžia profesionaliai išmokti rusų kalbą, susipažinti su rusų literatūra ir kultūra, įvaldyti šiuolaikinius kalbos ir literatūros tyrimų metodus.
Studijų metu išmokstama analizuoti ir vertinti rusų kalbos, kultūros ir literatūros reiškinius platesniame kontekste.
Programa yra lanksti ir atvira studentų interesams – leidžia rinktis dar vienos kalbos ir kultūros ar kitos krypties studijas, laisvai rinktis įvairius dalykus arba individualiai kreipti savo studijas kalbotyros ar literatūrologijos linkme.
Studijuoti čia patiks tiems, kurie nori pažinti įspūdingą rusų literatūros ir kultūros lobyną. Susipažinsite ir su Lietuvos rusų kalba, literatūra, kultūra.

Studijos vyks rusų kalba, kai kurie bendrieji dalykai bus dėstomi anglų kalba.

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kodėl ši programa?

• tai visapusiškos rusų kalbos, kalbotyros, literatūros ir kultūros studijos;

• dėsto aukštos kvalifikacijos dėstytojai, tarp jų – gimtakalbiai;

• programa atvira tiems, kurie jau mokėsi rusų kaip gimtosios ar užsienio kalbos, ir tiems, kurie su ja dar nėra susipažinę;

• studijų turinys nuolat atnaujinamas reaguojant į darbo rinkos tendencijas ir studentų poreikius;

• iki 50 % studijų galima rinktis pagal savo interesus: savo ir kitų krypčių dalykai, bent viena iš 25 užsienio kalbų, gretutinės studijos, BUS moduliai;

• gretutinės studijos ir platus dalykų pasirinkimas leis įgyti dar vienos srities (pvz., skandinavistikos, verslo vadybos, sociologijos, istorijos ar kt.) kompetencijų;

• norintieji dirbti mokytojais galės rinktis Dalyko pedagogikos gretutines studijas (studijuojantys valstybės finansuojamose vietose pretenduoja į kas mėnesį mokamą 300 EUR stipendiją);

• galima išvykti dalinių studijų į geriausius užsienio universitetus (pagal ERASMUS+ ar kitas mainų programas);

• praktiką galima atlikti Lietuvoje arba užsienyje: kuriant, verčiant, redaguojant tekstus, mokant kalbos, dirbant tarpkultūrinėje srityje arba įsitraukiant į mokslinius tyrimus;

• įgysite vertingų bendrųjų gebėjimų: dirbti ir mokytis savarankiškai ir grupėje, mąstyti kritiškai ir kūrybiškai, spręsti problemas, bendradarbiauti daugiakultūrėje aplinkoje, atsakyti už savo darbo rezultatus.

Karjera

• užsienio šalių institucijų atstovybėse Lietuvoje ir Lietuvos ambasadose užsienyje;

• tarptautinėse organizacijose;

• kultūros įstaigose (pvz., Literatūriniame A. Puškino muziejuje);

• švietimo įstaigose (mokyklose ir gimnazijose, kalbų mokymo centruose);

• žiniasklaidoje (pvz., LRT radijas, "Litovskij kurjer", DELFI.RU);

• viešųjų ryšių ir kūrybinės komunikacijos srityje;

• vertimų biuruose, leidyklose, redakcijose;

• turizmo / kelionių agentūrose, viešbučiuose;

• Lietuvos ir užsienio kapitalo verslo ir paslaugų įmonėse (pvz., bankuose, logistikos įmonėse, shared service center);

• valstybinėse ir viešosiose įstaigose;

• laisvai samdomi arba sau darbo vietas susikuriantys turinio kūrėjai, vertėjai, leidėjai, kūrybos komunikacijos darbuotojai.

„Tik filologas žvelgia į kalbą ir į literatūrą kaip į sakralią erdvę ir tuo pat metu – kaip į tyrinėjimo objektą. Ne kiekvienas galės tapti mokslininku ir dvasininku, bet kelią į pasaulio brangenybes tikrai pamatysite, o Rusų filologijos katedros dėstytojai visada bus su jumis.“

Oleg Jerofejev, ru.delfi.lt vyr. redaktorius

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156