Šiaurės ir Baltijos jūros regiono kalbos ir kultūros (vykdoma anglų k.)

Sukurta: 31 gegužės 2019

Padalinys
Filologijos fakultetas

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Studijų kryptis (šaka)
Filologija pagal kalbą

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų magistras

Trukmė
2 metai

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Studijų programos kreditai

Metinė studijų kaina
5 266 EUR

Šiaurės ir Baltijos jūros regiono kalbos ir kultūros – skėtinė programa, leidžianti studentams gilinti studijuojamos kultūros ir kalbos (norvegų, danų, švedų, suomių, rusų, latvių, lenkų ar vokiečių) žinias ir nuosekliai plėsti specializaciją, įtraukiant tarpkultūrinę perspektyvą. Siūlomi keli teminiai kursai, skirti studijuojamos bendruomenės socialinei ir kultūrinei kaitai platesniame Rytų, Centrinės ir Šiaurės Europos kontekste. Studentai gali specializuotis literatūros ir kultūros arba (socio)lingvistikos srityse arba laisvai rinktis skirtingų sričių dalykus. Programa numato bendradarbiavimą su panašiomis programomis kituose regiono universitetuose. Dėstomoji kalba – anglų. Stojantieji turi mokėti pasirinktos specializacijos kalbą B1 lygiu.

Kodėl ši programa?

• Užtikrintas programos turinio tarpkultūriškumas, tarpdiscipliniškumas, tarptautiškumas
  • Galimybė gilintis į naujausius kalbos ir kultūros tyrimų laukus, tokius kaip miesto kultūra, lytis, gamta ir technologijos
  • Sudaromos sąlygos tiek specializuotis kultūros ar (socio)lingvistikos srityse, tiek rinktis platesnį tarpkultūrinį ar tarpdisciplininį profilį ir individualizuoti studijas
  • Kūrybiški, inovatyvūs darbo metodai, draugiška aplinka
  • Galimybė mokytis regiono kalbų

Karjera

• Programos absolventai dirba įvairiose kultūros ir kalbos, tarptautinių, tarpkultūrinių kontekstų išmanymo reikalaujančiose srityse – tiek valstybinėse, tiek verslo įmonėse / įstaigose / organizacijose Lietuvoje, Šiaurės ir Baltijos jūros regione ar kitur, veikdami kaip kultūros ekspertai ir tarpininkai ar tiesiog gerą humanitarinį išsilavinimą turinys, kritiški, savarankiški darbuotojai.