Šiaurės Europos kalbos ir kultūros

Šiaurės Europos kalbos ir kultūros (skandinavistika (danų, norvegų, suomių arba švedų), germanistika, latvistika arba polonistika)

Sukurta: 31 gegužės 2019

Scope2x

Padalinys
Filologijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Filologija pagal kalbą

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
4 916 EUR

Programos ašis yra Šiaurės Europos šalių – Skandinavijos, Lenkijos, Latvijos, Vokietijos – kalbos ir kultūros. Šias kalbas ir kultūras išmanančių ekspertų poreikis auga dėl stiprėjančio kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo tarp regiono valstybių.

Programa yra atvira visų krypčių bakalauro studijų absolventams, mokantiems vieną iš regiono kalbų (danų, norvegų, švedų, suomių, latvių, lenkų arba vokiečių) ir norintiems toliau gilintis į šią kalbą ir kultūrą.

Kodėl ši programa?

  • Numatyta galimybė specializuotis pagal studijuojamą kalbą (skandinavistika, germanistika, latvistika arba polonistika) ir pagal filologinį profilį (kalbotyra, literatūrologija, kultūros studijos).

  • Taip pat bus galima studijuoti vieną iš skandinavų kalbų „nuo nulio“.

Karjera

  • Absolventai galės dirbti kultūros, švietimo ir mokslo srityje, tiek valstybinėse institucijose, tiek verslo įmonėse Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, veikdami kaip Šiaurės Europos kalbų ir kultūrų tyrėjai, interpretatoriai ir tarpininkai, atsakingai patardami verslui ir valstybės institucijoms įvairiais su studijuotos kalbos, kultūros ir visuomenės specifika susijusiais klausimais.