Vertimas (vertimas raštu, vertimas žodžiu anglų, vokiečių, prancūzų k.)

Vertimas (vertimas raštu anglų k. / vokiečių k.; meninis vertimas anglų k. / prancūzų k.)

Sukurta: 18 sausio 2013

Padalinys
Filologijos fakultetas

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Studijų kryptis (šaka)
Vertimas

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų magistras

Trukmė
2 metai

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Studijų programos kreditai

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
4 916 EUR

Vertimo programa rengia plataus spektro vertėjus raštu ir žodžiu iš dviejų užsienio kalbų į lietuvių kalbą ir iš lietuvių kalbos į vieną užsienio kalbą. Programa atliepia Europos institucijų ir kalbos paslaugų rinkos poreikius. Studijuojantieji mokosi taikyti šiuolaikinius vertimo metodus, naujausias vertimo technologijas, ugdosi profesionalaus vertimo ir mokslo tiriamojo darbo kompetencijas.

2022 m. siūlomos šios specializacijos: vertimas raštu anglų k. / vokiečių k.; meninis vertimas anglų k. / prancūzų k.

Programą vykdo VU Filologijos fakulteto Literatūros, kultūros ir vertimo tyrimų instituto Vertimo studijų katedros dėstytojai – aukštos kvalifikacijos vertėjai profesionalai. Rengiant vertėjus žodžiu dalyvauja ir Europos Komisijos Vertimo žodžiu generalinio direktorato vertėjų komanda.

Kodėl ši programa?

•  Vertimo raštu programos specializacija Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato įvertinta kaip Europos vertimo raštu magistro (European Master’s in Translation – EMT) reikalavimus atitinkanti programa. Vertimo žodžiu specializacija pripažinta profesionalių konferencijų vertėjų rengimo programa – ją baigusiems studentams suteikiama teisė laikyti Europos Komisijos Vertimo žodžiu generalinio direktorato akreditacijos testą.

Karjera

• Absolventas gali dirbti profesionaliu vertėju žodžiu arba raštu Europos Sąjungos institucijose, valstybinėse įstaigose ir privačiose įmonėse, vertimų biuruose, koordinuoti tarptautinius projektus, dirbti pedagoginį ir mokslinį darbą aukštosiose mokyklose ir mokslo institutuose.