Vertimas (vertimas raštu / vertimas žodžiu anglų, prancūzų, vokiečių k.)

Scope2x

Padalinys
Filologijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Vertimas

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų magistras

Scope2x

Trukmė
2 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
120

Scope2x

Metinė studijų kaina (2021 metai)
4 787 EUR

 

Vertimo programa rengia plataus spektro vertėjus raštu ir žodžiu iš dviejų užsienio kalbų į lietuvių kalbą ir iš lietuvių kalbos į vieną užsienio kalbą. Programa atliepia Europos institucijų ir kalbos paslaugų rinkos poreikius. Studijuojantieji mokosi taikyti šiuolaikinius vertimo metodus, naujausias vertimo technologijas, ugdosi profesionalaus vertimo ir mokslo tiriamojo darbo kompetencijas.


Programą vykdo VU Filologijos fakulteto Literatūros, kultūros ir vertimo tyrimų instituto Vertimo studijų katedros dėstytojai – aukštos kvalifikacijos vertėjai profesionalai. Rengiant vertėjus žodžiu dalyvauja ir Europos Komisijos Vertimo žodžiu generalinio direktorato vertėjų komanda.


Vertimo raštu programos specializacija Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato įvertinta kaip Europos vertimo raštu magistro (European Master’s in Translation – EMT) reikalavimus atitinkanti programa. Vertimo žodžiu specializacija pripažinta profesionalių konferencijų vertėjų rengimo programa – ją baigusiems studentams suteikiama teisė laikyti Europos Komisijos Vertimo žodžiu generalinio direktorato akreditacijos testą.