Akademinis konsultavimas: (8 5) 2193144 ir

Padalinys Filosofijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Socialiniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Pedagogika Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Ugdymo mokslų bakalauras, pedagogo kvalifikacija Metinė studijų kaina 2274 EUR

Dėmesio! Stojančiųjų į GAMTAMOKSLINIO UGDYMO ir VAIKYSTĖS PEDAGOGIKOS studijų programas motyvacijos vertinimas vyko birželio 26-29, liepos 17 dienomis. Motyvacinis vertinimas papildomojo etapo metu vyks rugpjūčio 16 d. Prašymą studijuoti lamabpo.lt būtina pateikti likus ne mažiau nei 24 val. iki motyvacijos vertinimo.

Studijos skirtos siekiantiems pažinti vaikystės fenomeną, suprasti vaiko vystymosi ir ugdymo procesus, įgyti asmeninių ir specialiųjų gebėjimų, leidžiančių padėti kiekvienam vaikui pasiekti ugdymosi sėkmę. Tikslas – parengti pedagogą, kuris gebėtų kūrybiškai ir kokybiškai veikti savo profesijos lauke, vadovaudamasis naujausiais mokslo pasiekimais, inovatyviomis technologijomis ir asmeninėmis nuostatomis bei pasirengusį ugdyti vaikus pagal pasirinktą ikimokyklinio ugdymo pedagogikos arba Pradinio ugdymo pedagogikos specializaciją.

Programos studentams siūloma pasirinkti vieną iš šių dviejų specializacijų:

• Ikimokyklinio ugdymo pedagogikos specializacija suteikia psichologinius vaiko fizinės, socialinės-emocinės ir kultūrinės raidos pagrindus, pažinimo ir kognityvinių gebėjimų raidos aspektų ir ankstyvojo ugdymo didaktikos specifikos supratimą. Šios specializacijos studijų turinys padės pedagogams pažinti vaiko vystymosi poreikių ir galių, savireguliacijos ir žaidimo aspektus, išmokti kūrybiškai ugdyti vaikus, pritaikyti įvairiapusio ankstyvojo ugdymo pradmenis.
  • Pradinio ugdymo pedagogikos specializacija suteikia mokslinį pagrindą integruoti pradinio ugdymo mokyklinių dalykų mokslo bei didaktines žinias, kurios įgalina pedagogą kurti vaikams patrauklų, individualizuotą ir diferencijuotą ugdymo turinį. Šios specializacijos studijų turinys padės pedagogams išmokti taikyti įvairias ugdymo strategijas, technologijas ir ugdymosi aplinkas, kurti ir išbandyti ugdymo veiklas, teikti mokymosi pagalbą kiekvienam vaikui.

Vaikystės pedagogiką studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai gali dirbti:
  • mokytojo darbas yra prasmingas, lemiantis valstybės ir visuomenės ateitį;

• pedagogais ikimokyklinio ugdymo įstaigose arba pradinių klasių pedagogais mokyklose
  • vaikai ugdymo įstaigose laukia jaunų ir kūrybingų mokytojų;

• pagal priešmokyklinio ugdymo programą, kuri vykdoma ir vaikų darželiuose, ir mokyklose;
  • aukštos kvalifikacijos vaikystės pedagogų poreikis auga visoje Europoje;

• pedagogais vaikų neformalaus ugdymo įstaigose bei dirbti viešojo ar privataus sektoriaus švietimo ir ugdymo įstaigose ir organizacijose.
  • valstybės finansuojamose vietose studijuojantiems studentams yra skiriamos stipendijos.

Absolventai gali tęsti studijas:

• Ugdymo mokslų krypčių grupės Edukologijos krypties antros pakopos (magistrantūros) studijas arba studijuoti pagal kitas studijų programas, į kurias priimami socialinių mokslų srities bakalaurai.