Konsultavimas: (8 5) 2193144 ,

Vertimas (vertimas raštu, vertimas žodžiu anglų, vokiečių, prancūzų k.)

Padalinys Filologijos fakultetas Trukmė  2 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Vertimas Studijų programos kreditai 120
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų magistras 2019 m. metinė studijų kaina Ruošiama

Vertimo programa yra orientuota į plataus spektro vertėjų rengimą ir atliepia Europos institucijų ir kalbos paslaugų rinkos poreikius. Studijuojantieji mokosi taikyti šiuolaikinius vertimo metodus ir naujausias technologijas, ugdosi profesionalaus vertimo ir mokslo tiriamojo darbo kompetencijas.

Vertimo programoje (anglų, vokiečių, prancūzų k.) yra numatytos dvi specializacijos: vertimas raštu ir vertimas žodžiu (konferencijų vertimas).

Programą vykdo VU Filologijos fakulteto Literatūros, kultūros ir vertimo tyrimų instituto Vertimo studijų katedros dėstytojai – aukštos kvalifikacijos vertėjai profesionalai. VU Vertimo studijų katedra vienintelė Lietuvoje siūlo akredituotą vertėjų žodžiu rengimo programą, kurią baigusiems studentams suteikiama teisė laikyti Europos Komisijos Vertimo žodžiu generalinio direktorato akreditacijos testą. Jį išlaikiusiems asmenims suteikiama teisė dirbti ES institucijose. Vertimo raštu programos specializacija Europos Komisijos įvertinta kaip Europos vertimo magistro (European Master in Translation – EMT) programa.

Dėmesio! Stojant į šią studijų programą yra laikomas stojamasis egzaminas.