Azijos studijos (Artimųjų Rytų studijos)

Padalinys Filosofijos fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Humanitariniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės studijos
Studijų kryptis (šaka) Regiono studijos Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Humanitarinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2021) 3426 EUR

Artimųjų Rytų studijos yra vienintelė Lietuvoje studijų programa, pagal kurią rengiami dalykinių, komunikacinių ir analitinių gebėjimų turintys Artimųjų Rytų regiono kultūros specialistai. Studijos pradedamos nuo pasirinkto regiono kalbos mokymosi ir nuoseklaus kultūros pažinimo. Programa išsiskiria lankstumu, nes siūlo platų pasirenkamųjų dalykų spektrą, o nuo trečio kurso studentams atsiranda galimybė rinktis antrąją regiono kalbą! Tūkstančio ir vienos nakties arabų pasaulis, du žemynus jungianti Turkijos tradicija, o gal gilias šaknis siekianti persų kultūra – pasirinkęs Artimųjų Rytų studijas galėsi pats suformuoti savo studijų programą!

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau!

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Artimųjų rytų studijas studijuoti Vilniaus universitete verta:

                       Absolventai dirba:
  • tai didžiausią patirtį sukaupusi neeuropinių kultūrų ir kalbų studijų programa Lietuvos aukštosiose mokyklose;
                         
  • verslo, turizmo ir kultūros organizacijose, dirbančiose su Azijos šalimis;
  • galima studijuojamo Azijos regiono kultūrą ir visuomenę pažinti iš kelių akademinių disciplinų perspektyvos;
 
  • diplomatinėse atstovybėse;                                                                     
  • galima dirbti su Azijos studijų specialistais iš Lietuvos ir užsienio universitetų;
 
  • švietimo įstaigose;
  • iki 50 proc. studijų trukmės galėsi studijuoti užsienio universitetuose;
 
  • vyriausybinėse ir nevyriausybinėse su migracija dirbančiose organizacijose.
  • paskutinis pusmetis skiriamas praktikai Lietuvos organizacijose, dirbančiose su Azijos šalimis, arba tarptautinėse organizacijose Europoje ir Azijoje.
   

Sarunas Rinkevicius„Turkologijos studijos Vilniaus universitete, stažuotė Ankaros universitete, kelionės po Turkiją, o vėliau ir kitas aplinkines Artimųjų Rytų valstybes buvo nuostabi galimybė ne tik tobulėti, bet ir geriau pažinti patį save. Smalsumas atvedė mane į doktorantūros studijas, kur analizuoju tapatybių konstravimo problematiką Artimuosiuose Rytuose. Šiandien dirbu vertėjo darbą, rašau straipsnius, paskaitų metu dalinuosi su studentais kelionių metu regione įgyta patirtimi. Kiekviena išmokta kalba atvėrė naujų galimybių – studijos tapo vartais į pasaulį.“

Šarūnas Rinkevičius, Vilniaus universiteto etnologijos doktorantas ir dėstytojas

 

 

Dovile Zemaityte intTurkologijos studijas visada prisimenu su šypsena – paskaitos niekuomet nebūdavo nuobodžios, nes auditorijose tvyrojo Azijos nuotaikos ir kvapai. Įdomus bendravimas su iš studijuojamo regiono atvykusiais dėstytojais, tradicinių šokių dirbtuvės, įvairūs kultūriniai renginiai. Baigusi studijas dirbau vertėja tarptautinėse kompanijose Turkijoje, taip pat gilinausi į reklamos agentūrų veiklos subtilybes. Šiuo metu veiklą tęsiu Turkijos Respublikos ambasadoje Vilniuje, taip pat dėstau turkų kalbą. Galiu teigti, jog esu įgijusi visapusišką išsilavinimą, leidžiantį lengvai prisitaikyti skirtingose aplinkose."

Dovilė Žemaitytė, Turkijos Respublikos ambasados Lietuvoje darbuotoja

 

 

Dalia Sabaliauskiene„Iranistikos studijose įgijau ne tik geras farsi kalbos kompetencijas, susipažinau su Vidurio Rytų regionu, jo istorija bei kultūra, bet galėjau įsigilinti ir į Artimųjų Rytų regioną, o taip pat išmokti arabų kalbos pagrindų. Buvau išvykusi studijuoti į Teherano universitetą Irane ir tuo metu šiaurinėje Teherano dalyje atlikau lauko tyrimus, kuriuos vėliau panaudojau savo baigiamajam darbui. Studijos man atvėrė kelią į diplomatijos bei turizmo sritis, o šiuo metu toliau tęsiu mokslus ir atlieku tyrimus etnologijos doktorantūroje Vilniaus universitete."

Dalia Sabaliauskienė, Vilniaus universiteto etnologijos doktorantė

 

 

Gintare SereikaiteArabistikos studijos savo turiniu išsiskyrė iš visų kitų programų Lietuvos mastu. Baigusi bakalauro, o vėliau ir magistrantūros studijas, sėkmingai tęsiu savo profesinį kelią dėstydama arabų kalbą Vilniaus universitete ir gilindama kompetencijas etnologijos doktorantūroje, kur atlieku tyrimus apie tai, kaip žmonės Lietuvoje suvokia migracijos ir terorizmo problemas. Taip pat esu įsitraukusi į „Arabų kultūros forumo“ veiklą ir prisidedu prie tarptautinių projektų, kurių dėka aktyviai plėtojame santykius su Artimųjų Rytų meno, kultūros, politikos ir mokslo atstovais."

Gintarė Sereikaitė, Vilniaus universiteto etnologijos doktorantė ir arabų kalbos dėstytoja

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku