Fizika (apjungtos Fizikos, Taikomosios fizikos bei Kompiuterinės fizikos ir modeliavimo programa)

Scope2x

Padalinys
Fizikos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Fiziniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Fizika

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Fizinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2021 metai)
3426 EUR

Fizika – universali plačiausių pasirinkimų programa, joje galėsite patys susiformuoti savo studijų planą bei laisvai rinktis jūs dominančius įvairių teorinių ir taikomųjų fizikos sričių dalykus: dalelių fizikos, lazerių fizikos, fotonikos, kompiuterinės fizikos, astrofizikos, biofizikos, energetikos ir kt.

Anksčiau buvusios Taikomosios fizikos bei Kompiuterinės fizikos ir modeliavimo studijų programos 2021 metais tapo vienos viską apjungiančios Fizikos programos dalimi. Jeigu jus domina šios fizikos sritys, rinkitės Fizikos studijų programą ir formuokite savo fizikos programos planą.

Fizika – pats universaliausias iš visų mokslų. Ji tyrinėja visus gamtos reiškinius ir visas gamtos dalis. Nuo galaktikų iki elementariųjų dalelių. Nuo atomų branduolių iki juodųjų skylių. Ji taip pat yra kitų mokslų – chemijos, biologijos, inžinerijos ir medicinos pamatas.

Studijuojant fiziką įgytas fizinio pasaulio supratimas leidžia kurti technikos naujoves ir atveria kelią ekonomikos augimui. Fizikai – tai žmonijos mokslo vedliai, į kuriuos krypsta visuomenės akys, kai reikia išgliaudyti sudėtingiausius uždavinius. Jūs galite tapti vienu iš jų.

Fizikos studijų programa ne tik suteiks jums fundamentinių ir specialiųjų žinių, pritaikomų mokslo tyrimuose ar aukštųjų technologijų įmonėse. Ji taip pat išmokys jus kritiškai bei matematiškai tiksliai mąstyti, spręsti uždavinius ir analizuoti reiškinius. Šie įgūdžiai leis jums greitai rasti savo vietą bet kokiose srityse, į kurias bepakliūtumėte ateityje. Fizikos programa – tai atviros galimybės jums!

Nebūtina apsispręsti dabar, ką konkrečiai studijuosite: lazerius ar dalelių fiziką, astronomiją ar biofiziką, puslaidininkius ar kompiuterinį modeliavimą. Šioje programoje turėsite laiko susipažinti su įvairiausiomis fizikos sritimis.

O svarbiausia! Studijų metu galėsite apsispręsti, kurios iš šių sričių yra jums įdomiausios ir aktualiausios, rinktis jus dominančius dalykus ir tęsti mokslus pasirinktose srityse.

 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kodėl ši programa?

 • bendradarbiaujame su CERN;

 • itin platus fundamentinių fizikos žinių spektras ir specialiųjų žinių (lazerių fizikos, bangų fizikos, elektronikos, branduolio ir elementariųjų dalelių ir t. t.) pagrindai;

 • iki 50 proc. studijų trukmės galėsi studijuoti užsienio universitetuose;

 • naudojant modernią įrangą atliekami laboratoriniai darbai, padedantys įtvirtinti teorines žinias;

 • galima atlikti profesinę praktiką įvairiose laboratorijose, aukštųjų technologijų įmonėse;

 • pasirinkus gretutines pedagogikos studijas įgyjama pedagogo kvalifikacija.

Karjera

 • universitetuose, moksliniuose institutuose;

 • aukštųjų technologijų įmonėse;

 • administracinėse ir konsultacinėse įstaigose;

 • Ekspla;

 • eksperimentinės fizikos problemos, taikomos fizikos žinios;

 • Light conversion;

 • Eksma.

 

„Fizikos fakultete įgytos žinios ir patirtis – neįkainojamos Lietuvos aukštųjų technologijų rinkoje. Labiausiai karjeroje padėjo išugdytas mąstymo būdas ir smalsumas, verčiantis klausinėti ir gilintis. Mūsų įmonė yra tik viena iš daugelio, kurios nuolat ieško gerų fizikų, turinčių ir verslumo gyslelę.“

Tomas Jankauskas, UAB „Altechna“ direktoriaus pavaduotojas

Taip pat kviečiame susipažinti su Studijų mugėje vykusia paskaita: