Geografija

Geografija

Sukurta: 04 gegužės 2012

Scope2x

Padalinys
Chemijos ir geomokslų fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Fiziniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Gamtinė geografija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Fizinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
3 524 EUR

Geografija tiria Žemės aplinkas, vietas ir erdves, kaip jos sąveikauja tarpusavyje ir su žmonių bendruomenėmis. Šios srities specialistai reikalingi ne tik sprendžiant globalius iššūkius, tokius kaip klimato kaita, ekologija ar migracija, bet ir rekreacijos bei turizmo srityse. Studijų metu pasisemsite geografijos, biogeografijos, kartografijos, geomorfologijos, nuotolinių tyrimų, geografinių informacinių sistemų (GIS) žinių, gilinsitės į socialinę, ekonominę, miesto ir kaimo, kraštovaizdžio geografiją, įgysite ekologijos ir kraštotvarkos pagrindus, rinksitės iš daugybės pasirenkamųjų dalykų, žinias taikysite praktikų ir pažintinių išvykų metu.

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kodėl ši programa?

  • Geografijos studijos, pritaikytos šiandienai. Daug dėmesio skiriama aplinkosaugai, ekologijai, gamtinei, kraštovaizdžio, kultūrinei bei politinei geografijai, taip pat – teritorijų planavimui ir kartografinių bei darbo su GIS įgūdžių formavimui.

  • Pažintinės praktikos ir išvykos. Įtraukiantis studijų procesas, praturtintas pažintinėmis išvykomis ir mokomosiomis praktikomis Lietuvoje ir užsienyje.

  • Studijų mainų galimybė. Net iki pusės studijų laiko galėsite praleisti studijuodami užsienio universitetuose.

Karjera

  • Karjera ekologijos ir tvaraus vystymo srityse. Geografijos bakalauro laipsnis leis siekti karjeros šiose perspektyviose srityse, prisidėti prie didžiųjų Lietuvos ir pasaulio iššūkių sprendimo.

  • Karjera versle. Galėsite dirbti aplinkosaugos, GIS, teritorijų planavimo, projektų valdymo, turizmo, rekreacijos ir kitas su geografija susijusias paslaugas teikiančiose įmonėse.

  • Darbas viešajame sektoriuje, nevyriausybinėse organizacijose. Būsite pasirengę pradėti karjerą organizacijose, veikiančiose aplinkosaugos, visuomenės tyrimų, planavimo ir valdymo srityse, savivaldybių institucijose, ministerijų padaliniuose ir tarnybose.

„Geografijos studijas Vilniaus universitete pasirinkau gana natūraliai ir tendencingai, nes dar mokykloje pati įdomiausia pamoka buvo geografija. Žavėjo geografijos universalumas ir neaprėpiamas platumas, daugybė išskirtinių, netikėtų ir kartais, kaip tada atrodė, paslaptingų žinių apie pasaulį, supančią aplinką ir vykstančius unikalius procesus."

Daiva Meilutė-Šeršniova,Vilniaus m. savivaldybės kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus vyr. specialistė

„Geografijos studijos suteikia platų mąstymą, kurio taip stinga šalyje. Žinios apie gamtą, kraštovaizdį, ekonomiką ir patirtis, įgyta su geriausiais dėstytojais gražiausiose Lietuvos vietose, suteikia galimybę dirbti planavimo, aplinkosaugos, ekonomikos, šalies ir projektų valdymo srityse, mokyklose ir kt."

Rūta Baškytė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos vyriausioji patarėja