Indija ir Pietų Azijos studijos

Azijos studijos (Indijos ir Pietų Azijos studijos)

Sukurta: 18 balandžio 2018

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Humanitariniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Regiono studijos

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Humanitarinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės studijos

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2022 metai)
3524 EUR

Studijų programa yra vienintelė Indijos ir Pietų Azijos regiono studijoms skirta programa Lietuvoje. Šis regionas, apimantis Indiją, Pakistaną, Bangladešą, Šri Lanką, Nepalą ir kt., pasižymi didžiule kultūrine, etnine, religine bei lingvistine įvairove. Programoje Indija ir Pietų Azijos regionas studijuojami iš istorinės ir šiandienos aktualijų perspektyvos, derinant skirtingas disciplinas (kultūros studijas, istoriją, antropologiją, filosofiją, politiką, religijų, literatūros ir meno studijas ir kt.). Didelis dėmesys skiriamas regiono kalbų studijoms (studijuojama senoji Indijos kalba sanskritas ir šiuolaikinė hindi kalba). Pabaigus studijas pasiekiamas B2 hindi kalbos lygis. Programoje dėsto ne tik vieni geriausių regiono specialistų iš Lietuvos, bet ir užsienio mokslininkai; siekiama ugdyti aukštas tarpkultūriškumo ir tarptautiškumo kompetencijas demonstruojančius Indijos ir Pietų Azijos regiono specialistus. Iki 50 proc. studijų trukmės galima studijuoti Indijos ir kituose užsienio universitetuose, taip pat yra galimybė rinktis gretutines studijas Vilniaus universitete.

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau! 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kodėl ši programa?

 • tai vienintelė Indijos ir Pietų Azijos regiono studijoms skirta programa Lietuvoje;

 • studijuosi Indijos ir Pietų Azijos regiono kultūrą ir visuomenę iš istorijos,antropologijos, literatūros ir kitų akademinių disciplinų perspektyvos;

 • dalyvausi vienų geriausių regiono specialistų iš Lietuvos ir užsienio universitetų paskaitose;

 • studijuosi sanskritą ir šiuolaikinę hindi kalbą;

 • galėsi įsitraukti į akademines ir neformalias veiklas, susijusias su Pietų Azija;

 • galėsi studijuoti Indijos, Nepalo ir kituose užsienio universitetuose;

 • pažinsi senąją ir šiuolaikinę Indijos ir Pietų Azijos kultūrą;

 • atliksi praktiką Lietuvos arba užsienio organizacijose, įstaigose ir įmonėse, dirbančiose su Indijos ir kitomis Pietų Azijos šalimis.

Karjera

 • diplomatinėse atstovybėse;

 • verslo, turizmo ir kultūros įstaigose;

 • vyriausybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose;

 • vertimų biuruose ir leidyklose;

 • žiniasklaidoje;

 • švietimo sektoriuje;

 • viešųjų ryšių ir komunikacijos srityse.

 

Gerda Melnik int„Pietų Azijos studijos – tai galimybė pasinerti į neaprėpiamą ir iki tol mažai pažintą pasaulį. Tvirtos žinios apie studijuojamą regioną, kritinis mąstymas, įvairiapusis žvilgsnis į kultūrinius fenomenus – tai tik dalis to, ką man suteikė šios studijos. Jauki universiteto atmosfera, kompetentingi dėstytojai iš Lietuvos ir užsienio, dalinės studijos Švedijoje bei Indijoje sustiprino tarpkultūrinės komunikacijos kompetencijas, leido praktiškai pritaikyti įgytas žinias ir paskatino atrasti savo interesų sritį – buvau įkvėpta tęsti darbus mokslo ir hindi kalbos mokymo srityje."

Nomeda Gabija Vosyliūtė, VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto hindi kalbos dėstytoja

Evelina Vilcinskaite„Azijos studijos entuziastingam žmogui suteikia daug įrankių ir galimybių veikti bei tobulėti savo interesų lauke. Šiandien įgytas žinias ir patirtį sėkmingai pritaikau dinamiškoje profesinėje veikloje. Pietų Azijos studijos paklojo tvirtą socialinių ir humanitarinių mokslų pagrindą, sustiprino kūrybiškumą ir gebėjimą lanksčiai spręsti problemas. Dalinės studijos Indijoje išlavino kritinį mąstymą ir tenkino tarptautiškumo poreikius. Net studijuodama lokaliai, visada jaučiausi veikianti globaliai – šis jausmas lydi ir dabar, dirbant su formaliu bei neformaliu tarpkultūriniu švietimu verslo srityse ir nevyriausybiniame sektoriuje."

Evelina Vilčinskaitė, edukacinių segmentų vadovė leidykloje „Šviesa“

Gerda Melnik int„Pietų Azijos studijose augame ne tik įgydami įvairių dalykinių kompetencijų, bet ir kaip asmenybės. Studijų kelyje studentus lydi ilgametę patirtį turintys dėstytojai, kurių nemaža dalis yra gyvenę ir dirbę Pietų Azijos regione. Dėl to jie neapsiriboja vien tik akademiniais dalykais – dalindamiesi patirtimi apie įvairius gyvenimiškus pavyzdžius dėstytojai leido studentams dar geriau suprasti studijuojamo regiono ypatybes. Gilinantis į gana tolimas kultūras, jų gyvenimo ypatumus ar filosofiją išmokstama empatiškai žiūrėti į pasaulį, o tokia savybė padeda įvairiose srityse – nuo komandinio darbo įmonėje iki paprasto bendravimo su šeimos nariais ar draugais."

Artur Mirkevič, kelionių vadovas

Gerda Melnik int„Azijos studijos man tapo įrodymu, kad platus išsilavinimas gali atverti bet kokias duris! Pirmiausia, tai durys į pasaulį, į kitas kultūras, kitus gyvenimo būdus, kitas politikas ir ekonomikas. Bakalauro metu įgytas bagažas man leido prisitaikyti prie spalvingų studijų Delio universitete, išmokti vietinę kalbą, paskatino paragauti diplomatinio darbo atliekant praktiką LR ambasadoje Indijoje. Vėliau šis diplomas atvėrė duris ir į mokslines premijas, skirtas magistrantūros ir doktorantūros studijoms garsiausiuose pasaulio universitetuose. Šios programos originalumas ir tarpdiscipliniškumas leidžia jos alumnams išsiskirti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėje arenoje. Išugdytas kritinis mąstymas ir įgytos retos žinios gali padėti ir dirbant mokslininku, ir diplomatu, ir tarptautinių kompanijų konsultantu – sąrašą galima tęsti dar ilgai. Nuoširdžiai tikiu, kad šios studijos gali tapti kiekvieno entuziastingo jaunuolio visrakčiu į daugybę pačių įdomiausių sričių!"

Gerda Ana Melnik, kognityvinių mokslų daktarė École normale supérieure (Paryžius)