Kartografija ir geografinės informacijos sistemos

2020 m. fizinių mokslų krypčių grupei skirta daugiau valstybės finansuojamų vietų! Rinkis #pirmunumeriuVU

Padalinys Chemijos ir geomokslų fakultetas Trukmė  4 metai
Krypčių grupė Fiziniai mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Gamtinė geografija Studijų programos kreditai 240
Kvalifikacinis laipsnis Fizinių mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2020) 2951 EUR

Parsisiųsti studijų programos aprašą

Kartografija - mokslas apie žemėlapius ir erdvines geografines informacines sistemas, jų sudarymą ir jų naudojimą, spausdinimą bei geografinius duomenis, naudojamus kartografiniams kūriniams sudaryti.

Pagrindinės šio mokslo kryptys - įvairių reiškinių mokslinė erdvinė analizė ir jų grafinis vizualizavimas. Pagrindinis instrumentas - geografinės informacijos sistemų (GIS) programų paketai, nuotolinių tyrimo metodų aparatūra, grafinės kompiuterinės programos.

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kartografiją ir geografines informacijos sistemas studijuoti Vilniaus universitete verta:

Absolventai dirba:
  • tai vienintelė tokia studijų programa Lietuvoje;

• Valstybinėse žemės tvarkymo ir registro įmonėse (Nacionalinė žemės tarnyba, Registrų centras);
  • iki 50 proc. studijų trukmės galėsi studijuoti užsienio universitetuose;

• Krašto apsaugos institucijose (Lietuvos kariuomenės Karo kartografijos centas);
  • paskaitas skaito kompetentingi ir kvalifikuoti dėstytojai;

• Alma Litera;
  • moksliniams tikslams turime unikalią įrangą – tai fiksuoto sparno, vertikalaus pakilimo bepiločiai orlaiviai, aerovaizdų analizės ir vizualizavimo programinė įranga ir kt.;

•  Laserpas;
  • baigusieji gali gauti Nacionalinės žemės tarnybos išduodamą matininko kvalifikacijos pažymėjimą;

•  Verslo įmonėse (matininkai, geodezininkai, žemėtvarkininkai);
  • „U.S.News“ reitingų lentelėje 2017 m. kartografija užėmė trečią vietą tarp geriausiai apmokamų inžinerijos darbų.

• leidybos ir poligrafijos įmonėse.

„Kartografijos studijos buvo įdomios ir naudingos. Rekomenduoju tiems, kas domisi grafiniu dizainu, duomenų bazių kūrimu, programavimu, žemėlapių kūrimu ir jų taikymu. Įgytas žinias lengvai pritaikysite ne tik mūsų srityje, bet ir gyvenime. Kartografijos ir geoinformatikos katedros darbuotojams dėkoju už suteiktas žinias, toleranciją ir nepaprastai teigiamą požiūrį į studentus“

Dr. Andrius Balčiūnas, „GIS-Centro“ Informacinių technologijų skyriaus vedėjas, Lietuvos erdvinės informacijos portalo www.geoportal.lt administratorius

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!