Kartografija ir geografinės informacijos sistemos

Scope2x

Padalinys
Chemijos ir geomokslų fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Fiziniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Gamtinė geografija

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Fizinių mokslų bakalauras

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2021 metai)
3 426 EUR

Bakalauro programa, jungianti geografiją, informatiką ir grafinę komunikaciją. Geografiniai duomenys naudojami inžinerijoje, gamtos, gyvybės, aplinkos, taip pat socialiniuose, net humanitariniuose moksluose. Geografinės informacijos technologijos leidžia plėtoti valstybės strateginį kartografavimą, inžinerinių tinklų valdymą, išteklių žvalgybą ir apskaitą, navigaciją. Toks platus šio mokslo pritaikymas užtikrina ypač įdomią studijavimo patirtį ir aibę karjeros galimybių. Studijų metu įsisavinami kartografijos, kompiuterinės grafikos sistemų, geografinės informacijos sistemų (GIS), programavimo ir duomenų analizės, mobiliųjų geografinės informacijos sistemų ir kitų susijusių disciplinų (geografijos, klimatologijos, geologijos) pagrindai.

 

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kodėl ši programa?

  • Specializacijos galimybės. Galėsite rinktis iš daugybės galimų specializacijos krypčių.

  • Visapusis išsilavinimas. Programos studentai įtraukiami į profesinę bendruomenę ir projektus, studijos kūrybiškai susieja technologijas, mokslą ir visuomeninę veiklą.

  • Specialistų trūkumas. Versle ir valstybinėse institucijose jaučiamos šios srities specialistų trūkumas, todėl turėsite laisvę rinktis, kuria kryptimi plėtoti savo karjerą.

Karjera

  • Karjera versle. Šis išsilavinimas leis dirbti nuotolinių tyrimų, kartografijos ir GIS technologijų, leidybos, interneto žemėlapių, navigacijos, inžinerinių tinklų, kelių ir geležinkelių, komunalinėse, žemės ūkio technologijų ir kitokio tipo įmonėse.

  • Karjera viešajame sektoriuje. Galėsite dirbti tokiose įstaigose kaip Registrų centras, „GIS-Centras“, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijoms pavaldžiose tarnybose, savivaldybių administracijose ir įmonėse, kitose valstybinėse institucijose ir tarptautinėse organizacijose, Lietuvos kariuomenėje ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

„Kartografijos studijos buvo įdomios ir naudingos. Rekomenduoju tiems, kas domisi grafiniu dizainu, duomenų bazių kūrimu, programavimu, žemėlapių kūrimu ir jų taikymu. Įgytas žinias lengvai pritaikysite ne tik mūsų srityje, bet ir gyvenime. Kartografijos ir geoinformatikos katedros darbuotojams dėkoju už suteiktas žinias, toleranciją ir nepaprastai teigiamą požiūrį į studentus."

Dr. Andrius Balčiūnas, „GIS-Centro“ Informacinių technologijų skyriaus vedėjas, Lietuvos erdvinės informacijos portalo www.geoportal.lt administratorius