Socialinis darbas

Sukurta: 30 balandžio 2012

Scope2x

Padalinys
Filosofijos fakultetas

Scope2x

Krypčių grupė
Socialiniai mokslai

Scope2x

Studijų kryptis (šaka)
Socialinis darbas

Scope2x

Kvalifikacinis laipsnis
Socialinių mokslų bakalauras, socialinio darbuotojo kvalifikacija

Scope2x

Trukmė
4 metai

Scope2x

Studijų forma
Nuolatinės dieninės

Scope2x

Studijų programos kreditai
240

Scope2x

Metinė studijų kaina (2023 metai)
2 865 EUR

Socialinis darbas visuomenėje atlieka itin svarbią funkciją – įgalina žmones savarankiškai įveikti sunkumus, didina jų ir visuomenės institucijų socialinę atsakomybę, prisideda prie visuomenės gerovės kūrimo ir žmogaus teisių užtikrinimo.

Ši studijų programa orientuota į tyrimais ir naujausiomis žiniomis grįstų socialinio darbo įgūdžių bei principų taikymą praktikoje.

Sužinokite apie šią studijų programą daugiau!


  • Nuo antrojo studijų semestro galėsite pasinaudoti nauja individualiųjų studijų galimybe – pasirinkti dalį (nuo 10 iki 25 proc.) studijų dalykų, kurie bus integruoti į jūsų studijų programą. Šia galimybe pasinaudoti galės visi, 2023 m. įstoję į bet kurią Vilniaus universiteto bakalauro ar vientisųjų studijų programą. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Arturas Voidogas„Studijuodamas socialinio darbo bakalaurą turėjau daugybę progų. Taip, progų. Sutikau nuostabių dėstytojų, kurie skatino klausti, patikrinti, patirti, pamatyti. Buvau maloniai priimtas socialinį darbą dirbančiųjų - praktikai ir darbui. Aplankiau nemažai Europos Sąjungos šalių ir mačiau gerąją patirtį. Dalyvavau fakulteto studentų atstovybės veikloje. Galop patyriau save patį įvairiose situacijose. Kiti liudijo, pamačiau ir pats, ko apie save nežinoti nežinojau. Džiaugiuosi baigęs socialinio darbo studijas. Dėkingas už man suteiktas progas.“

Artūras Voidogas

Simon Schwarz„Esu Simon Schwarz, VU Socialinio darbo bakalauro studijas baigiau 2018 metais. Mąstant apie savo profesinės kelionės pradžią, prisiminimuose giliai kapstytis netenka, nes įgytos žinios ir patirtys vis dar gyvos kasdieniniame praktiniame darbe. Esu dėkingas už įdiegtą stiprų konsultavimo ir darbo grupėmis pagrindą, tarnavusį jau ir 3 kurso praktikos metu, už ypač įsiminusią išvyką su Neformaliojo ugdymo metodų kurso grupe, už bakalaurinio darbo rašymą, įtvirtinusį akademinio rašymo gebėjimus… Studijų vientisumo ir tęstinumo pojūtį užtikrino dėstytojų nuoširdus, betarpiškas bendravimas, asmeninės iniciatyvos skatinimas, potencialo įžvelgimas ir rimtas bei pagarbus požiūris į studentą, nuolat motyvavęs eiti tolyn ir gilyn. Po studijų likau dirbti savo praktikos vietoje Vilniaus arkivyskupijos ,,Caritas“, toliau gilinu žinias ir dirbu su nuteistaisiais ir asmenimis, sergančiais priklausomybės ligomis.“

Simon Schwarz

Egle Dosiene„Esu socialinio darbo bakalauro ir magistro studijų absolventė. Studijos VU Filosofijos fakultete padėjo pagrindus mano, kaip socialinės darbuotojos profesiniam tapatumui. Studijų metu aš pirmiausia labai gerai pažinau save: atradau savo stipriąsias savybes, suvokiau ir mokiausi priimti savo bei kitų ribas. Nuo pat pirmo kurso studijos pasiūlė platų ir tarpdalykinį žinių lauką. Nuolatinės diskusijos su dėstytojais, kuriančiais pagarbų santykį su studentais, leido jaustis saugiai ir nebijoti kelti klausimus, kritiškai pažvelgti į socialines problemas ir ieškoti jų sprendimų būdų. Ypatingai vertinu praktikas ir seminarus, kurių pagrindas buvo mokymasis per patyrimą ir jo refleksija. Taip išsiugdžiau įgūdį ir įprotį reflektuoti praktinę veiklą, kuris tapo „duona kasdienine“, be kurios socialinio darbo neįsivaizduoju. Baigusi studijas 8 metus dirbau VšĮ Pal. J. Matulaičio socialiniame centre vaikų ir jaunimo padalinio vadove, o šiuo metu – Jaunimo reikalų departamento prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiąją patarėja.“

Eglė Došienė

Ugne Rasciute„Socialinio darbo studijos mane skatino ieškoti ir išbandyti save įvairiose šio plataus profesinio lauko srityse. Studijavau daug įdomių, įvairialypių, tarpdisciplininių dalykų. Dalis dėstytojų dirbo arba turėjo praktinio socialinio darbo patirties, kuri pagyvino ir įžemino auditorines diskusijas, leido lengviau surasti teorinių žinių ir praktinės veiklos jungtis. Šios studijos man labiausiai patiko dėl to, kad suteikė daug galimybių praktikai. Dėstytojai nuo pat studijų pradžių skatino savanoriauti, domėtis socialinio darbo praktine veikla, kvietė į paskaitas praktikus, kūrė alternatyvius kursus, jungė teorines paskaitas su galimybe įgyti asmeninės patirties. Bakalauro studijas baigiau 2017 m. Dar studijuodama pradėjau dirbti socialinį darbą su jaunimu, kuriame augau ir įsitvirtinau.“

Ugnė Raščiūtė

„Socialinio darbo studijos ir praktika mane visuomet labai traukė – nuo pat pirmųjų studijų mėnesių pradėjau dirbti SOS vaikų kaime. Ten, sutikęs kraupius įvykius patyrusius vaikus, dar kartą įsitikinau savo pasirinkto kelio svarba. Socialinio darbo studijų metu įgytos žinios labai padeda kuriant geresnę ir draugiškesnę socialinę aplinką visiems Lietuvos žmonėms.“

Linas Kukuraitis, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras

Pedagogika baneriai mobile v2 03 400x156

Kodėl ši programa?

  • studijų programą aukščiausiais balais įvertino Studijų kokybės vertinimo centras;

  • absolventai yra pageidaujami daugelyje darbo vietų;

  • turėsi galimybę rinktis darbo su jaunimu specializaciją, gretutines studijas (daugiau informacijos);

  • baigęs socialinio darbo bakalauro ir magistrantūros studijas galėsi rinktis egzistencinės psichoterapijos, sisteminės porų bei šeimų ir kt. psichoterapijos, taip pat supervizorių studijas;

  • iki 50 proc. studijų trukmės galėsi studijuoti užsienio universitetuose.

Karjera

  • dirbti socialiniais darbuotojais, jaunimo darbuotojais, atvejų vadybininkais, projektų rengėjais ir koordinatoriais, komandų vadovais, specialistais ir pan. valstybinėse, savivaldybių socialinės apsaugos, švietimo, sveikatos priežiūros, socialinės reabilitacijos, teisėsaugos ir kt. institucijose;

  • nevyriausybinėse organizacijose ar bendruomenėse;

  • socialines paslaugas teikiančiose privačiosesocialines paslaugas teikiančiose privačioseįmonėse;

  • savivaldybių socialinės paramos skyriuose / centruose;

  • jaunimo centruose ir kitose su jaunimu dirbančiose organizacijose;

  • Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje;

  • socialinių paslaugų namuose.