„ARQUS“ mokslinių tyrimų forumas Graco universitete: „Changing Socities – Dimensions of Europeanization“

„ARQUS“ mokslinių tyrimų forumas Graco universitete: „Changing Socities – Dimensions of Europeanization“

Sukurta: 21 birželio 2021

Graco universitetas, vykdydamas kompetencijos srities programą „Europeanizacijos dimensijos“, 2021 m. lapkričio 26–28 d. organizuoja „ARQUS“ mokslinių tyrimų forumą „Changing Socities – Dimensions of Europeanization“, bendradariaujant su mokslinių tyrimų ir karjeros plėtros prorektoriumi, „ARQUS“ darbo grupe ir Pietryčių Europos studijų centru.

Ši kompetencijos sritis apima socialinės transformacijos procesų Pietryčių Europoje palyginamąjį vertinimą. „Europeanizacijos dimensijos“ tyrinėja besikeičiančius diskursus: kaip buvo suprantama, organizuojama ir ypač unifikuojama ta materiali arba įsivaizduojama teritorija, vadinama „Europa“, bėgant laikui ir skirtingose erdvėse. Šie tyrinėjimai pagrįsti daugelio metų mokslinio darbo patirtimi, įgyta Graco universiteto Pietryčių Europos studijų centre.

Siekiant plačiau aprėpti visuomeninių pokyčių Europoje aspektus, kviečiame teikti įvairių mokslo sričių pranešimus, susijusius su įvairiomis universitetinėmis disciplinomis. Ypač laukiame pranešimų, susijusių su šiomis temomis:

  • Lokalizacija ir regionalizacija kaip paraleliai europeanizacijai vykstantys procesai
  • Lytis buvusiose socialistinėse Europos šalyse, vykstant jų transformacijai
  • Kalba ir įvairovė Europos besikeičiančiose visuomenėse
  • Besikeičiančios visuomenės – besikeičiantys santykiai

Paraiškos teikimas

Mokslinių tyrimų forumas kviečia visų lygių mokslinius tyrimus vykdančius darbuotojus, ypač iš universitetų, kurie yra „ARQUS“ nariai (įskaitant jaunus tyrinėtojus), kuriuos domina „Changing Socities – Dimensions of Europeanization“ tema, pateikti 400 žodžių santrauką ir trumpą gyvenimo aprašymą (200 žodžių), kontaktinę informaciją iki 2021 m. liepos 10 d.: .

Pranešėjų iš universitetų tinklo „ARQUS“ kelionės ir apgyvendinimo išlaidos bus padengtos, taip pat ir tam tikro skaičiaus dalyvių iš kitų institucijų.