Patentai

Vilniaus universiteto mokslininkai yra sukūrę išradimų, kuriems suteikti įvairūs tarptautiniai patentai (Europos, JAV ir kitų šalių patentų tarnybų). Kadangi universitete kuriami išradimai yra tarpdisciplininiai, išradimų patentų ir/ar patentinių paraiškų pavadinime ir apibūdinančiuose raktažodžiuose gali būti kelios mokslinių tyrimų ir technologijų sritys. Dėl dominančio VU patento ar patentinės paraiškos licencijavimo galimybių susisiekite .

Raktažodis

Berlyno mėlynojo pasluoksnio ant titano pagrindo formavimo metodai ir jų taikymas gliukozės biologiniuose jutikliuose

Sukurta: 23 rugpjūčio 2023

Šis išradimas aprašo biologinių jutiklių, kurie gali būti panaudojami gliukozės kiekio nustatymui mėginiuose, gamybos būdus. Šiuose biojutikliuose naudojamos titano plokštelės padengtos Berlyno mėlynojo sluoksniu, prie kurio prijungiamas polipirolo inkaras arba tiesiogiai nusodinamas fermentas, leidžiantis aptikti mėginyje esančią analitę. Gaminant gliukozės biojutiklius, šis fermentas yra gliukozės oksidazė. Šie biojutikliai pranašesni tuo, kad jų veikimui naudojamas žemas elektrodo potencialas.

Išradėjai: Almira Ramanavičienė, Arūnas Ramanavičius, Aušra Valiūnienė, Urtė Samukaitė-Bubnienė, Povilas Virbickas

Jurisdikcija: LT

Nuoroda į patentą