Darbdaviams
Mes padedame studentams:
- Pažinti ir įveiklinti savo stiprybes.
- Surasti asmenines užimtumo galimybes.
Jei ir Jūs norite padėti įgyvendinti šiuos tikslus, kviečiame susipažinti su bendradarbiavimo galimybėmis žemiau:
Pasiūlykite studentams praktikos vietą
Siekiame studijų metu studentams sudaryti sąlygas įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių. Todėl studentų praktikos įmonėse ir organizacijose – svarbi studijų dalis. Kviečiame prisidėti ir siūlyti praktikos galimybes studentams.
Vilniaus universiteto studentai gali atlikti trijų rūšių praktikas:
Praktikos rūšis | Aprašymas |
---|---|
Privalomoji praktika | Tai studijų plane numatyta profesinė praktika. Tam, kad ją studentai atliktų, turi būti pasirašyta trišalė sutartis tarp praktikanto(-ės), universiteto ir Jūsų organizacijos. Kviečiame susipažinti, kokių studijų programų studentai ieškosis praktikos artimiausiu metu. |
Sumanioji praktika | Tai praktika, kurios metu suburta 5–7 studentų tarpdisciplininė komanda pagal kūrybinio mąstymo metodiką sprendžia įmonių ar organizacijų pateiktus iššūkius. Daugiau informacijos apie ją rasite skiltyje „Sumanioji praktika“ (žr. žemiau). |
Savanoriška praktika | Šią praktiką studentus galite kviesti atlikti bet kuriuo metų laiku. Pasirašomos dvišalės praktikos sutartys tarp studento(-ės) ir organizacijos (žr. LR Užimtumo įstatymo 10 str.). Jeigu praktikai priimate studentus, kurie nėra ES piliečiai ir ši praktika nenumatyta jų studijų plane, primename, kad jie gali dirbti ne daugiau nei 20 val. per savaitę. |
Siekiame, kad studentų praktika Jūsų organizacijai butų naudinga, o studentams – prasminga. Todėl primename svarbiausius su praktika susijusius dalykus:
- Pokalbis dėl praktikos. Jo metu galėsite įvertinti studentų gebėjimus, suderinti savo ir jų lūkesčius. Praktikantams tai bus naudinga pokalbių dėl darbo repeticija. Pokalbis dėl praktikos nėra privalomas, bet rekomenduojame jį inicijuoti.
- Praktikos tikslai ir užduotys. Prieš sutikdami priimti praktikantus, įvertinkite, ar galėsite jiems suteikti galimybę įgyvendinti tikslus, dėl kurių jie atlieka praktiką. Šie tikslai gali būti nurodyti universiteto arba sugalvoti pačių studentų. Jie nurodo, kokius įgūdžius studentai norėtų sustiprinti, ko praktikos metu išmokti.
- Praktikos sutarties pasirašymas. Prieš pasirašant praktikos sutartis įmonei ar organizacijai būtina žinoti, kokie numatyti praktikos tikslai ir uždaviniai, kokie yra įmonės, studentų ir universiteto įsipareigojimai, teisės ir pareigos. Kviečiame susipažinti su trišalės VU praktikos sutarties forma. Pirmiausia sutartį pildo studentai, paskui – Jūsų įmonė, o galiausiai – universitetas. Taip pat su studentais galite pasirašyti ir kitus praktikai aktualius dokumentus, pavyzdžiui, konfidencialumo sutartį.
- Praktikos pradžia. Vėliausiai dieną iki prasidedant praktikai priimanti organizacija privalo apie praktikantus pranešti Sodrai. Taip pat prieš prasidedant praktikai svarbu su praktikantais aptarti formalumus: praktikos valandas, reikalingas priemones, saugos reikalavimus ir kt. bei atsakyti į jiems kylančius klausimus. Iki praktikos pradžios arba pirmąją praktikos dieną Jūsų organizacijos praktikos vadovas su studentais turėtų galutinai suderinti praktikos planą.
- Praktikos eiga. Praktika – tai veikla, suteikianti studentams sąlygas mokytis. Todėl labai svarbu, kad Jūsų organizacijos praktikos vadovas reguliariai suteiktų grįžtamąjį ryšį studentams apie jų atliktas užduotis: svarbu jiems pasakyti ir tai, ką jie daro gerai, ir tai, kur studentai galėtų patobulėti.
- Po praktikos. Pasibaigus praktikos laikotarpiui nepamirškite studentų įvertinti pagal universiteto reikalavimus. Praktikos vadovas taip pat gali parašyti rekomendacinį laišką ar atsiliepimą studento(-ės) LinkedIn profilyje, aptarti praktikos rezultatus, praktikanto(-ės) stipriąsias ir tobulintinas savybes.
Skelbkite darbo ir praktikos pasiūlymus
Beveik visi Vilniaus universiteto studentai studijų laikotarpiu atlieka privalomą (t. y. numatytą studijų plane) praktiką. Todėl visada džiaugiamės galėdami pasiūlyti studentams kuo įvairesnį spektrą darbo ir praktikos galimybių.
Jūsų darbo ir praktikos pasiūlymais studentams kviečiame dalytis karjeros valdymo sistemoje karjera.lt.
karjera.lt – tai 25-ių Lietuvos aukštųjų mokyklų sukurta sistema, padedanti aukštųjų mokyklų studentams ir absolventams susipažinti su karjeros galimybėmis. Jūs joje galite savarankiškai skelbti informaciją apie laisvas darbo ir praktikos vietas, renginius, tiesiogiai susisiekti su sistemoje užsiregistravusiais studentais bei peržiūrėti jų CV.
Daugiau informacijos galite rasti atidarę šį sistemos pristatymą arba susisiekę tiesiogiai el. paštu arba telefonu (8 5) 236 6253.
Meskite studentams Sumaniosios praktikos iššūkį
Siūlome pateikti mūsų studentams užduotį išspręsti Jūsų verslui rūpimą problemą (angl. business case).
Kaip tai veikia:
1. Jūs išsakote verslo problemą (vadiname tai iššūkiu), su kuria susiduriate, ir kurios sprendimas Jūsų įstaigai yra svarbus. Pateikti savo iššūkį galite užpildydami šią formą.
2. Mes suburiame tarpdisciplininę 5–7 studentų komandą šiam iššūkiui spręsti. Ji per 3 mėnesius išanalizuoja problemą ir pasiūlo Jums galimą sprendimą, paremtą organizacijos, rinkos ir tikslinės grupės analize (komanda dirba pagal kūrybinio mąstymo metodiką angl. Business Design Thinking).
Nauda organizacijai:
- Galimybė prisidėti prie specialistų rengimo.
- Talentų – būsimų darbuotojų atranka ankstyvajame etape.
- Naujas požiūris (iš šalies) į esamą verslo problemą.
Tokią komandinę studentų praktiką vadiname sumaniąja praktika (angl. smart internship). Daugiau apie šią praktiką galite sužinoti čia.
Sumanioji praktika organizuojama du kartus per metus – rudens semestre startuoja spalį, o pavasario semestre – vasarį. Iššūkių (verslo problemų) registracija baigiasi 1 mėnesį iki praktikos pradžios.
Skaitykite paskaitas, veskite seminarus, praktinius užsiėmimus
Kviečiame dalytis savo patirtimi ir žiniomis su studentais. Kokybiškas turinys ir tikri pavyzdžiai iš kasdienės veiklos pristatys Jūsų organizaciją geriau nei dešimtys lankstinukų bei organiškai papildys mūsų dėstytojų perteikiamas žinias studentams.
Tuo tarpu kiekvienas susitikimas su studentais Jums – tai galimybė kurti savo kaip darbdavio įvaizdį ir prisidėti prie būsimų profesionalų rengimo.
Paskaitos ir seminarai gali būti organizuojami:
- Konkrečios studijų programos, krypties ir kurso studentams kaip studijų dalyko, numatyto tvarkaraštyje, dalis (iš anksto suderinus temą su dalyko dėstytoju),
- Būti atviri visiems siūloma tema besidomintiems studentams ir organizuojami laisvu nuo paskaitų metu.
Norėdami pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis su studentais, pateikite savo pasiūlymus užpildydami šią formą. Šiuo metu Studentų paslaugų ir karjeros skyrius ieško organizacijų atstovų, galinčių vesti atviras paskaitas ar seminarus šiomis temomis.
Daugiau informacijos galite gauti susisiekę tiesiogiai el. paštu arba telefonu (8 5) 236 6253.
Siūlykite baigiamųjų darbų temas
Galimybė įsigilinti į realius šiuolaikinio pasaulio pavyzdžius – puikus būdas studentams pritaikyti ir plėsti Vilniaus universitete įgytas žinias ir įgūdžius. Todėl kviečiame mūsų studentams siūlyti baigiamųjų darbų temas, kurios būtų susijusios su jūsų organizacija ar jos veiklos sritimi.
Susipažinkite, kokių studijų programų studentams galite siūlyti temas, ir kokie temų teikimo terminai.
Baigiamųjų darbų pasiūlymus siųskite . El. laiške nurodykite fakultetą, studijų pakopą (bakalauro, vientisųjų ar magistrantūros), studijų programą ir siūlomą baigiamojo darbo temą.
Tapkite studentų mentoriais
Mentorystė skirta visapusiškai ugdyti studentų bendrąsias kompetencijas, išmanumą, gerinti jų akademinius ir asmeninius pasiekimus, padėti perimti mentoriaus sukauptą patirtį ir gauti vertingų patarimų planuojant profesinę ateitį.
Jei esate Vilniaus universiteto alumnas, kviečiame tapti studentų mentoriumi ir užmegzti tiesioginį kontaktą su gabiu jaunimu – būsimais savo srities profesionalais.
Mentorystės nauda mentoriui:
- Dalijimasis patirtimi.
- Savo praktinių ir profesinių žinių gilinimas.
- Artimesnis studentų pažinimas.
- Ateities lyderių ugdymas, talentų atradimas.
- Naujų įgūdžių ir kompetencijų įgijimas.
- Pasitenkinimas suteikus pagalbą.
Mentorių registracija vyksta nuolat. Daugiau apie mentorystę galite sužinoti čia.
Dalyvaukite VU Karjeros dienose
Karjeros dienos – jau keturioliktus metus vykstantis renginys, kuris į vieną vietą suburia apie 50 organizacijų ir daugiau nei 10 000 Vilniaus universiteto studentų. Renginio tikslas – supažindinti studentus su šiuolaikinės darbo rinkos veikėjais, o organizacijoms pasiūlyti galimybę prisistatyti ir pabendrauti su būsimais savo srities specialistais.
2021 m. Karjeros dienos vyks nuotoliniu būdu. Jos planuojamos gegužės 3–7 d. (kiekviena diena bus skirta vis kitiems VU fakultetų studentams).
Kaip galite dalyvauti:
- Prisistatykite studentams kontaktų mugėje. Tai – didžiausio susidomėjimo sulaukianti Karjeros dienų dalis. Šiemet su studentais galėsite bendrauti nuotoliniuose kambariuose Gather platformoje.
- Išbandykite greituosius darbo pokalbius. jei norėtumėte studentus priimti praktikai ar darbo vietai, tai – puiki galimybė rasti tinkamų kandidatų. Discord platformoje kiekvienas studentas(-ė) turės 15 minučių, kad prisistatytų jums ir atsakytų į jūsų klausimus.
- Veskite studentams paskaitas arba praktinius seminarus. Pasidalinkite savo patirtimi, įkvėpdami studentus siekti savo tikslų, arba supažindinkite juos su savo organizacijos veikla pateikdami praktines užduotis.
- Pateikite studentams iššūkį Karjeros dienų hakatonui. Studentų komandos per paskirtą laiką turės pasiūlyti iššūkio sprendimo būdą. Geriausios idėjos autoriai bus apdovanoti Jūsų įsteigtais prizais.
Daugiau informacijos ir šių metų kainas rasite čia. Jeigu norėtumėte dalyvauti renginyje arba turėtumėte klausimų, kreipkitės . Karjeros dienas organizuoja Vilniaus universiteto Studentų atstovybė. Karjeros dienų svetainė vu-kd.lt.
Įsteikite vardinę stipendiją
Geriausiems Vilniaus universiteto studentams vardines stipendijas teikia įvairios organizacijos ir privatūs rėmėjai. Tai puikus būdas paskatinti jaunuosius talentus gilintis į tam tikrą veiklos sritį bei galimybė garsinti savo organizacijos vardą. Todėl kviečiame steigti vardines stipendijas Jūsų organizaciją labiausiai dominantiems studentams.
Vardinė stipendija skiriama bakalauro, vientisųjų, magistro ir doktorantūros studijų geriausiems studentams pagal tam tikras veiklos sritis už ypatingus pasiekimus ar nuopelnus šiose srityse. Stipendijos gali būti skiriamos vieną, kelis kartus arba kasmet.
Vardinių stipendijų skyrimo principai įtvirtinami konkrečios vardinės stipendijos nuostatuose (juos rengia VU padalinio atstovai, nurodydami Jūsų siūlomus studentų atrankos kriterijus). Norint steigti stipendiją studentams reikėtų pasirašyti paramos sutartį.
Jeigu norėtumėte steigti savo organizacijos vardinę stipendiją VU studentams, kviečiame užpildyti šią formą ir mes su Jumis susisieksime.
Kurkite ar atnaujinkite edukacines ir laisvalaikio erdves
Siekdami užtikrinti į studentą orientuotą mokymosi procesą, kurio centre yra individuali asmenybė su savo poreikiais, mokymosi stiliumi ir idėjomis, daug dėmesio skiriame fizinei erdvei, kurioje vyksta mokymas(is) ir studentų laisvalaikis Universitete. Kviečiame prisidėti kuriant mokymosi ir laisvalaikio erdves, kur kiekvienas kvadratinis metras stimuliuoja kūrybiškumą ir tarnauja jaunų žmonių saviraiškai ir tobulėjimui.
Prisidėti prie edukacinių ir laisvalaikio erdvių tobulinimo galite tiek skirdami finansinę paramą, tiek perleisdami Universitetui naudoti gerame stovyje esančius Jums nebereikalingus baldus bei įrangą. Dėl paramos galimybių pasitarti galite el. paštu arba telefonu (8 5) 236 6253.
Esame atviri ir kitokioms bendradarbiavimo galimybėms:
- Studentų profesinio tobulėjimo paramos programų plėtros rėmimas: mentorystė, sumanioji praktika, bendrųjų kompetencijų mokymai.
- Kursinių, baigiamųjų darbų, projektų temų siūlymas.
- Kiti projektai ar Jūsų pasiūlymai.
Ilgalaikiai partneriai turi galimybę dalyvauti Rugsėjo 1-osios ir diplomų įteikimų šventėse, studentų baigiamųjų darbų gynimuose ir studijų programų komitetų veikloje.