Patentai

Vilniaus universiteto mokslininkai yra sukūrę išradimų, kuriems suteikti įvairūs tarptautiniai patentai (Europos, JAV ir kitų šalių patentų tarnybų). Kadangi universitete kuriami išradimai yra tarpdisciplininiai, išradimų patentų ir/ar patentinių paraiškų pavadinime ir apibūdinančiuose raktažodžiuose gali būti kelios mokslinių tyrimų ir technologijų sritys. Dėl dominančio VU patento ar patentinės paraiškos licencijavimo galimybių susisiekite .

Raktažodis

Non-invasive approach to early diagnosis and prognosis of acute severe pancreatitis based on heat shock proteins mechanism of action

Sukurta: 04 liepos 2023
Kryptis: Medicina

This invention describes a method for early diagnostics of severe pancreatitis using cell membrane damage detection mechanisms. The method involves a non-invasive testing of human urine or other body fluids samples of patients that are suspected to be affected by acute pancreatitis. The invention is based on heat shock protein HSP-70, 90, 60, and 27 role of action in disease progression.

Inventors: Kęstutis Strupas, Aistė Gulla

Jurisdiction: LT, PCT, EP.

Link to espacenet.