„ARQUS“ mokslinių tyrimų forumas Bergeno universitete: „European Cultural Heritage“

Sukurta: 13 rugsėjo 2021

Pagrindas ir tikslas:

Bergeno universiteto mokslininkų grupė (The Medieval Research Cluster) organizuoja mokslinių tyrinėjimų forumą tema „Europos kultūros paveldas“ (angl. European Cultural Heritage), kuris vyks 2021 m. lapkričio 1–3 d.

Renginyje dalyvauti kviečiami „ARQUS“ universitetų dėstytojai, mokslininkai ir tyrinėtojai.

Laikas: lapkričio 1–3 d.
Vieta: Bergeno universitetas

Pagal „ARQUS“ 6-osios veiksmų krypties „Parama moksliniams tyrinėjimams ir ankstyvojo etapo tyrinėtojų tobulėjimui“ nuostatas vykdomos iniciatyvos, skatinančios bendrus mokslinius tyrinėjimus. Viena iš jų yra „ARQUS“ mokslinių tyrinėjimų forumas. Pagrindinis forumo tikslas – rengti susitikimus, kuriuose universitetų tinklo „ARQUS“ tyrinėtojai galėtų pristatyti savo darbus.
Mokslinių tyrinėjimų forumas suteiks dalyviams galimybę pasidalyti informacija apie savo interesus ir tikslus, apsikeisti idėjomis ir nustatyti bendras domėjimosi sritis, siekiant pasiruošti bendriems moksliniams tyrinėjimams. Mokslinių tyrinėjimų forumas Bergene susijęs su konferencija „Miestas laiko tėkmėje: erdvė, kultūra ir paveldas“, kuri rengiama tuo pat metu.

Programa

• Lapkričio 1 d. Tinklo universitetų susitikimas. Unikali bendradarbiavimo galimybė

Mokslinių tyrinėjimų forumas prasidės lapkričio 1 d., pirmadienį, „ARQUS“ tinklo universitetų susitikimu, kuriame dalyvaus iki 20 šių universitetų darbuotojų, tyrinėjančių Europos kultūros paveldą. Po bendrų pietų ir įžanginės dalies dalyviai trumpai pristatys savo mokslinių tyrimų interesus, galimus projektus ir potencialaus bendradarbiavimo sritis. Vėliau dalyviai išsiskirstys į konkretesnių diskusijų, pagrįstų bendrais mokslinių tyrinėjimų interesais, grupes. Po to su finansavimo ekspertais iš Bergeno universiteto bus aptariamos finansavimo galimybės ir paraiškų teikimo procesai.

Tinklo universitetų susitikimas suteikia puikią galimybę užmegzti naujų ryšių, kurti projektų idėjas ir iškart pradėti rengti bendras finansavimo paraiškas. Siekiant sklandesnės renginio eigos, susitikimo dalyviai prašomi atsiųsti trumpą (iki 400 žodžių) mokslinių tyrinėjimų, projektų idėjų ir (arba) sričių, kuriose galėtų vykti bendradarbiavimas, aprašymą registracijos formoje. Galimos temos diskusijoms grupėse bus parinktos pagal dalyvių interesus. Jos galėtų būti tokios:

• Paveldas ir tvarumas
  • Paveldas ir visuomenės informavimas
  • Skaitmeninės strategijos paveldo srityje

• Lapkričio 2–3 d. Konferencija „Miestas laiko tėkmėje: erdvė, kultūra ir paveldas“

Mokslinių tyrinėjimų forumas tęsis lapkričio 2–3 d., vykstant konferencijai „Miestas laiko tėkmėje: erdvė, kultūra ir paveldas“. Konferencijos tematika – Europos miestų paveldas, visų pirma turtingas Bergeno kultūros paveldas. Lapkričio 2-osios vakare bus siūloma pasivaikščioti po miestą ir susipažinti su vietomis, apie kurias kalbama konferencijoje. Renginiui vadovaus buvęs UNESCO tvaraus paveldo ir aplinkos valdymo komisijos pirmininkas prof. Geiras Atle Erslandas. Po to tyrinėjimo forumo dalyviai bus pakviesti į konferencijos proga rengiamą priėmimą viename iš žymių miesto paveldo objektų.

Konferencija „Miestas laiko tėkmėje“ siekiama sutelkti akademikus, politikos formuotojus, paveldo valdytojus ir visuomenę bei paskatinti į sprendimus orientuotas diskusijas. Todėl programoje numatyta daug laiko klausimams ir diskusijoms. Organizatoriai tikisi, kad ši konferencija taps modeliu, kaip mokslininkai ir tyrinėtojai gali kartu su politikais ir kultūros paveldo valdymo suinteresuotosiomis šalimis rengti viešai pristatomus mokslinių tyrinėjimų projektus ir jais pagrįstą politiką. Programa baigsis bendra atvira diskusija aktualiausiomis temomis, susijusiomis su istoriniais miestais ir urbanistine plėtra.

Daugiau informacijos ir registracijos dalyvauti tinklo forume forma

Daugiau informacijos apie konferenciją tinklavietėje

Jei turite klausimų arba norite gauti daugiau informacijos, rašykite el. pašto adresu: