Seminaras tarpkultūrinei komunikacijai skatinti

Sukurta: 19 balandžio 2022

Paduvos universitetas kviečia „Arqus“ universitetų akademinį ir administracijos personalą į proceso dramos seminarą, skirtą tarpkultūrinei komunikacijai skatinti. Seminaras vyks internetu balandžio 29 d. nuo 15.30 iki 18 val. (Lietuvos laiku).

Proceso drama – tai atlikimo metodas, kai vedėjai ir dalyviai kartu kuria istoriją. Šio metodo tikslas nėra sukurti publikai skirtą spektaklį ar galutinį produktą. Vietoj to besimokantieji dalyvauja įvairiose dramos veiklose, kurios vyksta auditorijoje. Proceso drama naudojama įvairiose švietimo srityse, įskaitant kalbų mokymąsi. Šiame seminare ji bus pasitelkiama kaip tarpkultūrinės kompetencijos ir komunikacijos tyrinėjimo priemonė. Dalyviai įsijaus į kito žmogaus vaidmenį ir pažvelgs į pasaulį iš kitos perspektyvos. Įsijausdami į skirtingus vaidmenis ir iš jų išeidami, dalyviai apmąstys bendravimo su skirtingų kultūrų žmonėmis iššūkius ir dramos, kaip tarpkultūrinio dialogo ir supratimo skatinimo priemonės, privalumus.

Erika Piazzoli tai apibūdina tokiais žodžiais: „Proceso dramoje nesistengiame rasti laimingos pabaigos. Nesistengiame nieko ištaisyti. Mes nagrinėjame tam tikrą klausimą keliais požiūriais.“

Norint dalyvauti ypatingų reikalavimų nėra, tačiau dalyvių prašoma prisijungti su įjungtu mikrofonu ir kompiuterio kamera. „Arqus“ aljanso universitetų darbuotojams seminaras yra nemokamas.

Seminarą ves Paduvos universiteto darbuotojos Fiona Dalziel (Lingvistikos ir literatūrologijos katedra), Angela Soldà (Informacijos inžinerijos katedra) ir Denada Dedja (Trečiosios misijos skyrius).

Registruokitės čia iki 2022 m. balandžio 24 d. Dalyviai prieš seminarą gaus kvietimą į „Zoom“ susitikimą.

Visais klausimais kreipkitės į Barbarą Gödeke el. paštu .

Dėmesio! Siekiant užtikrinti sesijos kokybę ir naudą dalyviams, šiame seminare gali dalyvauti ne daugiau kaip 21 asmuo. Kiekvienam universitetui partneriui yra skirtos 3 seminaro vietos, jos bus paskirstytos pagal registracijos eiliškumą. Jei iš vieno universiteto užsiregistruos mažiau nei 3 dalyviai, likusios vietos bus skirstomos pagal sąrašą, neatsižvelgiant į priklausymą universitetui partneriui.

„Arqus“ seminarų ciklas apie kalbų ir tarpkultūrinę kompetenciją siūlomas pagal 4 veiklos kryptį „Daugiakalbis ir daugiakultūris universitetas“ (4.5 papunktis), kuriai vadovauja Leipcigo universitetas. Šie seminarai skirti universitetų partnerių akademiniam ir administracijos personalui. Juose nagrinėjamos konkrečios temos, pavyzdžiui, darbas ir dėstymas anglų kalba, kultūrinis sąmoningumas auditorijoje ir už jos ribų, įtrauki kalba.