Ukrainiečių kalbos ir kultūros seminaras

Sukurta: 04 gegužės 2022

Nuo karo prieš Ukrainą pradžios ši šalis atsidūrė dėmesio centre. Milijonai ukrainiečių bėgdami nuo karo rado prieglobstį kitose šalyse. „Arqus“ aljanso universitetai sureagavo į krizę ir įsipareigojo priimti ir palaikyti studentus bei akademinius darbuotojus iš Ukrainos.

Šio Graco universiteto rengiamo interaktyvaus seminaro tikslas – supažindinti su ukrainiečių kalba, pagrindiniais kalbiniais ir sociolingvistiniais jos aspektais. Dalyviai taip pat bus supažindinti su ukrainiečių kirilica, pagrindiniais Ukrainos geografijos ir kultūros istorijos faktais.

Norintiems dalyvauti seminare nėra jokių išankstinių sąlygų, tačiau dalyvių prašoma prisijungti su įjungtu mikrofonu ir kompiuterio kamera. Seminaras skirtas visam suinteresuotam „Arqus“ aljanso universitetų partnerių akademiniam ir administracijos personalui. Seminarą ves mokslų daktarė Svitlana Antonyuk ir dr. Marija Donska iš Graco universiteto Slavistikos instituto.

Data ir laikas: gegužės 20 d. nuo 17.00 iki 1p.00 val. (Lietuvos laiku).

Registracija: registruokitės čia iki 2022 m. gegužės 15 d.

Seminaro formatas: internetu (per „Zoom“). Dalyviai numatytu laiku gaus kvietimą į „Zoom“ susitikimą.

Mokestis: „Arqus“ aljanso universitetų partnerių darbuotojams seminaras yra nemokamas.

Kontaktinė informacija: jei turite klausimų, susisiekite su Simone Klinge elektroniniu paštu

Dėmesio! Siekiant užtikrinti sesijos kokybę ir naudą dalyviams, šiame seminare gali dalyvauti ne daugiau kaip 20 asmenų. Vietos seminare bus sąžiningai paskirstytos tarp universitetų partnerių pirmumo tvarka.

„Arqus“ seminarų ciklas apie kalbų ir tarpkultūrinę kompetenciją siūlomas pagal 4 veiklos kryptį „Daugiakalbis ir daugiakultūris universitetas“ (4.5 papunktis), kuriai vadovauja Leipcigo universitetas. Šie seminarai skirti universitetų partnerių akademiniam ir administracijos personalui. Juose nagrinėjamos konkrečios temos, pavyzdžiui, darbas ir dėstymas anglų kalba, kultūrinis sąmoningumas auditorijoje ir už jos ribų, įtrauki kalba.