Unitopijos konferencija apie skaitmeninę transformaciją ir demokratiją

Sukurta: 25 vasario 2022

Naujos informacinių technologijų formos visada buvo glaudžiai susijusios su politinių sistemų raida. Skaitmenizacija yra didelis iššūkis, nes kelia abejonių ir meta iššūkį demokratinių sistemų ir jų institucijų veikimui iki pat šių dienų. 2022 m. gegužės 12–14 d. Graco universitetas organizuoja konferenciją „Unitopija. Skaitmeninė transformacija kaip demokratijos veiksnys“.

Tris dienas ekspertai diskutuos apie tai, kaip skaitmeninės technologijos kelia grėsmę šiuolaikinėms demokratijoms arba joms kenkia ir, dar įdomiau, kaip galėtume formuoti skaitmenines technologijas ir jas kuriančias inovacijų sistemas taip, kad jos būtų naudingos mūsų demokratinėms visuomenėms. Šis požiūris išeina iš tradicinio politikos supratimo ribų ir kelia klausimą, kokie procesai, infrastruktūros ir institucijos yra būtini demokratinėms sistemoms įgalinti ir puoselėti skaitmeniniame amžiuje.

Konferencijos, organizuojamos bendradarbiaujant su „Arqus“ aljansu, tikslas – suteikti jauniems mokslininkams galimybę pristatyti savo darbus platesnei bendruomenei, be to, joje bus skaitomi žinomų mokslininkų pranešimai, rengiami seminarai įvairiomis temomis, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama bendradarbiavimui, žinių kūrimui ir ryšių užmezgimui, taip pat vyks žinių perdavimo renginiai. Konferencija vyks anglų kalba.

1. Kvietimas teikti pranešimų santraukas

Artėjančioje unitopijos konferencijoje norime pradėti diskusiją apie skaitmeninės transformacijos keliamą riziką, kita vertus, potencialą mūsų demokratijoms. Kokios reguliavimo ar valdymo formos yra būtinos, kad skaitmeninės technologijos būtų suderintos su bendruoju gėriu? Kaip įsivaizduotume ateities skaitmenines demokratijas? Tai tik keletas klausimų, kuriuos norime nagrinėti konferencijoje. Skaitmeninę transformaciją suprantame kaip demokratijos veiksnį. Tai verčia mus ir leidžia mums permąstyti, kaip suprantame demokratiją skaitmeniniame amžiuje.

Pranešimų santraukas galima siųsti iki kovo 3 d.

Laukiame įvairių disciplinų ir sričių atstovų, kaip antai politikos mokslų, kompiuterijos, teisės, sociologijos, ekonomikos, mokslo ir technologijų studijų, informatikos ir kitų. Dalyviai gaus informaciją apie savo dalyvavimo patvirtinimą iki balandžio 13 d.

Visi pranešimai bus paskelbti konferencijos medžiagoje internete. Atrinktus pranešimus bus siūloma įtraukti į specialų konferencijos leidinį (redaguojamą tomą).

2. Kvietimas rengti seminarus

Konferencijoje norime neapsiriboti klasikine diskusija. Siekiant išsamiau diskutuoti ir burti bendruomenę, konferencijoje taip pat rengiami įvairaus formato seminarai.

Konceptualių ir akademinių seminarų tikslas – aptarti konkrečius iššūkius ir klausimus ir sukurti erdvę, kurioje būtų galima atlikti žvalgomuosius tyrimus.
Įgūdžių seminarai yra numatyti kaip žinių perdavimo ir mokymosi sritis, kurioje jaunieji mokslininkai mokosi dažnai neįsisąmonintų ar neįvardijamų įgūdžių, reikalingų norint išlikti akademinėje aplinkoje.

Norėdami paskatinti išsamų pokalbį apie skaitmeninę transformaciją kaip demokratijos veiksnį, kviečiame rengti seminarus unitopijos konferencijoje. Seminarai turėtų trukti 1,5 val. ir būti vieno iš dviejų aprašytų formatų. Ypač skatiname kūrybiškus ir novatoriškus metodus, kurie pranoksta standartinius seminarų formatus. Vieno seminaro dalyvių skaičius dėl patalpų dydžio ribojamas iki 25 asmenų.

Paraiškas dėl seminarų galima teikti iki kovo 3 d. Dalyviai gaus informaciją apie savo dalyvavimo patvirtinimą iki balandžio 13 d.

Daugiau informacijos rasite unitopijos konferencijos svetainėje.

Dalyvaukite šiame puikiame renginyje ir susipažinkite su skaitmeninės transformacijos ateitimi!