EKSPLA Atlantic lazerinė sistema

Sukurta: 05 gruodžio 2023
Padalinys: Fizikos fakultetas
Raktažodžiai: 1. Lazeriu inicijuoto optinių elementų atspindžio ir pralaidumo tyrimai optinėse dangose;
Atsakingas žmogus: Dr. Andrius Melninkaitis 8 5 236 6067

Optinių elementų laikinio atsako tyrimai panaudojant didelės vidutinės ir smailinės galios didelio pasikartojimo dažnio pikosekundinę lazerinę sistemą.

Pasirinktoms eksperimentinėms sąlygoms (10 ps, 1 MHz, 1064 nm, 532 nm, 355 nm) tyrimai gali būti atlikti panaudojant įvairius papildomus priedus pvz. galios, energijos, spektro, trukmės ir erdvinių parametrų matuoklius bei laisvai pasirenkamas optines grandines (šie priedai nėra įtraukti į paslaugą ir turi būti derinami atskirai). Panaudojant išorinius optinius, optomechaninius ir elektroninius elementus galima surinkti įvairias funkcines eksperimentines schemas optinių elementų stebėjimui spinduliuotės poveikyje, pvz.:
1. Atspindžio ir pralaidumo pokyčių stebėjimas laike;
2. Sugerties nuostolių pokyčio stebėjimas laike;
3. Optinio atsparumo tyrimai.

Panaudojimo galimybės:

2. Optinių dangų netiesinės sugerties tyrimai;
3. Optinio atsparumo slenksčio matavimai;
4. Pagreitinto nuovargio tyrimai optiniuose elementuose.