Organinių medžiagų tirpalų ir sluoksnių sugerties, fluorescencijos ir fosforescencijos spektrų matavimai

Sukurta: 26 lapkričio 2018
Padalinys: Fizikos fakultetas
Raktažodžiai: Organinės medžiagos, sugertis, fluorescencija, fosforescencija, spektrų charakterizavimas, organinė elektronika, OLED, saulės celės, jutikliai

Organinių medžiagų tirpalų (praskiestų acetone, tetrahidrofurane, toluene, dimetilo sulfokside, etanolyje, metanolyje ir kituose tirpikliuose) sugerties, fluorescencijos ir fosforescencijos spektrų matavimai.

Sugerties spektro matavimai:
- spektrinis diapazonas: 185 nm - 3300 nm;
- fotometrinis diapazonas: 8A Vis diapazone, 6A in NIR diapazone;
- vieno matavimo metu galimas tik vienas bandinys.

Fluorescencijos ir fosforescencijos matavimai:
- spektrinis diapazonas: 196 nm - 957 nm;
- vieno matavimo metu galimas tik vienas bandinys;
- fosforescencijos matavimai atliekami aplinkoje be deguonies.

Panaudojimo galimybės. Naujų organinių medžiagų sugerties, fluorescencijos ir fosforescencijos spektrų charakterizavimas leis įvertinti šių medžiagų panaudojimo galimybes, kuriant organinės elektronikos prietaisus (organinius šviestukus, organines saulės celes, jutiklius).

Kontaktai. Dr. Karolis Kazlauskas, tel. +370 600 34126,