Medžiagų optinių parametrų nustatymas 8-300 K temperatūrų diapazone

Sukurta: 26 lapkričio 2018
Padalinys: Fizikos fakultetas
Raktažodžiai: Optiniai parametrai, organiniai junginiai, tirpalai, sluoksniai, fluorescencija, fosforescencija, spektrai, sugerties spektras, kvantinis našumas, gyvavimo trukmė, organinė elektronika, OLED, saulės celės, jutikliai

Organinių medžiagų tirpalų ir sluoksnių fluorescencijos ir fosforescencijos spektrų, sugerties spektrų, vidinio kvantinio našumo (junginių tirpaluose), gyvavimo trukmės matavimai.

Fluorescuojančios ar fosforescuojančios medžiagos turi sugerti ir spinduliuoti spektrinėje srityje nuo 196 nm iki 957 nm.
Absoliutinis kvantinis našumas matuojamas naudojant palyginamąjį metodą. Palyginamuoju metodu matuojant naudojami etalonai: chinino sulfatas, fluoresceinas, sulforodaminas 101, Nilo mėlynasis perchloratas, 5 -karboksitetrametilrodaminas. Vienu metu galima matuoti vieną bandinį. Medžiagos turi pasižymėti intensyvia sugertimi spektrinėje srityje nuo 196 nm iki 957 nm, tirpumu organiniuose tirpikliuose (acetone, tetrahidrofurane, toluene, dimetilsulfokside, dimetilformamide, etanolyje, metanolyje ar kituose).
Kvantinio našumo matavimo tikslumas: 5%. Temperatūrų diapazonas nuo 8 K iki 300 K.

Panaudojimo galimybės. Nustatyti organinių junginių optiniai parametrai 8-300 K temperatūrų diapazone leis įvertinti jų panaudojimo galimybes moderniuose organinės elektronikos prietaisuose (organiniuose šviestukuose, organinėse saulės celėse, jutikliuose).

Kontaktai: Dr. Karolis Kazlauskas, tel. +370 600 34126,