Vilniaus universiteto Astronomijos observatorija

VU Astronomijos observatorijaUniversiteto Astronomijos observatorija, įkurta 1753 m., viena seniausių Europoje ir seniausia buvusioje Lietuvos ir Lenkijos valstybėje.­ Ji įkurta matematiko ir astronomo Tomo Žebrausko iniciatyva bei fundatorės Elžbietos Oginskaitės-Puzinienės parama. Observatorija ypač suklestėjo, kai jai ėmė vadovauti Martynas Počobutas(1728 - 1810), matematikas ir astronomas, Paryžiaus mokslų akademijos narys korespondentas, Londono karališkosios mokslo draugijos narys, Vilniaus universiteto rektorius (1780-1799).

1876 m. Vilniaus astronomijos observatoriją nusiaubė gaisras, o 1882 m. caro Aleksandro III įsakymu ji buvo uždaryta, daugelis prietaisų išdalinta įvairioms Rusijos imperijos įstaigoms.