Prasideda rinkimai į laisvas Senato narių vietas

Sukurta: 04 spalio 2023

Vilniaus universiteto Centrinė rinkimų komisija informuoja, kad prasideda rinkimai į dvi laisvas vietas Vilniaus universiteto senate. Rinkimai vyks Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, vadovaujantis Vilniaus universiteto statutu bei Vilniaus universiteto Senato patvirtintu Senato narių rinkimų tvarkos aprašu.

Informuojame, kad kandidatų dalyvauti rinkimuose kėlimas vyks nuo 2023 metų spalio 5 d. iki spalio 17 d., 15:00 val.

Vadovaujantis Vilniaus universiteto senato patvirtintu Senato narių rinkimų tvarkos aprašu, teisę kelti kandidatus į Senato narius turi kiekvienas rinkėjas, iškeldamas savo ar kito rinkėjo kandidatūrą. Jei keliama ne savo, o kito rinkėjo kandidatūra, ji gali būti iškelta tik esant jo sutikimui. Toks sutikimas turi būti išreikštas raštu.

Rinkėjais yra Vilniaus universiteto statuto 12 straipsnio 4 dalies reikalavimus atitinkantis dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai, dirbantys Universitete pagal neterminuotas darbo sutartis arba ne trumpiau kaip 3 metus nepertraukiamai dirbantys Universitete pagal terminuotas darbo sutartis ne mažiau kaip 1/2 Universiteto teisės aktuose nustatytos darbo laiko normos (ne mažiau kaip pusę etato). Kandidatai keliami pateikiant laisvos formos raštą; kai keliama kito asmens kandidatūra, turi būti pateiktas ir jo sutikimas raštu, kuris gali būti išreikštas atskiru raštu arba kaip įrašas rašte, kuriuo keliama jo kandidatūra.

Nuo 2023 m. spalio 23 d. iki spalio 31 dienos, 17:00 val. tęsis iškeltų ir įregistruotų kandidatų į Senato nario vietą agitacinis laikotarpis, kurio metu TF ir TSPMI rinkimų komisijų paskelbtu laiku ir vietoje vyks kandidatų debatai.

Senato rinkimai (balsavimas) TF ir TSPMI vyks 2023 m. lapkričio 13 dieną nuo 9.00 val. iki lapkričio 14 d. 17.00 val. Balsuojama bus TF ir TSPMI padalinių rinkimų komisijų nurodytose patalpose (apie jas bus informuojama TF ir TSPMI interneto svetainėse).

Išankstinis balsavimas rinkimuose vyks 2023 m. lapkričio 6 – 7 dienomis nuo 9.00 val. iki 17 val. Balsuojama bus TF ir TSPMI padalinių rinkimų komisijų nurodytose patalpose (apie jas bus informuojama TF ir TSPMI interneto svetainėse).