Vyksta rinkimai į laisvas Senato narių vietas

Sukurta: 27 gegužės 2015

Šiandien 9 valandą kamieniniuose akademiniuose padaliniuose prasideda balsavimas rinkimuose į laisvas Senato narių vietas. Rinkimų metu bus renkami 3 nauji Senato nariai - Taikomųjų mokslų instituto, Užsienio kalbų instituto bei socialinių ir humanitarinių mokslų bei menų srities atstovai Senate. Balsuoti į rinkėjų sąrašus įtraukti padalinių darbuotojai galės iki šio penktadienio, gegužės 29 dienos, 15 valandos.

Rinkimų rezultatus Centrinė rinkimų komisija nustatys ir paskelbs artimiausią pirmadienį, birželio 1 dieną.

Centrinė rinkimų komisija nurodo, jog renkant kamieninio akademinio padalinio atstovą Senate, Senato rinkimai kamieniniame akademiniame padalinyje bus laikomi įvykusiais, jei juose dalyvaus ne mažiau kaip du trečdaliai rinkimų teisę turinčių to padalinio darbuotojų. Išrinktu į Senatą bus laikomas kandidatas, surinkęs daugiausiai, bet ne mažiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių to padalinio rinkėjų balsų.

Tuo tarpu renkant socialinių, humanitarinių mokslų bei menų srities atstovą Senate, rinkėjų kvorumo reikalavimas nebus taikomas. Išrinktu į Senatą bus laikomas daugiausiai tos srities rinkėjų balsų surinkęs kandidatas.