Prasidėjo kandidatų kėlimas į Vilniaus universiteto tarybos narių vietas

Sukurta: 28 vasario 2017

Centrinė rinkimų komisija informuoja, jog vadovaujantis Senato 2017 m. vasario 21 d. nutarimu Nr. S-2017-2-3, prasidėjo rinkimai į dvi Vilniaus universiteto tarybos narių vietas:

1) pakartotiniai rinkimai į Tarybos išorinio nario, atstovaujančio teisinės, politinės, socialinės, ūkio, finansų ir administravimo sistemų plėtros interesų sričiai, vietą (šiuose rinkimuose galės balsuoti rinkėjo teisę turintys Universiteto dėstytojai bei mokslo (meno) darbuotojai);

2) rinkimai į Tarybos vidinio nario, atstovaujančio socialinių mokslų ir studijų plėtros interesų sričiai, vietą (šiuose rinkimuose galės balsuoti į rinkėjų sąrašus įtraukti socialinių mokslų sričiai atstovaujantys Ekonomikos fakulteto, Filosofijos fakulteto, Kultūros centro, Religijos studijų ir tyrimų centro, Kauno fakulteto, Komunikacijos fakulteto, Bibliotekos, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto, Teisės fakulteto ir Verslo mokyklos dėstytojai bei mokslo (meno) darbuotojai).

Šių rinkimų metu bus išrinkti nauji Vilniaus universiteto tarybos nariai, pakeisiantys atsistatydinusį prof. Romą Lazutką bei Seimo nare tapusią ir dėl to Tarybos narės pareigų tęsti negalėjusią Ingridą Šimonytę.

Tarybos narių rinkimai Universitete vyksta vadovaujantis Senato patvirtinto Tarybos narių rinkimų ir įgaliojimų nutraukimo tvarkos aprašo nuostatomis. Vadovaujantis Aprašu, teisę kelti kandidatus į Tarybos nario vietą bei balsuoti rinkimuose turi visi Universiteto akademinės bendruomenės nariai, atitinkantys Vilniaus universiteto statuto 12 straipsnio 4 dalies reikalavimus bei įtraukti į Centrinės rinkimų komisijos patvirtintą rinkėjų sąrašą. Kandidatai į Tarybos narius be kitų turi atitikti ir Aprašo 14 bei 15 straipsnių reikalavimus.

Kandidatus į Tarybos nario vietą galima kelti iki 2017 m. kovo 22 d. raštu pateikiant prašymą atitinkamo kamieninio akademinio padalinio rinkimų komisijai. Be to, į Tarybos narius keliamas asmuo turi pateikti padalinio rinkimų komisijai:

- asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

- Centrinės rinkimų komisijos patvirtintos formos kandidato į Tarybos narius duomenų anketą;

- Centrinės rinkimų komisijos patvirtintos formos sutikimą kandidatuoti į Tarybos narius (vidinio nario prašymas, sutikimas, išorinio nario sutikimas);

- Kandidato į Tarybos narius deklaraciją dėl interesų konflikto atskleidimo (Aprašo priedas).

Numatoma, kad abiejuose rinkimuose balsavimas padaliniuose vyks šių metų  balandžio 25 - 26 d