Mokslo rezultatų pritaikomumas ir komercinimas

Moksliniais tyrimais grįstų rezultatų pritaikomumo ir komercinimo sėkmė priklauso ne tik nuo pačios idėjos naujumo, originalumo ar sukurto MTEP sprendimo brandos, bet ir nuo sukauptų žinių apie idėjos/produkto/technologijos vartotoją ar klientą, esamos konkurencinės aplinkos, rinkos tendencijų, galimų verslo partnerių veiklos perspektyvų ir pan. Tačiau galimybė pritaikyti išvystytą idėją galutiniam vartotojui ar komercinti moksliniais tyrimais grįstą sprendimą nereikalauja būtent Jūsų verslumo įgūdžių ar Jūsų sukauptos verslo įmonės valdymo patirties.

Universiteto Inovacijų skyriaus komanda pasiūlys būdus, kaip būtų galima komercinti Jūsų idėją ar sukurtą sprendimą pritaikyti rinkos, visuomenės poreikiams, taip patobulinant ar pasiūlant naujas paslaugas, produktus, technologijas ir pan.

Įvertinę pranešime apie išradimą pateiktą informaciją apie Jūsų idėją/MTEP sprendimą, pasiūlysime būdus, kaip idėją galima plėtoti toliau: patentuoti ir licencijuoti; parduoti Jūsų sukurtas medžiagas, technologijas ar kitą intelektinę nuosavybę veikiančiam verslui; įkurti įmonę idėjos komercinimui, surasti investuotojus ir pan.