Covid-19 D.U.K.
Dažnai užduodami klausimai (DUK)
Ar dirba VU biblioteka?
Karantino laikotarpiu VU Bibliotekoje (VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Centrinėje bibliotekoje ir kamieninių akademinių padalinių skaityklose) teikiamos tik leidinių išdavimo ir priėmimo paslaugos Vilniaus universiteto bendruomenės nariams. Leidiniai išduodami tik pagal išankstinį užsakymą.
Knygų išdavimo ir priėmimo paslaugos teikiamos tik nekontaktiniu būdu. Naudotis bibliotekoje esančiomis darbo vietomis galimybės nėra.
Centrinės bibliotekos Rankraščių ir Retų spaudinių skaityklos neveiks, iš jų leidiniai neišduodami. Kviečiame naudotis VU bibliotekos Skaitmeninėmis kolekcijomis.
VU biblioteka siūlo galimybę užsisakyti leidinio dalies kopiją.
Bibliotekos naujienos, išsami informacija apie bibliotekos teikiamas paslaugas: biblioteka.vu.lt. O čia – viskas, ką reikia žinoti apie elektroninius išteklius.
Iš anksto užsakytas knygas atsiimti arba grąžinti leidinius galite VU bibliotekos darbo laiku:
Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC)
Pirmadieniais–penktadieniais: nuo 9 val. iki 20 val.
Centrinė biblioteka
Pirmadieniais–penktadieniais: nuo 9 val. iki 20 val.
VU fakultetų skaityklos
VU fakultetų ir centrų skaityklose: pirmadieniais–penktadieniais čia nurodytu laiku.
Retų spaudinių ir Rankraščių skaityklos
Retų spaudinių ir Rankraščių skaityklos karantino laikotarpiu neveikia, iš jų leidiniai neišduodami. Kviečiame naudotis VU bibliotekos Skaitmeninėmis kolekcijomis.
Jeigu esate VU bendruomenės narys ir dokumentas ar jo dalis jums reikalinga moksliniam darbui, galite kreiptis dėl dokumento ar jo dalies suskaitmeninimo į Retų spaudinių skaityklą (el. paštu ) arba Rankraščių skaityklą (el. paštu ).
Svarbi informacija lankantis VU bibliotekoje
Biblioteka kviečia išlikti atsargiems ir atkreipti dėmesį, kad:
- Atvykus pasiimti arba grąžinti leidinius, būtina laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp savęs ir kitų bibliotekos lankytojų.
- Bibliotekos patalpose būtina visada dėvėti apsaugines veido kaukes.
- Bibliotekoje, greta knygų pasiėmimo ir grąžinimo punktų, rasite rankų dezinfekavimo stoteles. Prašome dezinfekuotis rankas atvykus į biblioteką.
- Bibliotekoje būtina laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
- Į biblioteką atvykti draudžiama, jeigu jums pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
Kaip pasiekti VU bibliotekos vartotojo profilyje esančius dokumentus?
Jeigu kada nors dirbote bibliotekoje esančiais kompiuteriais ir jūsų VU vartotojo profilyje užsiliko svarbių dokumentų, nesijaudinkite. Norint pasiekti šiuos dokumentus nebūtina fiziškai atvykti į biblioteką – tai padaryti galite būdami namuose. Tiesiog sekite pateikta instrukcija.
Ar yra galimybė prisijungti prie duomenų bazių namuose?
Visomis prenumeruojamomis duomenų bazėmis VU bendruomenės nariai gali naudotis ir iš namų. Tereikia savo kompiuteryje įdiegti VU VPN – instrukcijas, kaip tai padaryti rasite čia.
Paiešką visuose informacijos ištekliuose galite atlikti virtualioje bibliotekoje.
Kokių veiksmų turėčiau imtis, jei esu praktiką / rezidentūrą / internatūrą atliekantis universiteto studentas?
Jeigu studijų plane numatyta praktika vyksta ne universitete, vadovaukitės praktikos institucijos nurodymais ir rekomendacijomis. Praktika ir toliau gali vykti, nebent institucija, kurioje atliekate praktiką, nusprendžia kitaip. Tuomet su savo praktikos vadovais turite suderinti tolesnės praktikos eigos, jos pratęsimo ir kitų aktualių pokyčių klausimus. Jeigu galimybės atlikti praktiką nuotoliniu būdu nėra, praktikos institucija privalo užtikrinti saugias darbo sąlygas pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančias rekomendacijas.
Praktikos institucijai nesutikus sudaryti galimybių atlikti praktiką nuotoliniu būdu ar neužtikrinus saugių darbo sąlygų, kreipkitės į savo praktikos vadovą universitete dėl praktikos sustabdymo ar nutraukimo.
Jeigu atliekate praktiką užsienyje, vadovaukitės priimančiosios organizacijos ir šalies rekomendacijomis. Jeigu praktikos institucijos sudarytos sąlygos vis dėlto atrodytų nesaugios arba neturite galimybės praktikos tęsti, ją galite nutraukti. Prieš nutraukdami praktiką apie savo ketinimą būtinai informuokite savo padalinį dėl privalomos praktikos laikotarpio užskaitymo galimybės ir Studentų paslaugų ir karjeros skyrių () dėl stipendijos mokėjimo klausimų.
Ar galima aplikuoti į Erasmus praktiką?
Nepaisant pasaulyje siaučiančios Covid-19 pandemijos, Erasmus+ programa nėra sustabdyta, todėl studentai, norintys išvykti į užsienį pasisemti patirties bei tobulėti profesinėje srityje, ir toliau gali teikti paraiškas Erasmus+ praktikai atlikti. Renkantis praktikos šalį rekomenduojame pasidomėti toje šalyje taikomomis saugumo dėl koronaviruso priemonėmis bei gydymo galimybėmis susirgus. Daugiau informacijos apie Erasmus+ praktiką rasite čia.
Ar leidžiamos mokomosios praktikos Vilniaus universitete?
Taip, studentų mokomosios praktikos leidžiamos, laikantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimamų sprendimų ir nustatomų priemonių bei reikalavimų. Apie konkrečias detales studentus informuos atitinkamų padalinių praktikas organizuojantys atstovai.
Ar universitete vykstant nuotoliniam procesui galima susimažinti įmoką už studijas?
Studijų įmoka studentams dėl pasikeitusio studijų formato nėra mažinama. Tačiau dėl susidariusios situacijos turintiems finansinių sunkumų studentams studijų įmokos mokėjimas gali būti padalintas dalimis arba pavėlintas. Klausimais, susijusiais su įmokomis už studijas, rekomenduojame kreiptis į savo kamieninio akademinio padalinio administraciją.
Ką daryti, norint gauti vietą VU bendrabutyje?
Karantino laikotarpiu naujų prašymų apgyvendinimui bendrabučiuose nepriimame. Daugiau informacijos – www.bustas.vu.lt.
Ar universitete vyksta ekskursijos, mokymai, kiti renginiai?
Karantino laikotarpiu Vilniaus universitete neorganizuojamos ekskursijos ir fiziniai renginiai. Pagal galimybes visi mokymai, seminarai ir kitokie renginiai perkeliami į virtualią erdvę.
Daugiau informacijos VU renginių kalendoriuje, VU Facebook paskyroje, vu.lt/karjerosmokymai.
Ar karantino metu galiu sportuoti VU Sveikatos ir sporto centre?
Visuotinio karantino metu stabdomos visos kontaktinės veiklos, vykdomos Sveikatos ir sporto centro vidaus ir lauko erdvėse (išskyrus aukšto meistriškumo sportininkų pratybas).
Daugiau informacijos ir registracija – VU Sveikatos ir sporto centro tinklapyje.
Ar VU Botanikos sodas priima lankytojus?
Visa platesnė ir nuolat atnaujinama informacija apie VU Botanikos sodo veiklą, o taip pat ir jo darbo laikas – sodo tinklapyje.
Ar šiuo metu yra galimybė išsinuomoti kambarį ir apsistoti Vilniaus universiteto mokymo, praktikų ir poilsio bazėje Palangoje (Romuvoje)?
Atsižvelgiant į LR Vyriausybės nutarimus dėl judėjimo tarp savivaldybių apribojimų, kambarių rezervacijos laikinai nepriimamos.
Kokių veiksmų turėčiau imtis, jei grįžtu iš kelionės / komandiruotės iš užsienio?
Visa aktuali informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą skelbiama LR Sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje.
Kur galima gauti patikimos informacijos apie šį virusą ir rekomendacijų?
Svarbiausia informacija apie koronavirusą (COVID-19) skelbiama www.koronastop.lt tinklapyje.
Naujausia informacija dalijasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Informaciją anglų kalba galima sekti Harvardo medicinos mokyklos puslapyje.
Šiuo metu veikia ir Koronos karštoji linija – 1808. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.