Registracija į dalykus

Bendrosios universitetinės studijos (BUS) – tai universiteto idėją įkūnijančios pasaulėžiūros formavimas, erudicijos ir kūrybingumo ugdymas visose Vilniaus universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programose. BUS diegia supratimą apie poreikį skleisti ir dalintis su plačiąja visuomene svarbiausiomis mokslo idėjomis ir intelektualiais argumentais.

Bendrųjų universitetinių studijų tikslas – ugdyti veiklius, kūrybingus, atvirus ir tolerantiškus, plataus akiračio ir atsakingus savo šalies ir šiuolaikinės visuomenės narius, suprantančius praeities pasiekimus, šiuolaikinio pasaulio problemas bei kuriančius galimas ateities perspektyvas.

 

Kaip sužinoti, ar mano studijų programoje yra BUS dalykai? 
Visi numatyti studijų dalykai skelbiami studijų programos plane. Prisijunk prie VU eStudentas aplinkos ir pasirink Studijų programos planas (skiltyje Studijos).
BUS dalykai numatyti tik bakalauro ir vientisųjų programų studijose.

 

Kada ir kur vyksta registracija į BUS dalykus?
Jei BUS dalykas numatytas rudens semestre  – registracija prasideda gegužės mėnesio pirmomis dienomis ir vyksta iki gegužės 15 d. Papildoma registracija vyksta rugsėjo mėn. pirmas dvi savaites.
Jei BUS dalykas numatytas pavasario semestre – registracija prasideda gruodžio mėnesio pirmomis dienomis ir vyksta iki gruodžio 15 d. Papildoma registracija vyksta vasario mėn. pirmas dvi savaites.
Apie tikslią registracijos pradžios datą informuojama elektroniniu pranešimu, siunčiamu VU studento el. pašto adresu.
Užsiregistruoti į BUS dalykus prisijunk prie VU eStudentas aplinkos ir pasirink BUS registracija (skiltyje Registracijos).

 

Kada vyksta BUS dalykų užsiėmimai?
Užsiėmimai vykdomi tik ketvirtadieniais ir penktadieniais nuo 15 val. Tikslus užsiėmimo laikas skelbiamas BUS dalykų registracijos metu.

 

Kada vyksta BUS dalykai?
BUS dalykų egzaminai neturi sutapti su kitų dalykų galutiniais atsiskaitymais, todėl BUS dalykų egzaminų datos nustatomos iš anksto. Tomis dienomis nevyksta kitų dalykų atsiskaitymai. Tikslų BUS egzamino laiką dėstytojas suderina su studentais.

 

Kokie BUS dalykai bus siūlomi kitame semestre?
Kiekvienam semestrui sudaromas naujas BUS dalykų sąrašas. Patikrinti kurie dalykai bus siūlomi kito semestro metu gali BUS tinklapyje.

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 

 

Studijų programa sudaryta iš dėstomųjų dalykų. Pagal pasirinkimo tipą Universitete dalykai skirstomi į privalomuosius ir pasirenkamuosius dalykus.

 

Privalomieji dalykai sudaro pasirinktos studijų krypties išsilavinimo pagrindus, tuo tarpu pasirenkamieji dalykai (moduliai) užtikrina bendrąjį universitetinį lavinimą ir iš esmės papildo pasirinktos pagrindinės ir (ar) gretutinės studijų krypties (šakos) išsilavinimą.

 

Pasirenkamieji dalykai pasirenkami iš studijų programoje pateikto sąrašo. Studentas, nesiekiantis gilesnės specializacijos pagrindinėje studijų kryptyje ar dvigubo laipsnio, pasirenkamuosius dalykus (modulius) gali rinktis iš visų Universitete vykdomų bendrojo universitetinio lavinimo dalykų pagal numatytas procedūras.

 

Pasirenkamuosius dalykus galima rinktis tuose semestruose, kuriuose jie yra numatyti pagal studijų planą. Studijų plane taip pat nurodoma pasirenkamojo dalyko apimtis kreditais.

Registracija į pasirenkamuosius dalykus

Semestro pabaigoje studentai privalo registruotis į kito semestro pasirenkamuosius dalykus (modulius). Pasirinkimai turi būti atliekami VU eStudento aplinkoje, kurioje automatizuotai siūlomi galimi pasirinkimo variantai.

 

Registracijos  pavasario semestro pasirenkamųjų dalykų (modulių) studijoms galutinis terminas yra gruodžio 15 d., į rudens semestro – gegužės 15 d.

 

Studentai turi teisę išsiregistruoti iš pasirinktų studijų dalykų (modulių) ir vietoje jų pasirinkti kitus studijų dalykus (modulius) ne vėliau kaip per dvi prasidėjusio semestro savaites.

 

Pirmojo studijų semestro studentai į pasirenkamuosius dalykus (modulius) privalo registruotis per pirmas dvi semestro savaites.

Laiku nepasirinkus pasirenkamojo dalyko, įrašoma skola.

 

Ne studijų programos dalykai

Vilniaus universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų studentai gali papildomai studijuoti pasirinktą užsienio kalbą ir taip plėsti savo žinių, kaupiamų universitete, bagažą.

 

Registruotis į šiuos kalbų mokymus galima VU eStudento aplinkoje (skiltyje „Kita užsienio kalba“). Informaciją apie galimus kalbų mokymosi lygius ir tvarkaraščius galite rasti Vilniaus universiteto informacinėje sistemoje.

 

Vilniaus universitetas dalį užsienio kalbos (kuri studijuojama papildomai, kaip ne studijų programos dalykas) mokymosi kainos kompensuoja, todėl Vilniaus universiteto studentams vieno semestro kaina yra tik 55 Eur.

 

Informacija apie išklausytus ne studijų programos (užsienio kalbos) dalykus yra įtraukiama į diplomo priedėlį ir, jeigu reikalinga, išduodama pažyma. 

 

* Visi, norintys užsienio kalbą papildomai studijuoti Užsienio kalbų institute, kviečiami pasitikrinti kalbos mokėjimo lygį. Tai galima padaryti prisijungus prie Virtualios mokymosi aplinkos (VMA) ir atlikus kalbos, kurios norite mokytis, testą.

Prisijungimo VMA instrukcija kalbos testui atlikti:

Adresas https://vma.esec.vu.lt/.
Kursas vadinasi Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo testai.

Spaudžiama nuoroda PRISIJUNGTI/LOGIN.
Prie VMA prisijungiama standartiniais VU duomenimis: VU studento numeris (pvz., s150000) ir su juo naudojamas slaptažodis.

Atlikus testą ir sužinojus kalbos mokėjimo lygį, registruotis reikia VU IS.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos