Studijų programos keitimas

Studijų formos ir tvarkaraščio keitimas

Laipsnį suteikiančių studijų studentai gali keisti savo studijų programos studijų formą (nuolatinę – į ištęstinę, ir atvirkščiai) ir tvarkaraštį, jeigu Universitete vykdomos tos formos ir tokių tvarkaraščių studijų programos. Studijų formą ar tvarkaraštį norintis keisti studentas turi kreiptis į fakultetą (padalinį).

Studijų programos keitimas

Pirmosios (bakalauro) ir antrosios (magistrantūros) pakopų, vientisųjų studijų ir rezidentūros studentai turi galimybę keisti savo studijų programą į kitą, jeigu yra iš esmės įvykdę naujos pirmosios pakopos ar antrosios pakopos studijų programos pirmojo semestro reikalavimus (rezidentūros atveju – nekeičiant įgyjamos kvalifikacijos ir ne anksčiau kaip baigus pirmuosius studijų metus). Reikalavimai laikomi esmingai įvykdytais, jeigu asmens studijuotos ir ketinamos studijuoti studijų programos skirtumai sudaro ne daugiau kaip 15 kreditų. Tokie programų skirtumai akademinėmis skolomis nelaikomi, ir juos leidžiama likviduoti per vienerius metus.

Norintys keisti studijų programą studentas neturi turėti akademinių skolų bei prieš semestro pradžią, fakultetui (padaliniui) tarpininkaujant, kreiptis į naują studijų programą vykdantį fakultetą (padalinį) ar kitą aukštąją mokyklą. Naują studijų programą vykdantis fakultetas (padalinys) ar aukštoji mokykla apsvarsto norinčiojo keisti studijų programą prašymą, priima sprendimą bei atitinkamai informuoja jį. Fakultetai (padaliniai) gali numatyti ir papildomas studijų programų keitimo sąlygas.

Keisti studijų programą, neprarandant valstybės finansavimo, galima toje pačioje studijų krypčių grupėje. Tais atvejais, kai naujos studijų programos norminė studijų kaina yra didesnė už esamos studijų programos kainą, kainų skirtumą turi padengti programą norintis keisti studentas.

Asmenys, siekiantys pakartotinai studijuoti pagal tos pačios arba žemesnės pakopos studijų programą ir daugiau kaip pusę ankstesnės studijų programos kreditų įgiję valstybės biudžeto lėšomis, neturi teisės pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą ir gali pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą.

Keičiant studijų programą, nutraukiama esama ir sudaroma nauja studijų sutartis.

Studijų programos dalykų klausymas kitose aukštosiose mokyklose

Universiteto studentai gali išklausyti atskirus studijų programos dalykus (modulius) Universiteto nustatyta tvarka kituose valstybės pripažintuose universitetuose, o kitų valstybės pripažintų universitetų studentai atskirus studijų programos dalykus (modulius) gali išklausyti Vilniaus universitete. Už dalyko klausymą mokama Universiteto nustatyta studijų įmoka. Norintys klausyti atskirą studijų programos dalyką turi kreiptis į dalyką vykdantį fakultetą (padalinį) ar kitą aukštąją mokyklą.

Nurodykite atsiliepimą.
reCAPTCHA turi būti patvirtinta!
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku